Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Podle me je narizenej akorat ten stitek s tridama...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

Taky si myslím to co spm, ten zbytek potom vytřídí trh, jak říkával s oblibou Klaus ;-D . Ale už vážně, kdo zdolává sněhokupy jako třeba Doro, tak pro toho jsou asi nejlepší klasické off road pneu s vysokým a hrubým vzorkem, označení S+M jich má většina a na některé už dávají i kopec a vločku. Do terénu asi gut, ale na silnici to bude velká bída a jáí bych se na tom asi zabil :-( . Na druhou stranu by na mých Dunlopech Sport 5 dojel Doro možná tak k lesu a zbytek by musel dojít pěšky.
Takže závěr je podle mě takový, buďto jedno nebo druhé, terén, nebo silnice, pneu co by uměla obojí neexistuje a kompromisy je sice v životě dělat třeba, ale v tomto jsou k hounu ........
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

No a právě proto by jsme rádi měli na výběr, mezi jedním a druhým, dnes je povětšinou k mání jen ten kompromis. Já moc rád dokonalé zimní pneu, rád bych aby se nějaké na trhu udržely a když píšu zimní tak ryze zimní, bez dalších přívlastků. Nejezdím na suché cestě jak hovado, většinou ne :-) musím přizpůsobit jízdu okolnostem a hlavně dnešní hustotě provozu, všude přítomným omezením a radarům bla bla... na dálnici řídit se maximem tak těch 130-140 není problém pro žádné zimáky co jsem doteď měl, ani náhodou.
Taky nechci místo zimní pneu off road pneu, zatím ne, dokud je z čeho vybírat.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

Můj požadavek byl skromný - chcu pneu na led, ostatní mě nezajímá. Ovšem taky nechcu zjeté gumy s pidivzorkem. Doteď nebyl problém si vybrat....výslekdek dnes, že není z čeho vybrat, bo co bylo, už není a nebude, a že je o ně zájem nikoho nezajímá. Ekoteroristi vítězí ve všech frontách, ikdyž je to na hlavu postavené a sami si ti blázni odporují... <:-< <:-<
No a jestli nějaký blb veme gumy určené na led a diví se, že to ostrouhá na suchém asfaltě po ostrém driftování..... nemá smysl řešit.
Je to jako s vysavačema aj. Stačí kouknout kolem sebe a zajímat se, co se děje. Víc není, co dodat.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4929
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Doro píše:Můj požadavek byl skromný - chcu pneu na led, ostatní mě nezajímá. Ovšem taky nechcu zjeté gumy s pidivzorkem. Doteď nebyl problém si vybrat....výslekdek dnes, že není z čeho vybrat, bo co bylo, už není a nebude, a že je o ně zájem nikoho nezajímá. Ekoteroristi vítězí ve všech frontách, ikdyž je to na hlavu postavené a sami si ti blázni odporují...
No a jestli nějaký blb veme gumy určené na led a diví se, že to ostrouhá na suchém asfaltě po ostrém driftování..... nemá smysl řešit.
Je to jako s vysavačema aj. Stačí kouknout kolem sebe a zajímat …
Obavam sa, ze toto nema s ekoterorizmom nic spolocne. Jednoducho sa im to neoplati vyrabat v malych seriach. A ako sa vravi - "katuju kosty".
Kym mi to teda niekto nevyvrati nejakym konkretnym nariadenim. Na nejaku papierovu flotilovu spotrebu aut to vplyv nema, to sa meria s eko gumami.

Ja im snad napisem do Dunlopu, preco im zadrbalo s tou SJ6 a kde je nastupca.
Vysvetli mi niekto, preco to je este na webe vyrobcu v ponuke ?
https://www.goodyear.com/en-US/tires/du ... -sj6-tires
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Doro píše: No a jestli nějaký blb veme gumy určené na led a diví se, že to ostrouhá na suchém asfaltě po ostrém driftování..... nemá smysl řešit.
S tím se nedá než jen souhlasit.
Jinak já taky vidím konec vyrábění ryzích, dobrých zimních pneu s vysokým vzorkem jako volbu ne uživatelů, ale nastoleného všeobecného trendu.
Makovica otázku kde je nástupce SJ6, vyjímečně schopných a mimořádně trvanlivých pneu se stále dostatečně měkkým vzorkem i po mnoha letech nízkého nájezdu v km,užívání (!!!) to jsme si tady se známými subaráky kladli v debatách už taky párkrát, no není, já ho nikde nevidím, možná jen jednoduchý důvod, proč dělat VIP pneu co vydrží nesmysl moc let, to není trend, je třeba furt zboží otáčet, zisk...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

jestli hledáte vyšší vzorek tak tyto https://pneumatiky.heureka.cz/nexen-win ... 0-r15-96t/# mají cca 11mm, jsou fajn neměl jsem je uplně od novoti asi tak od 9 až 10 mm, ale zase uplný zázrak to nebyl jsou trochu tvrdší a moc neubývají a berou slušně, ale na SJ6 ani DMV2 nemají zato jsou levné, řekl bych že nejsou horší než continentaly nebo nokiany co jsem měl na outbackovi aspoň co se sněhu týče
a na co zimní gumy když EU zakázala sněžení a mráz :-DDD
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Zimní pneumatiky

Příspěvek od yohn »

Tyhle Nexxeny jsem mel na prvnim SG. Kupoval jsem je nove na prvni zimu a dost spatne v porovnani s jinymi nedrzely stopu. Stacilo jet napr. po trochu naklonene louce a uz jsem jel bokem dolu. S jinyma gumama jsem tohle vubec nepoznal. Teda alespon ne tak vyrazne. Vsechno ostatni drzelo do boku mnohem lip.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

nějak hrozné mi to nepřišlo, jelo to slušně v hlubokém sněhu, ale je fakt že já je měl spíš na jaro, léto, podzim, ale určitě mi přišly lepší než nokian nebo continental ty mám na outbackovi, na forestru je můžu srovnat jen s dunlopama a bridgestonkama oproti nim byly trochu horší to jo, ostatní zimáky jsem měl na uplně jiných autech takže to porovnat nemůžu, ono i forester a outback se moc srovnávat nedá, jen mi přijde, že ani nokian WRD3 ani cont. 830p nefungujou dobře spíš mizerně a nevím co na outbecka obout na zimu
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

Trochu to generalizuješ. Jednotlivé produkty tebou zmíněných značek se dost liší. Conti 830P je vyloženě silniční a dnes už dost zastaralá guma.

Jinak jsem už taky přezul na zimní. Nejet ale v neděli trasu Plzeň, Frantovy Lázně, Praha, Plzeň asi bych to byl ještě na letních ňákej tejden nachal... Zatím to na Plzeňsku na sníh moc nevypadá.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4929
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Dnes som konecne obul SJ6 - dobra sprava je, ze stale maju cez 10mm gumy.
Ale zase som si uzil v pneuservise. Hovorim im - prehodte mi predok za zadok. Potom pre istotu o par minut pozeram, ako som sa tam motal, ze mi suhaj dava dozadu povodnu gumu - ze on nevedel, a ze su tam aj tak senzory atd....
Radsej si zajtra skontrolujem aj za studena rano tlak v nich, lebo default tam fukaju na 250kPa, ale vravel som im 210.
Inak samozrejme, ze kontrolka TPMS aj po vymene naprav v pohode. Nech ide cely autorizovany servis do [CENZORED] , strasia zbytocne ludi, hoci logika i skusenosti hovoria opak.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
pospa
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 54
Registrován: ned črc 19, 2015 7:39 am
Jméno a příjmení: Pavel Pospíšil
Bydliště: Uhřínov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od pospa »

Já jsem před asi 3 rokama kupoval zimáky na Punto. Tady chválili Vraníky s GD. Ty ale v tom rozměru nebyly. Tak jsem koupil bez. Auto je to lehoučký a v kombinaci s těma vránama bezkonkurenční, chová se to jako v létě na suchu. Pak jsem potřeboval na Vw T4, chtěl jsem zase Vraníky, tam už byl GD. Po namontování jedno kolo utíkalo. Takže reklamace. Po vyzutí byla vidět díra k kostře, kterou normálně nechali a na to napekli protektor. Ale reklamaci uznali. Ale jsou hlučnější.
Uživatelský avatar
jazzhill
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 20, 2010 6:56 pm
Jméno a příjmení: Ota Černý
Bydliště: Krkonoše

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od jazzhill »

Hodily by se někomu tyhle ojetý Vraníky (třeba na forestra do lesa) ? 195/70R15 C
Jetý tři zimy + tohle léto, mají všude pořád víc než 5 mm, je mi líto je vyhodit.
Přílohy
Vraník.jpg
Forester 2.0X MY05, Impreza 2.0R 110kW MY07
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Dneska jsem přezul Previi na nové gumy, respektive kola.
Po naprosto skvělé zkušenosti s Coopery jsem chtěl i na Toyotu dát Weather Master WSC, ale ty se v rozměru, který tam patří nedělají. Chtěl jsem tam dát to co tam patří, což je 215/65 R15. V tomhle rozměru dělá Cooper Weather Master SA2, tak jsem je objednal. Stály krásných 1700 Kč/ks.
Už včera jsem z nich měl radost, protože jsou super vyvážené a ani na jednom kole není víc než 30g závaží. Samozřejmě jsem měl radost i z toho, že jsou Made in England.
No a dneska po přezutí Toyoty a zkušební jízdě jsem nadšenej, protože jsou naprosto tichý, ale naprosto. Nějakou dobu jsem si říkal, že Toyota má zadní ložiska na výměnu a dneska jsem zjistil, že to bylo gumama. ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Vzorek vypadá slušně a za ty peníze úplná paráda, to ticho fakt potěší, taky jsem z toho u mých bridgestone dm‑v2 u vytžení, je to moc příjemná změna =)
Kouknu na recenze...
Tak jsem se díval na můj oblíbený polský web, kde je mega testů od uživatelů a nic co by bylo nějak vypovídající tam není, jen jedna recenze a ten dal 4 body ze 6, ono ta to užití Previe co si myslím, že máte, tak budou tak jako tak až až dobré, jak na zimu, tak i celoročně, nevedeš na ní myslím dvoje pneu ne?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“