Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od vojtasbus »

S podobným vzorkem teď tata kupoval Tomkety.

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od feroj »

Trabukowski píše:Zdar Borci
Nikde jsem tu nenašel moc informací ohledně značky Lassa. Objednávám dnes na mýho Forestra SJ toto:
225/60 R 17 Lassa Competus Winter 2 99H
Po zimě napíšu postřehy.
je to(bol to) Turecký licenčný Dunlop(preto som ich vlastne kupoval ... vyzerali ako Danlopy SportMax)... ... starší typ kostry pneu, staršie zmesi aspoň v čase, keď som ich mal ako letné na Astre(Lassa Impetus) cca 12r dozadu?... nové vyzerali dobre aj celkom držali prvé 2mm... myslím, že som na nich neodjazdil ani 10tis. km. Na mokrej ceste des, si len čakal čo sa odtrhne skôr predok, alebo zadok :-D keď mali min. 6mm keď šli na vlečku k malotraktoru, bol problém ich vyvážiť a stačilo keď trochu mrholilo a už si brzdil aj očami....
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

VDC píše:Rozhodně poreferuji. Ale ty gumy se mi líbí moc.
Vypadají schopně, což sice kdysi moje Nankangy taky, měl jsem dojem že to s nimi vyleze i na strom. Ono okopírovat vzorek je sranda, ale směs už je jiná liga =) . Cooper ale není Nankang, je to jeden z největších výrobců pneu ve státech, tak doufám, že obstojí.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

vojtasbus píše:S podobným vzorkem teď tata kupoval Tomkety.
Zrovna Tomkety jsou čína dělaná v Čechách. Když jsem se na ně ptal svého letitého dvorního pneuservisáky, tak pro mě měl jen tři slova ( předem se omlouvám ) .......jdi do (_l_) =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Na Tomkety jsem se ptal v servisu, protože měl jejich tričko. Řekl mi že nešly ani vyvážit a poslal jim je z5. Tričko mu samozřejmě zůstalo :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49138
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Tomkety jsou myslím stejně český, jako v elektronice Sencor nebo Evolveo. :-) Stlačená čínská tma přeznačkovaná pro Česko. :-) Marcel si to koupil na Forestra a stojí to za hovno. :-)
To bych si nekoupil.

Ty Lassa gumy jsem zkoušel hledat a našlo mi to, že stojí 3500 guma ?

Jinak ano, ty Coopery jsem zkusil, protože je to renomovaná značka, jeden z největších amerických výrobců. A našel jsem si pozitivní recenze.
Včera jsem je byl obout a přišlo na ně zatím nejmíň závaží, ze všech AT pneu, který jsem kdy obouval. I to my bylo sympatický.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Mně teď přišly taky botičky :-) Mám z toho vždycky hroznou radost, dívat se na tu novou, měkkou, neošoupanou gumu :-) Jenom to pak leze do peněz, když poslední dobou kupuju nějaký gumy 2x ročně :-DDD
Přílohy
20181004_130024.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Trabukowski »

Lassy mám na toyotě už dvě sezony jak letní tak zimní (ty byly s 10 mm vzorkem) a nemohu si stěžovat, na mokru se mi dokonce chovaly lépe než do té doby používané pneu (continental, dunlop,a kleber).
Ale jinak je dle mých informací Lassa z Turecka, kde mají fungl novou fabriku s polovičním podílem bridgestonu od kterého bere technologie.
Jo a ta cena je opravdu 3500,- to je zhruba stejná cena jako tolikrát doporučovaná Nokian WR SUV 3.
Nehledě na to že tam mám ještě 5 let záruku na proražení...
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Uživatelský avatar
Keana
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 246
Registrován: úte lis 22, 2016 8:01 am
Jméno a příjmení: Aleš Hnyk
Bydliště: Jablonec/Jabloneček
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Keana »

Tak jsem si myslel, že se letos této diskuze nezúčastním. Leč k mému zděšení jsem zjistil, že jsem na 4 mm vzorku.
Pneumechanik mě nabídnul PAXARO. Údajně snad převlečený continental. Má někdo zkušenost? Nebo budu první a poslední. Ve hře jsou pak ještě SAVY a Barumky.
Subaru Justy G3X 1.3 MY2005 ------15.11.2014 ----> Obrázek
Subaru Forester SG 2.0 MY2006 ----02.08.2016 ----> Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49138
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Trabukowski píše:Lassy mám na toyotě už dvě sezony jak letní tak zimní (ty byly s 10 mm vzorkem) a nemohu si stěžovat, na mokru se mi dokonce chovaly lépe než do té doby používané pneu (continental, dunlop,a kleber).
Ale jinak je dle mých informací Lassa z Turecka, kde mají fungl novou fabriku s polovičním podílem bridgestonu od kterého bere technologie.
Jo a ta cena je opravdu 3500,- to je zhruba stejná cena jako tolikrát doporučovaná Nokian WR SUV 3.
Nehledě na to že tam mám ještě 5 let záruku na proražení...
OK, tak jestli máš takhle pozitivní zkušenost, tak samozřejmě super. Mě jen překvapila ta cena. Čekal bych třeba o litr nižší, vzhledem k řekněme neprémiové značce, když se za ty prachy dá koupit třeba Dunlop Winter Sport 5.
Keana píše: Pneumechanik mě nabídnul PAXARO.
Aleši proboha a co ti k tomu pneumechanik řekl ? Předpokládám, že o tom slyšelo ještě míň lidí, než o těch Lassách. :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Tvl Paxaro, to je název vzbuzující důvěru :-). Savy byly v zimě dobrý, ale poslední Barumky budou asi v téhle cenové relaci vyváženější.
Pokud máš s těma Lasama dobrou zkušenost tak jedině dobře. Já o nich nikdy neslyšel. A za tu cenu bych si neznámou gumu nekoupil. Protože mám svou rodinu, sebe i svoje auto rád, tak v tomhle moc neexperimentuju a snažím se dávat to lepší až nejlepší. Přeci jenom adhezi neukecáš.
Naposledy upravil(a) námořník dne čtv říj 04, 2018 8:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Do letošních testů vybrali i zimní Tomket, ale protože se na nich nedalo ani zabrzdit, tak je hned vyřadili. Na co testovat něco, co stejně opřete o strom. Ale chyběli jim jen 3 postupová místa do první třicítky. A hlavně jsou mnohem lepší čínský gumy za stejný peníze.
Já su furt nerozhodný a číhám na nějakou super nabídku. Nechci gumu za litr ale ani za tři. A v ceně 2-2,3 je ta nabídka strašně široká. =)
Počkám jaký reference dá přeceda na coopry. Zajímá mě mokro, sníh vídávám 3x 2 dny za sezonu. Navíc jsem slyšel, že letos má být suchá zima, tak asi aby ani nepřešlapovaly na suchu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Trabukowski »

Mám dotaz, v TP mám na SJ povoleno osadit gumy o rozměrech: 215x65 R16. Stejně budu kupovat na zimu Plecháče a guma v tomto rozměru je o cca 1 tis levnější. Má někdo na SJ tuto změnu fyzicky vyzkoušenou?
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Traveller »

Jelikož je o chlup užší, tak by asi na sněhu a břečce mohla fungovat o něco lépe než stejná guma v tradičním rozměru 225/60 R17.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49138
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Jestli máš povoleno 215/65 R16, tak není důvod po nich nesáhnout.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“