Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Makovica »

Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: letní pneu

Příspěvek od goha »

Podle hodnocení tady bych do ní asi nešel:
https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... ost=&akce=
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

Na Foresteru SJ jsou 225/60/17, ale mám možnost dobře koupit zimní 215/65/16 na alu. Tenhle rozměr je psaný jako alternativa, ale zajímaly by mě zkušenosti, je rozdíl jezdit na 17 a 16?
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no podle testů dokonalost sama no nicméně já si je už nekoupím ale každému sedí něco jiného
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JRJ »

Mě tyhle nový testy přijdou dost divný. Samý známkování a hvězdičkování podivných disciplín jako "chování na sněhu". Co to znamená? Dřív byly zveřejněný tvrdý data, brzdná dráha v metrech s udáním z jaké rychlosti, rychlost pro akvaplaning v km/h s udáním hloubky louže, valivý odpor v kWh/km atd. a to vše s uvedením na jakém autě to bylo testováno, kdy, jaká byla teplota vzduchu a vlhkost. Člověk pak viděl, že mezi premiovými pneu je rozdíl zanedatelný, kdežto badgetovka může mít na mokru brzdnou dráhu klidně dvakrát delší. Jsou ještě někde k vidění takové testy? Dík.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

JRJ: Já teď vybíral letní gumy a jediný, co člověk najde jsou subjektivní krátké recenze uživatelů na různých eshopech, heurece atd. Na testy jsem taky koukal, ale bral jsem je jen orientačně. Žádný slušný test jsem nenašel. Kdo ví, jestli ty testy reálně dělají... a jestli jo, tak s jakou metodikou...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Marty73 »

Já sleduji http://www.tyrereviews.co.uk/ a tam to sbírají ze všech možných zdrojů, někdy klidně 200 různých testů pro jeden model pryže. Ale jsou tam zase jen procenta a ta tvrdá data jsou v textu. Třeba takto...
Dry
•Dunlop Sport Maxx GT and Vredestein Ultrac Vorti have a slightly slower steering response than the best on test.
•The Yokohama steering is extremely quick, to the point of it unstabilising the car in the quicker corners.
•The new Continental is the fastest in dry and the best subjectively, with a good balance front to rear.
• Michelin is a close second in the dry, both in time and subjective feel.
•The Hankook matches the Vredestein to finish joint third.

Wet
•In the wet the Michelin aquaplaned early, something we're used to seeing from the dry optimised Pilot Super Sport.
•The Hankook is the best in the wet overall, winning the aquaplaning, wet circle and wet braking tests.
•The Yokohama and Vredestein have a good wet balance with a hint of understeer, but they can't match the Hankook under wet braking.
•The Continental almost matches the Hankook in wet grip and is subjectively very good again, with the Michelin is once again very close to the new Continental.
•The Dunlop has more oversteer in the wet than the other tyres.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od npeter »

cleo píše:Na Foresteru SJ jsou 225/60/17, ale mám možnost dobře koupit zimní 215/65/16 na alu. Tenhle rozměr je psaný jako alternativa, ale zajímaly by mě zkušenosti, je rozdíl jezdit na 17 a 16?
16" budou o chlup pohodlnější a méně podrží v zatáčkách, nicméně forester není žádný motokára, takže rozdíl bude minimální - měl jsem dvě zimy na outbacku 215/60 R16 místo originálních 215/55 R17 a víc jsem vnímal to zhoršení v zatáčkách než to větší pohodlí
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: letní pneu

Příspěvek od draconis »

Makovica píše: To je fakt divne. Pretoze specialne tie 850ky su neskutocne pneumatiky spomedzi tych beznych cestnych zimnych. Tie testy, co vsetko povyhravali , myslim neboli kupene
Já Conti 850 měl a byl jsem taky spokojený. Nebylo to tedy na Subaru, ale nebyly špatné ani na sněhu. Na ledu jsem je nezkoušel... B-)

Obecně jsem měl historicky už asi čtyři sady Contíků a nezklamaly mě nikdy. Určitě jsou i lepší gumy, ale v dané ceně (vždy to bylo cca 2-2500 Kč/ks) to bylo v pohodě.

Jinak já mám zase naopak nic moc zkušenost s Michelinama, měl jsem je na dvou autech a nic moc i když nebyly levné. Pak jsem měl třeba Firestone a ty byly OK. Ale co člověk, to názor... :-)
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JRJ »

Žena mívala na služebácích Continentály (číslo nevím) a přišlo mi, že docela kloužou. Oproti Pirelli SottoZero určitě. Teď má Bridgestone LM (nevím kolik) a přijdou mi v pohodě. Ale jsou to jen pocity. Vím, že SottoZero mi přišly, že drží a brzdí výborně, ale na polygonu v Jihlavě jsem měl delší brzdnou dráhu než většina přítomných, ne-li přímo nejdelší. Na SottoZero jezdím už od roku 2004, jenomže teď za 3. generaci chtějí nesmyslných 3300 Kč a ještě k tomu 215/45 R17 dělají jen v rychlostním indexu H*. Díky nedostupnosti pořádných testů (jak jsem si postekl výše) jsem v podstatě naslepo koupil Nokiany A4, tak doufám, že jsem nesáhl vedle.

*, vím, že zimáky můžu mít s nižším rychlostním indexem než udává TP, ani na nich nechci lítat 210, ale při plně naloženém autě by se člověk měl držet pod 80% rychlostního indexu, což na Německých dálnicích už je hraniční.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Zimní pneumatiky

Příspěvek od Marty73 »

Sotto Zero předchozí generace jsem měl. Neskutečně klouzala jako nová na suchém asfaltu, pak už dobré. Dobře odváděla vodu. Ale byla měkčí a brzdila tak nějak. Michelin A4 jsou oproti tomu lepší na většinu terénu, krom hlubokého sněhu. V-drážka má limity. Ale výdrž neskutečná, mám najeto 30k a jsou jako nové.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JRJ »

Makovica píše:Dalsi test v prospech TS860: http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/je ... -ci-sucho/
Vida, konečně test s nějakými daty. Jak vidno, pneu jsou prakticky vyrovnané (kdyby sloupečky byly od nuly, nebyly by rozdíly skoro vidět).
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Marty73 »

Konečně zásadní informace, že není nejlepší pneumatika obecně, ale nejlepší pro konkrétní uživatele. Zimní gumy si jako Pražák kupuji na sucho, mokro, břečku. Jako horal pak hlavně na sníh, led, břečku. Pro mě Alpin super guma, pro jiného málo zubatá. U letních je to stejné, pro někoho pohodlí, pro jiného grip, sucho vs. mokro, jízdní styl atd. Shodneme se na tom, že se neshodneme. Život je různobarevný, a to je fajn ;-D
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Což mě připomíná,že zítra musím někde na rychlo přezout na zimní.Letos sakra brzo,přezouvám až má většina dávno přezuto,jako poslední,ale teď je to nutnost.Dle všeho budu vyvážet dřevo z rokle,všecko mokré,včetně jakž takž příjezdovky a svažitost velká,vozík bude auto stahovat...Tak nechci ještě víc trápit auto sjetými myšáky.Mám jen zimní pneu-vraník,ale furt podstatně lepší než ty letní slicky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“