Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Fluval »

námořník píše:Už jsem to psal několikrát. Horší gumy než Nokiany jsem nejezdil. Nejsem žádnej experimentátor a tak jsem nikdy nezkoušel žádný levný Číny nebo podobně. Nokiany měly být na jistotu a už si je víckrát nekoupím, to snad radši Barumky, který mám taky na černý listině. Možná budou taky stát za prd, ale aspoň stojí půlku .
Škoda, že nejde udělat hned srovnání na dvou stejných autech, ale jiných gumách. Já zas s nokianem wrd4 spokojen. Vzal jsem je už dvě zimy po sobě. Zase mám tragickou zkušenost s UG8, dal jsem je pryč. Nemůže hrát také roli rozměr - není na levorgu moc velký válec na zimu? Já na outbacku zima 205/60R16.
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od nothink »

Já mám na vozidlech nokiany, a pokud pominu dodávkové nokian hakapeliitta, které kloužou na vodě od začátku, ale na to jsem si zvykl, tak WRD3 a WRD4 v rozměru 215/60 R16 (outback) a 205/55 R16 (škoda octavia) na vodě problém nemám, a je dobře v zatáčkách cítit, kdy už jsou na hraně. Určitě se dá najít pneu co je lepší na vodě, ale zase to vynahrazují vlastnostmi na sněhu.
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
fort
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: stř zář 28, 2011 6:56 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Myslivec
Bydliště: Vendryně

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od fort »

Dneska ráno mokrý sníh cca 12cm. Nokian WR A3 starší gumy co jsem koupil s kolama a v zatáčkách jsem měl celkem sevřenou zadnici ,asi tam hodím druhou sadu s nexenama ty celkem fungujou. Jinak standart rozměr 215/55 R17 XL.

Odesláno z mého Mi A2 Lite pomocí Tapatalk
Outback 3,0 H6 AT 2004 MY2005
ex VW Passat 1,8CL kombi 1991
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Teď jsem fakticky otestoval Coopery ne namrzlé silnici a dobrý. Drží fakt dobře.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Subaru70 »

..od těch Nokianů jsem očekával více,tedy co se týče klidu na mokru. Jezdim na chalupu přes Dubský údolí, kde to je samá zatáčka a fakt jsem na tom mokru v cca 7 stupních jel jako bych měl ty prokletý Geolandery, který kloužou ještě víc..Do zatáčky jsem byl docela posranej. Možná blbej asfalt ;-D Na sněhu ta guma je fakt jinak velmi dobrá,ale do budoucna se spíš zaměřim na gumu co dobře hlavně drží na mokru, páč toho si užiju ve skutečnosti více než sněhu...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Kolben »

Stejnej pocit sem mel taky z nokianu jeste na legacy. Tehdy me byly doporuceny, ze na nich subaru jezdi. Asi nejakj Frojndšsaft..... Od tej doby uz sem je nekoupil :-) Este mi prislo, ze jsou docela hlucny...
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2915
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od .dundee. »

Pro moje STi není zima ta hlavní sezóna (tedy kromě opravdu zasněžených cest) a loni jsem vyměnil Vraníky za Nokiany WR D4. Nic zásadního jsem od nich nečekal a na poslední projížďce za přecedou na mokrém asfaltu příjemně překvapily. Dobře čitelná guma, držela hezky a když už začínala klouzat dala to včas najevo. Hezky se to projevilo při přejezdu Střely, kde bylo fakt oslizlo, z vysílaček od kolegů chrčelo klení a mně se auto jen tak hezky a kontrolovaně pod plynem rovnalo do zatáček :-D. Ale pravda, že nemám zkušenosti s pořádnou zimní gumou, neboť ji v podstatě nepotřebuji.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od chuckee »

Mám WR 3ky a měl jsem je aji vloni na Toyotě a nemám s nemá problém. Přijdou mi na mokru tak jako na suchu. Nikdy mi do zatáčky, nebo nikde jinde neuklouzli. Uvědomuji si totiž, že na mokru je potřeba jet opatrněji. Ale to není o gumach. Nemám problém s žádnými pneu, ani s často odsuzovanýma Geolanderama. A to nejsem žádná brzda provozu. Možná v nějaké kritické situaci jiná pneu podrží lépe, ale tomu se mi zatím daří úspěšně předcházet.
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od croctoy »

Ta poznámka o tom, že to není o gumách a že je potřeba se přizpůsobit situaci a stavu vozovky, je snad zbytečná. Jak jsem psal u svého příspěvku, jel jsem pomaleji než jindy. Najezdím toho hodně na velké vzdálenosti po světě a v různých podmínkách, a za těch 24 let, co jsem z autoškoly, jsem neměl jediný problém (a rozhodně nejsem defenzivní řidič).

Ale spíš mě napadlo, jestli to nemá souvislost s tím, jak se zde už někde zmiňovalo, že se ty Nokiany vyrábí na více místech s rozdílnou kvalitou? Třeba mám fakt "jinou" gumu... ;)
Subaru Outback 2.5i Sport BS
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od chuckee »

A ještě je pravda, že jsem je zatím jezdíl vždycky jen první rok, takže se třeba potvrdí, že přestanou fungovat až po nějaké době, jak tady taky někteří psali. To ale teprve uvidím
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od croctoy »

Právě, vloni byly naprosto bez problémů, jak na mokru, tak na sněhu :) Buď se sjely, nebo se změnila struktura směsi, nebo co já vím. Doma se na ně ještě podívám...
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22746
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Tak na okresce k domu byl bílý poprašek a silnice se leskla. Jel jsem za předokolkářema 20km/h a to jsme ještě potkali nějaký rozmetený. Zkusmo jsem zkusil přišlápnout brzdu a nic, ani ABS nepíplo. Takže buď jsou Dunlopy tak skvělý gumy, co maj tak dobrou trakci i na ledu anebo se ty hovada dokážou vymlátit při týhle rychlosti i na suchym asfaltu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od yohn »

Mam na autě Nokian WR SUV3 a hrůza
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Dneska jak krásně sněžilo, tak jsem jel přes město ve chvíli, kdy leželo na silnici třeba 3-4 cm sněhu. Na jednom semaforu mi tam skočila červená, tak jsem potřeboval celkem intenzivně brzdit. A protože mi nejde ABS, tak opakovaným sešlápnutím brzdového pedálu. Zabrzdilo to úplně krásně, žádný neřiditelný saně. Jsem moc spokojenej.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19149
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

ty ses tim vzorkem prodrapal i ledem az na suchou vrstvu asfaltu :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“