Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49201
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Na suchou silnici určitě ne :-) Když jsem jel ráno do dílny, tak byla na silnicích rozsolená námraza. Dopoledne bylo kolem nuly a pak do toho začalo velmi hustě sněžit. Takže když jsem v poledne jel přes město, náležitě jsem si to užíval, protože fakt na silnici leželo tak 3-4 centimetry sněhu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Slavek_xxx »

Sava Eskymo 3 (novy) na sluzebni O3 des a hruza. Nebyl jsem schopnej zastavit na uklouzanym snehu a ledu, do kopce nejistota, ze vyjedu.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

ono je to asi hodně o tom, že na to co je dobrá guma má každý hodně rozdílný pohled, spousta lidí když vidí 30cm sněhu tak se do toho ani neodváží vjet a přitom tvrdí že mají super gumy přitom s některýma gumama není problém ani půl metru a více a s některýma je problém i těch pár centimetrech , spousta lidí používá jednu značku a myslí si jak jsou skvělé přitom nevyzkoušeli nic jiného a jezdí na gumách co nestojí za nic protože jinak si nedokážu vysvětlit že někdo chválí třeba barumky nokiany a podobné šmejdy , ty mé nokiany stojí uplně za hovno hlavně na sněhu, na asfaltě celkem dobré stačí přizpůsobit rychlost ale když člověk nevyjede a pořádně to nebrzdí tak se nedá dělat nic
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od croctoy »

Než něco koupím, obyčejně prolezu net horem dolem a dám hodně na testy. Tak např. zde ty nokiany chválí až až (odkaz na několik testů)...https://www.testpneumatik.eu/nokian-wr-suv-3 . Zajímavý je rok testů.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Nokian se přiznal že před nějakou dobou dával na testy jiné gumy než šly do prodeje.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Jooo,tj dobrá připomínka!To se tu už taky někde psalo,docela zásadní věc nemyslíte? :-D >:-f
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od nothink »

Já mám špatné zkušenosti s Bridgestone Blizzak LM-32, 2 roky staré pneu, vzorek cca 7mm (málo jeté) na O2. Stačila mi s nimi jedna zima a šly z vozu, za mě velmi nepředvídatelné pneu a v kopci se vždy modlil, abych vyjel, ale původní majitel vozu z nich byl velice nadšen, prý 4 x Alpy, moře sněhu a nikdy žádný problém. Každý má bohužel asi jiné očekávání jak by se pneu mělo chovat.
námořník píše:Nokian se přiznal že před nějakou dobou dával na testy jiné gumy než šly do prodeje.
A psali to na německém autowebu :-) ?!? Taky jsem to někde kdysi četl.
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

námořník píše:Nokian se přiznal že před nějakou dobou dával na testy jiné gumy než šly do prodeje.
To mě právě tenkrát odradilo od jejich koupě a i z pneuservisu jsem od známého slyšel že si klienti co měli předtím Contíky stěžovali na horší boční vedení a mizerné brždění . Jeden pruďas je nechal i jako zánovní okamžitě zout a vyměnit zase za contíky.....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od croctoy »

Tak jsem se byl podívat na ty gumy .. je tam DOT 60NC 4516 made in Russia. Takže 45 týden 2016 Leningrad (viz http://www.r17.com.ua/en/?DOT=60NC+4516). Zajímavé je, že na dvou gumách na levé straně mám komplet údaj s datem, na pravé straně mám na kolech jen DOT 60NC. Proč? Mám divný pocit .. a to jsem je kupoval v Německu u jednoho z nejvetších prodejců. Tak nevím.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1304
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

Vy si tady jako všichni myslíte, že ty testy jsou jakože čisté??? Nejsou to jen gumy, dneska se švindluje snad všude. Tím ale nechci říci, že některé ty testy můžou být OK.

Jelikož to tady bohužel máme za bukem, tak znám pár lidí, co dělají v Hyundai. Dělal tam i syn sestřenice. Na lakovně. A říkal, že se předem vědělo, které auto jde do novinářského testu a na to byl nastaven zcela jiný mód lakování. Netřeba se dlouze domýšlet, že tohle to auto mělo tzv. jinou péči na většině svých štací ve fabrice. Zkrátka, tohle auto když z té fabriky vyjíždí, tak je zcela jiný vůz než ty pro běžného spotřebitele.

Jeden známý si před pár lety koupil v akci iX35 v červené barvě. Tohle auto oficiálně nebylo nabízeno. Ale bylo to už nevím kolik desítek či stovek kusů aut určené pro hasiče (třeba by Tomáš, Ybrc nebo někdo další věděl). Ale hasiči jim to z nějakého důvodu nakonec odřekli resp. nepřevzali, jelikož prý něco neodpovídalo dohodnutým podmínkám (světlá výška či tak něco, už si nepamatuju). No a kolegové v práci si z něj dělali srandu, že má auto, které hasiči odřekli, prostě šméčko, ale on se ututlal na nějakou slevu, tak ho vzal. A já jim říkal, vy volové, aby to nebylo právě naopak. To že to byly auta určené pro hasiče může právě znamenat, že to auto bude poctivěji udělané než ty běžné vozy. Nevím samozřejmě, ale nedivil bych se...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Fluval »

nothink píše:Já mám na vozidlech nokiany, a pokud pominu dodávkové nokian hakapeliitta, které kloužou na vodě od začátku, ale na to jsem si zvykl, tak WRD3 a WRD4 v rozměru 215/60 R16 (outback) a 205/55 R16 (škoda octavia) na vodě problém nemám, a je dobře v zatáčkách cítit, kdy už jsou na hraně. Určitě se dá najít pneu co je lepší na vodě, ale zase to vynahrazují vlastnostmi na sněhu.
souhlas, mám s wrd4 také dobré zkušenosti na mokru, kloužou méně než matadory
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Určitě se s tím manipuluje, ale neznám nikoho kdo by jezdil Continentaly, vítěze většiny testů a stěžoval si. No a pak přijde nějakej skokan a takhle to dopadá :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1304
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

námořník píše:Určitě se s tím manipuluje, ale neznám nikoho kdo by jezdil Continentaly, vítěze většiny testů a stěžoval si. No a pak přijde nějakej skokan a takhle to dopadá .
Je to možné. Já s těmi autovými pneu nemám tak bohaté zkušenosti jako s motorkářskými. Tam jsem sjezdil daleko větší počet sad. Aby taky nee, když na takovém TNTčku vydržela zadní pneu cca 2800 km =) A tam u motopneu Contíky jakože špatné zrovna nejsou, ale s jinýma značkama mám ještě lepší zkušenosti-určitě Pirelli/Metzeler, Dunlop, Michelin (i když ty bývají lepší spíš hlavně na mokru, u sporttouring pneu) a možná i Bridgestone...
Jinak Nokiany mám obecně rád, ale nemám velké zkušenosti. Znám ovšem lidi, co by si jiné zimáky nekoupili. Já měl jen letní HT SUV na Dusteru a teď jsem na zimu koupil Pažoutovi D3. Jsou trošku hlučnější, ale zatím dobrý. Aby ne, na takové to naše domácí žvejkání :-D Takže nemůžu moc soudit...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

PeteBiggy píše:Vy si tady jako všichni myslíte, že ty testy jsou jakože čisté??? Nejsou to jen gumy, dneska se švindluje snad všude. Tím ale nechci říci, že některé ty testy můžou být OK.
Nejlepší jsou ty testy, kde si pneu koupí v běžném prodeji, nasadí na identická auta a jdou na to. To má potom alespoň trošku váhu =) . Jinak na Contíky nedám dopustit, ani na letní, ani na zimní (*_^) |,,,,
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Robert000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 29, 2018 4:21 am
Jméno a příjmení: Robert Machala
Bydliště: Volary

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Robert000 »

Už mám čtvrtou sadu od nokianu WR-D3 supr WR-D4 ještě lepší v R18 a teď WR G2 SPORT UTILITY a dost kloužou už je nekoupím táta má na xv kumho přímo od Subaru prodejce vyzkoušel jsem a supr ve stejném rozměru co potřebuji na XT
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“