Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Traveller »

Pěkně sepsáno. Pracuju v konstrukci a i když je to zcela jiný obor, tak si to dovedu představit. Tak nějak jsem předpokládal, že vývoj gum nebude tvořit jeden konstruktér u rýsovacího prkna, který udělá drážky tak, aby se mu líbily a tím to hasne. :-DDD :-DDD :-DDD
Ale chytnu se posledních dvou řádků reportu. Přesně jak píšeš. Když tu zimní gumu někdo nechá na autě do půlky června a lítá na ní s STIčkem co to dá nebo ji nechá uskladněnou přes léto na balkóně, kde je odpoledne a k večeru +50 až 60°C, tak nemá cenu něco porovnávat. ;-D ;-D A přesně to mohou být ty rozdíly, o kterých se tu na posledních pár stránkách bavíme.
A neberte to osobně. Skutečně na nikoho z vás nepoukazuji a nikoho nepodezírám. On to stejně blbě může skladovat pneuservis nebo překupník a ani o tom nevíte. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Na Pirelli jsem nechtěně zapomněl. Mel jsem je 2 zimy a i letos na začátku. Na suchu i mokru jsou opravdu skvělý, jenom v břečce mi přišlo že si auto víc dělalo co chtělo a já ho moc neovládal. Teď mám GY a i když se mi zdá že na vlhku kloužou víc, tak je to v normě a zatím, co mě kouzly na sněhu, tak jsem to auto stále ovládal.
Dnes jsem se dozvěděl že kolega má taky Nokiany. Na Kie. Z Ruska. Když pominu že má na každým kole kilo závaží, tak první 2 roky fungovaly a letos má problém na vlhku projet kruháč.
Sorzen - díky za rozšíření obzorů. O těch Michelinkách se to tu už ví :-). Taky jsem je koupil a jsem spokojenej :-)
Jinak si nemyslím že by se blbě skladovaly jenom Nokiany :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

Já mám nějaké Nexeny a je to teda bída. Je pravda, že mají už jenom cca.5 mm a i podle toho jezdím opatrně. V břečce a na sněhu je auto hodně nestabilní a ve vetší rychlosti špatně ovladatelné. Dalo by se říci, že při přímém směru jízdy musím dost korigovat volantem a cítím se méně bezpečně než ve dvoukolce. Jako by zadek tlačil a předek nestíhal. Je to normální vlastnost 4kolky na břečce a sněhu s blbými zimními pneu? Mám ještě málo zkušeností s 4kolkou v zimě i když jsme se Sůbem nalítali něco okolo 30 tis.km
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Pocit že mě chce zadek předběhnout jsem měl se Sportáží. Když nestíhá předek, tak by mělo být vic převáděno na zadek. Takže já si myslím že by to mohlo bejt možný.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

Dost mě to, Jirko, překvapilo. Taky mám pocit, že u AT to má poměr tak cca. 60/40 na předek. Nějakou půl sekundu jen předek a až potom se připojí zadek. Zjištěno na ledovce
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Já teď moc Foresterem nejezdím, mladej ho má v Praze. Gumy tam jsou Michelin Latittituide nebo jak, ale už mají svůj zenit za sebou, tak je na příští rok budu měnit.
Levorg má záběr na sněhu excelentní a sám od sebe se nerozhodí :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

SG ve sněhu a sračkách s dobrými pneu bude taky super a to nemá žádné el.asistenty. Na příští zimu musím nějaké pneu vymyslet. Zatím se přikláním k Vraníkům. Nikdy jsem je neměl, takže u mě převažuje zvědavost. Myslím si, že na břečku a sníh budou ok. Na suchu do zatáček asi opatrně a nad 130 km/h jezdím minimálně. Nebo existuje podobná guma od normálních značek?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od suubaru »

námořník píše: Dnes jsem se dozvěděl že kolega má taky Nokiany. Na Kie. Z Ruska. Když pominu že má na každým kole kilo závaží, tak první 2 roky fungovaly a letos má problém na vlhku projet kruháč.
dneska jsem byl v pneuservisu přehodit (přední za zadní) a dovyvážit tříleté nokiany wr na našem BS. Preventivně. Po 35 tkm zimního provozu se převažovaly zbytečně, lehké korekce do 10g. Vzorek 6,5 až 7,1 mm. Asi tak.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

sorzen píše:... tady bych záměrně první jmenoval GY pro zimáky umí srovnatelně a mívají lepší životnost. Pro letní se, pokud budete letos kupovat zkuste podívat po Michelin pilot Sport4(tady jim prostě utekli a i výrobce to ví ).
Tvůj příspěvek mě velice potěšil. Na zimu mám Good Year Ultra Grip a na léto Michelin Pilot Sport 4. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Já Vraniky nikdy neměl, ale dal bych si je max na auto do lesa. Strach z toho že mi ten protektor bouchne bych měl docela velkej. Ja tam mám 205/70 15 a v tomhle rozměrunic normálního není. Tak tam asi fouknu Polaris 5.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

Taky se to ve mě kvůli tomuto pere. Zas tak pomalu nejezdím. Na zimu mám plechy 16ky
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
sorzen
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: sob pro 01, 2018 12:26 am
Jméno a příjmení: Jan Syrovátka
Bydliště: Plzeň Lochotín

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sorzen »

To Traveller: Jéé vidíš a já si zrovna dřív myslel, že ty pneu se dělaj přesně takhle. Prostě nějakej strejda konstruktér v pátek odpo dá kafe, přitom rýsne u prkna nějakej design. Směs se zbastlí z toho co dům dá, on jde ve 4 domu a v pondělí jde hotová šlupka do výroby :-DDD

To námořník: Jasně já to taky nemyslel tak, že chyba musí být jen v lidech, že prostě gumu zničí, tím jak se špatně nestaraj. Ono prostě některá směs pičovatí a je mnohem náchylnější než u jinýho výrobce při stejnejch podmínkách.

To HonzaCZ: To jsem moc rád, holt si umíš vybrat :-D

Co se Nokianů týče míval jsem dřív (finská doba) a zima supeeer i na předokole a to jsme jezdili na hory každý víkend. Dneska bych nechtěl. No a korejský nebo i čínský, ať neurážím specificky Nexeny. >:(
Měl jsem o tomhle velkou debatu s kamarádem, ke kterýmu jezdim přezouvat. Tlačil mi je za každou cenu, 3x levnejší, srovnatelně dobrý. Nevyhazuj prachy :-S Nejsou a hned tak nebudou. Prostě nemůžeš bejt v něčem ze dne na den top, ať to kopíruješ sebe líp, když to jinej dělá desítky let a to poctivě. ;-D
Toyota Corolla E11(liftback) '00 - Nimbus 2000
Subaru Outback BP 3.0 H6 '04 - Kulovej blesk
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

sorzen-Nexeny by taky zkouška. Jinak na předokolce jsem jezdil Nokiany, teď Savy a gut
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

HonzaCZ píše:Tvůj příspěvek mě velice potěšil. Na zimu mám Good Year Ultra Grip a na léto Michelin Pilot Sport 4.

Já taky :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
sorzen
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: sob pro 01, 2018 12:26 am
Jméno a příjmení: Jan Syrovátka
Bydliště: Plzeň Lochotín

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sorzen »

No vida, já měl radost, že vám můžu říct něco, co vím, protože se tim teď musím zabejvat a vy už to všichni stejně dobře víte (*_^) |,,,, [SUBARU]

jinak mari já nepomlouval specificky Nexeny a už vůbec bych si to nedovolil na někoho vztahovat, že je koupil.
Toyota Corolla E11(liftback) '00 - Nimbus 2000
Subaru Outback BP 3.0 H6 '04 - Kulovej blesk
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“