Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

bushman1 píše:Mrknětě na kléber krisalp hp3. V minulých letech docela průser, ale teď se strašně zlepšily a v testu 18" gum se dostaly hned na čtvrté místo za silnou trojku.
Za ty prachy jsou zajímavé.
Nenašel jsem je v rozměru 155/70/13,nevidíte je někde?
Edit:hm,tak se dělají zřejmě až od 15 velikosti.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od vena »

sima-výborný jsou sava eskimo s3+ .
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Dík za nakopnutí.Já je měl,myslím že dvakrát a byly skvělé,na sněhu výborné,porovnáno ve stejných podmínkách s jinou značkou pneu.Jen jsou ideální na ježdění okolo komína,do kopců,na sněhu,na dálky se mě zdálo,že slušně ubývají,taky když se nejede vyloženě furt klobouk v zatáčkách,tak bočnice...ale které řádné zimní ne,že.Taky byly měkčí,od 130 hrozilo mírné plavání s autem,šlo to tam cítit no.A opravdu si hlídat teplé počasí,při větším nájezdu jo,snažit se je mít nazuté co nejkratší dobu,díky měkké směsi toho nemohly vydržet mega moc,takový sotva průměr bych řekl.
Což tyhlety všechny "neduhy" mě VŮBEC nevadí,protože by to bylo na saxo,které skáče kolem baráku a sem tam výjimečně do kopců na chalupu,žena s ním jezdí rozumně,nájezd minimální,snad 2000 km,včil jsem to zapisoval pro allianz :-) Naopak zůstavají jen pozitiva-dobrý záběr ve sněhu a v břečce,taky na kluzkém povrchu-ve stoupání.
Celoročky odmítám a nechávat zimáky celé léto na autě nebudu...máme taky dvoje disky a letní pneu s pořád ještě dost dobrým vzorkem.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Já měl kdysi Savy na Fabii a byly to gumy co v zimě, tenkrát, narozdíl od Barumu fungovaly.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od vena »

No právě myslel jsem že je chceš na Saxo.:-) Kam se hrabou vraníky!
Škoda že mají také omezené rozměry jinak bych je dával na všechny auta.
Edit:a naučil jsem se na nich lepit knotama na autě,po průjezdu jednou oblastí kde sypou jen štěrk 3 najednou.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
maniosa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: pon dub 23, 2018 4:11 pm
Jméno a příjmení: Matěj Petrů
Bydliště: Jihlava/Jihlávka - Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od maniosa »

bushman1 píše:Mrknětě na kléber krisalp hp3. V minulých letech docela průser, ale teď se strašně zlepšily a v testu 18" gum se dostaly hned na čtvrté místo za silnou trojku.
Za ty prachy jsou zajímavé.
Proto jsem do nich šel, za ty prachy vypadaj solidně, tak uvidím až je nahodím. A těší mě i pozitivní reakce od zdejších :)
Subaru Legacy 2.0R 121kW MY2007
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

Ze začátku jsem na ně taky koukal, ale v mém rozměru a za slušný peníze se musí měsíc čekat, což je kravina a ty co mají hned jsou už skoro za stejnou cenu co Dunlopy WS 5, a to už myslím není o čem ......Na sněhu jsou podle testů HP3 super, voda je trošku horší ...
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Marty73 »

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ja ... -internetu

Nic neříkající článek, ale co;)
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

romull píše:Ze začátku jsem na ně taky koukal, ale v mém rozměru a za slušný peníze se musí měsíc čekat, což je kravina a ty co mají hned jsou už skoro za stejnou cenu co Dunlopy WS 5, a to už myslím není o čem ......Na sněhu jsou podle testů HP3 super, voda je trošku horší ...
Mě ty Klebery taky nepřipadají tak cenově výhodné, protože o 2 kila výš jsou ty prémiovky. To mi jako velký rozdíl nepřipadá. To už fakt raději Dunlop.
Když cenovej rozdíl tak raději Fulda. Ty jsou v testech mezi nej a o čtvrtinu levnější. A v Německu jsou to neoblíbenější pneu. Bodejť, něco jako u našich řidičů Barum. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

vena píše:No právě myslel jsem že je chceš na Saxo. Kam se hrabou vraníky!
Škoda že mají také omezené rozměry jinak bych je dával na všechny auta.
Edit:a naučil jsem se na nich lepit knotama na autě,po průjezdu jednou oblastí kde sypou jen štěrk 3 najednou.
Tak to zas ne,kam se hrabou savy na vraníky,to se nedá vůbec srovnávat,HPL4 vyjede na strom,beru opět jen sníh,břečku,kluzko =) měl jsem savy i HPL4 už dvakrát,tak si to můžu dovolit napsat.A to je nejen má zkušenost...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od bushman1 »

Mira píše:Mě ty Klebery taky nepřipadají tak cenově výhodné, protože o 2 kila výš jsou ty prémiovky. To mi jako velký rozdíl nepřipadá. To už fakt raději Dunlop.
V mem rozmeru 18" je rozdil mezi Kleber a Dunlop 1000Kc/ks. A toje hodne velky rozdil. Mozna v jinych rozmerech je ten rozdil mensi.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

ahooj Simo a měl jsi je i na stejném autě ty savy a vraníky ? Uvažuju o těch vraníkách hpl4 GD na outbacka ale asi až na příští zimu letos to snad odjezdím na nokianech, vraníky měl jeden dřevorubec na felicii a řekl bych že nebyly špatné, ale že by vylel nějak výrazně víc se mi nezdálo, ale chválil si je to je pravda , vždycky říkal že jsou v nich diamanty :-D celkem by mě to srovnání těchhle dvou pneu zajímalo protože savy považuju v rámci běžných osobních zimních pneu co se záběru ve sněhu týče za asi ty nej, navíc savy i vraníky nejsou drahé
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Právěže měl,na xantii...a pak jsme koupili chalupu a to co jsem s nima vyjel-hravě,bez zaváhání,to bych se savami nedal,ani si troufám říct s novýma,teda určitě ne,rozhodně ne takhle lehce,spíš bych se prohrabával jak krtek,kdežto vrány jeli jak nic,opravdu a na vrcholku i mimo něj jsem míjel zapadlíky.Spíš bych hlavně nedojel.Jinak na té xantii jsem nazul nové savy-jooo vyjeli fest,ale pak stárli docela rychle,kdežto vraníky zdaleka tak ne.Až pak jsem měl porovnání s výjezdy na chalupě a záměrné testy.Já včil řeším,jestli koupit ještě letos nové zimáky na saxo,tak tam by mě savy stačily bohatě.Na forejsovi fakt nevím,páč to včil neřeším,pneu dobrých je spousta,možná savy jo,jsou fakt ve sněhu dobré.Ale opravdu ti je nebudu hned doporučovat.
Edit:málem bych zapomněl to hlavní :-) jestli máš možnost dobrého rozměru v HPL4,tak než savy tak skrz záběr ve sněhu,srajdě a na kĺuzku určitě vrány,tj bez diskuze,mám navíc ty s diamanty :-DJsou ty křemíky dražšší,ale rád to za ně dám,beru to furt jako mimořádnou možnost vylepšení pneu,kterou jinde těžko pohledat.
Naposledy upravil(a) sima dne ned říj 28, 2018 10:08 pm, celkem upraveno 2 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

bushman1 píše: V mem rozmeru 18" je rozdil mezi Kleber a Dunlop 1000Kc/ks. A toje hodne velky rozdil. Mozna v jinych rozmerech je ten rozdil mensi.
U mě je to pětistovka, sice jsou to dva tisíce na sadě, ale já těm "šípovým" dezénům po jistých nemilých zkušenostech na mokru moc nevěřím, mám raději pořádné drážky po obvodu kola ....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

bushman1 píše: V mem rozmeru 18" je rozdil mezi Kleber a Dunlop 1000Kc/ks. A toje hodne velky rozdil. Mozna v jinych rozmerech je ten rozdil mensi.
To je citelnej rozdíl, v 16 dle heuréky 2 stovky. A výběr královskej vod gum za 1.200,- po 3x tolik. :-) Pak si vyberte.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“