Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Máš pravdu, dvoje gumy na Previi nevedu. Nenajede toho tolik. Vraníky, které na ní byly jsem sundaval asi po 6 letech.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

=)
Dnes prvně DMV 2 Bridgestone na ledovce, regulérní ledovka, přejezd přes lesy, nahoru dolů, prudké sešupy, stromy bohužel kol cesty fest prořídly čili zbyly jen nebezpečné strže. Jak pršelo tak to zmrzlo, posyp nula. Přede mnou oktávka, tempo pomalejší než krokem, vůbec jsem se nedivil, jel jsme naprosto stejně- redukce, brždění motorem.
Zvládli to absolutně bez problémů, zkusil jsem ještě ve více bezpečnějším místě rozjet lesníka a hamsnout na brzdy- stál jsem téměř na fleku, bez prokluzu, ABS nic. Zatím teda předčí očekávání, tohle už je srovnatelné s HPL4, či bych se odvážil říct, že v tomhle i lepší? Zatím se chovali ještě lépe, je to tak, uvidíme, moc krátce na hodnocení. Vzpomněl jssem si na Dora, že jedině s těmahle pneu stálo auto na ledě bezpečně, zatímco se člověk nemohl udržet na nohou, Doro ale neměl vrány, tak jak říkám, uvidím, ale klidně bych se bez ledovky už obešel :-) Tohle ještě nebyl extrém, čistě kluziště, jak letos u petra na Bílé, ale nemělo to k tomu daleko, led byl a v celé šíři lesňačky.
Sníh nevím, u nás nad chalupou jen poprašek, naložen plný kufr četinou a jeli jsme z lesa dolů. Tak jsem zkusil pár zatáček, uhlazené či led a drží fakt nádherně!!!
Jo a potkal jsem u lesa na pasekách 2 starší nissany x traily, vyjeli si mladíci [DRIVE]
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

dnes jsem testoval nové zimní matadory mp92 sibir snow na Dustrovi a nic moc, takový průměr, na to že jsou nové tak žádná sláva, předtím tam měl BFGoodrich a sám říkal že Matador je slabší, že ten Goodrich byl o něco lepší, no řekl bych že ty mé už staré a ojeté SJ6 jsou ještě pořád minimálně stejně dobré možná o fous lepší, mají asi 7mm, nové matadorky mají typuju tak 8 až 9 mm a na pohled vypadají líp než jak fungujou, možná jsou určené taky spíš na asfalt než do sněhu a ledu, problém je taky trochu s protiprokluzovým systémem zkoušel jsem ho vypnout, ale i tak to asi omezovalo hrabání což bylo na škodu
jinak mám taky jednoho chlapa co má na vitaře nové nokiany hakkapelita a hodně je chválí i když říkal že byly pekelně drahé a že čekal od nich víc, možná ho překecám na test chtěl by jet krmit zvířatka tak možná vezmem jeho auto , osobně mě ty gumy připadaly na pohled super
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

tak konečně dnes proběhl menší test vitary s nokian hakkapelita, díky mému kamarádovi za tuto možnost , po delší době jsem měl možnost projet se ve vitaře navíc na gumách které jsem chtěl vyzkušet protože jsem zvažoval jestli je mám koupit coby nej volba do sněhu a ledu
výsledek je takový že určitě to nejsou špatné gumy naopak jedny z nejlepších bych řekl, navíc hodně dělá i vitara z roku 2001 jezdí parádně a plnohodnotná redukce je prostě super a je to silná stránka vitary, nicméně chtělo by to testovat víckrát a v různorodějších podmínkách, nakonec do nokianů asi nepůjdu jsou příliš drahé a uplně mě nepřesvědčily jsou výborné ale určitě nejsou lepší než třeba DMV1 co jsem měl , možná víc vydrží to nevím, no uvidíme co bude na trhu příští rok
jo a co mi udělalo radost tak byla spotřeba vitary ukazalo to 18,6 v benzínu takže nejen můj forester je rozežraný a to jsme jezdili bez vozíku a řetězů, takže mých 20lpg je uplně v normě
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PetrAT »

to Petr : HKpelitte
Cena je hooodně vysoká
Na rozdíl od levnějších Nokianů je velmi přesně vyrobená , nevyžaduje olovo a na dálnici se skutečně chová příkladně
A taky nehučí v plusových teplotách , jak je u Nokianů zvykem
Jakmile zestárne, tak stojí za starou bačkoru . Ujíždí na mokru a na sněhu je marná
Naposledy upravil(a) PetrAT dne sob úno 08, 2020 11:55 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PetrAT »

Kleber KrisAlp HP3
Momentálně jezdím na služebáku (Civic G10 Diesel)
Z té gumy jsem nadšený . Perfektně drží na suchu a je tichá .
Supr brždění na mokru i suchu i na sněhu
Na mokru je skvělá ! !! Na sněhu super v záběru i brždění
Do zatáčky výborná (roli hraje těžký diesel na přední nápravě)
Poměr cena/výkon je vynikající
Za tu cenu vynikající guma
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3628
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od bushman1 »

Mám je na STI už druhou zimu v 18" a docela spokojenost.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

nokian hakkapelita hm taky jsem se po nich díval, ale teda myslím, že to byl pěkný ranec.
Petře za mě zatím bridgestone dmv-2 skvělé. Sice sníh jen málo, žádné sněhokupy, ale co jsem si všiml boční vedení dle mě dost dobré, neujíždí to v hlubším sněhu... a na ledě na to že nemají pověstné island křemíky u vraníků tak taky suprovní.
No a co je teda ultra mazec, tak jak jsou neuvěřitelně tiché, na to že mají 11 mm a měkou směs tak až nevídaně tiché, možná jsem trošičku ovlivněn předchozímí hlučnými vraníky, ale i tak, když srovnávám s letními pneu tak se odvážím říct, že téměř nepostřehnutelný rozdíl.
Bohužel tu jejich vlastnost- nízkou hlučnost, tj to jediné co včil 100% zodpovědně dokážu rozpoznat, vzhledem k letošním nezimám. Sice mám štěstí na náznaky zimy, hlavně na chalupě, jooo sníh tam letos byl, led věčně, i o tomto víkendu ještě cosik bílého a námraza, ale holt sněhokupy žádné.
Jo a taky pěkně drží v zatáčkách, to opravdu jo, řekl bych, že se mě s nima jezdí lépe než s mírně terénními univerzálními rikenama. A to je co teda říct, vzhledem k dezénu a hloubi vzorku.
Jen párkrát jsem narazil na mantinel dmv-2 pneu, při losím testu za běžného provozu, zadek se podivně až nebzpečně zhoupl, ale to jsem jel už dost na hraně a včil si uvědomuju, že se mě to už dlouho nestalo, možná si pneu jen sedly, nevím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

tak to jsem rád že jsi s něma spokojen, škoda té mizerné zimy, na asfalt ty gumy nejsou stavěné tam jejich kvality člověk neocení, no kdybys chtěl do sněhokup tak víš kde přijet něco najdem ;-D , s tou vitarou jsme se všude nedostali nebylo to moje auto tak jsem neměl odvahu na některé cesty a majitel není zvyklý na takové cesty, tak řídit nechtěl, ale byl nadšený co to jeho auto umí a že konečně viděl ty nokiany v akci, to boční vedení byla právě slabá stránka těch Hakkapelit, jinak fakt nebyly špatné jenže dával 3900 za kus a to ve slevě :-D
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od OK2MDK »

Ahoj,

tak už máme taky Forestera v rodině, a hneddotaz:
V tp jsou 15" pneu pouze 205 /70 95H což třeba vraniky se nedělají, i kdyz zimní o jedno dolů tak je to od T daleko.
Co tam ostatní přpadně máte a nebo jaká je cesta u subaru k vyjádření co vše nato může?

Pak v 16" mám 215/60 a 215/55 86T ale origo plecháče mám 15" byŤ tam jsou obuté taky Tčka, což nevím jak je, mám zafixováné ze muže být o jedno nižsí.
Ale tady je to dva..

Díky za info :)
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od podvlada »

Mám dojem, že zimní mohou být nižší jakkoliv, jen pak musí být v zorném poli řidiče nálepka s max rychlostí, nebo tě na to musí upozornit palubní pc, ale nevím jestli to kdy někdo řešil...

Tedy bavíme se celou dobu o rychlostním indexu? :-) nic jiného nižší být nesmí. Hm. index stejný nebo vyšší, rozměry stejné.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od OK2MDK »

Ano, jde čistě o rychlostní index.
Aha, já nevěděl že to muže jít dolů i více.
Díky za vysvětlení.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1346
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od ok1mpx »

Vítej v klubu!

Já teda mám na všech Forestrech 205/70 R15 a co jsem kupoval NOKIANy, tak 100XL se zesílenou bočnicí. Rychlostní index u nových gum byl vždy dost vysoký. Překvapilo mě, že Vraníky jako recykláty jsou tak drahé a poté co na webu brečeli, že nemají kostry a já jim nabídl svoje, tak mě odpálkovali, tak jsem o nich přestal snít.
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Mě protektory nikdy ani nenapadly, natož abych o nich snil. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Inak SJ6 su celkom dobre do blata, ako som zistil.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“