Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Já s nima měl problém na sněhu :-), v tý době byly na předních místech v testech a určitě levný nebyly :-) . A i když jezdíš opatrně, tak se můžeš dostat do krizový situace a když se na gumy můžeš spolehnout tak je to jedině výhoda.
Jako na Forestera budu na příští zimu hledat gumy v poměru cena výkon, ale na nový auto, kterým jezdím každý den určitě ne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

Skulile píše:já jsem měl Nokiany už na 3 autech a vždycky jsem byl spokojený na 3er BMW jsem dokonce přešel z Michelinů na Nokiany a byl jsem naprosto spokojený...teď mám už na poslední sezonu, možná ani to ne, WR SUV3 s 5mm vzorku a pořád si nemůžu stěžovat
námořník píše:Já bych je na tvým místě vyměnil, buď hned a nebo na příští zimu.
No dyk to říkám, divný <:-< :-/ Prostě nechápu ty zcela jiné zkušenosti.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Vzhledem k tomu, že třeba u Dunlop Winter Sport 5 nejsou žádné jiné, než ty nejlepší zkušenosti, zatímco u těch Nokianů je to člověk od člověka, tak bych si osobně pořídil ty Dunlopy a Nokiany bych poslal do světa.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Jak píše Tomáš. Já bych to jenom rozšířil, Continental, Dunlop, Goodyear,Michelin, klasická čtyřka :-). Teď už je ale možná pozdě, já třeba na Levorga Continentaly nesehnal.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JRJ »

Já teda mám s Nokian WR A4 dobrou zkušenost. Pokud, ale se zkušenosti různí, pak to znamená jediné, nestálá kvalita. Tedy nebrat.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

Přesně tak, taky bych do toho nešel.
Navíc na subaru na silniční použití se mi nejvíc osvědčil asymetrickej dezén. Takže pro silniční použití dávám hlas contíkům TS850P. Na XT-čku jsem měl možnost přímého srovnání s UG Performance GenII, které jsou taky výborný, ale přesnost vedení stopy a citlivost kolem středu je s asymetrickou gumou u subaru jednoznačně lepší.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od podvlada »

TS850P mi tady sehnal Ládís77 bazarovky, tedy našel inzerát a přivezl mi je (znovu díky :-) ), tak jsem snad neudělal špatnou volbu. Těžko říct, jestli se ale ještě dostanu na sníh, až budu mít po servisu...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od suubaru »

petr píše:no já je budu měnit, ale třeba mám nějakou nepovedenou serii nebo co, jednak žena nevyjela s outbackem ani k baráku to se jí nestalo kromě dvou případů ani s peugeotem bez 4x4 teda za těch 12 let co jsme jej měli, když jsem s tím chtěl couvnout dolů a zkusit to znovu tak mě to ještě sehnalo smykem na zpátečku dolů z kopce což je trochu nepříjemné, no a pak za dva dny jsem se otočil na lehce zledovatělé cestě i když jsem dělal co jsem chtěl a to jsem nejel rychle a to byla poslední kapka pro jejich …
však víte, že sníh je pokaždé jiný, nelze srovnávat podmínky. Někdy je to tak mazlavé, že neudrží auto stát ve sklonu. A to je pak jedno, 4x4 2x4 zimní letní. Nelze jednoduše srovnávat.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

právě že na sněhu tady jezdíme pořád a myslím si že mizerné gumy se poznají hned , stačí přesednout do druhého auta a žádný problém na tom samém místě ve stejnou dobu , s forestrem jsem jel taky domů žádný ani nejmenší problém a s outbackem jsem se musel rozjet co nejvíc abych se vůbec dohrabal a se staženou prdelí aby mě to znovu nesehnalo nazpatečku dolů
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Skulile »

"Nokian WR D3 je pneumatika pro městské, kompaktní a rodinné vozy, jež zajišťuje optimální bezpečnost v zimním období. Efektivní ochrana před aquaplaningem na rozbředlém sněhu a vodě ve spojení s maximální přilnavostí na zasněžené i suché vozovce dělají z této pneumatiky spolehlivou volbu pro zimní sezonu. Pro rok 2015 Nokian představil nástupce této pneumatiky..."

jak je ta guma stará?
např. WR SUV3 má úplně jiný dezén a předpokládám i směs...?

každopádně, když guma nefunguje, tak je na místě jí vyměnit o tom žádná
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

námořník píše:Jak píše Tomáš. Já bych to jenom rozšířil, Continental, Dunlop, Goodyear,Michelin, klasická čtyřka . Teď už je ale možná pozdě, já třeba na Levorga Continentaly nesehnal.
Já bych řekl pětka ještě s Pirelli. Cenově určitě. :-)
A nejhorší gumy do sněhu byli Goodyeary UG7+. Na těch nešlo zatočit.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

Skulile píše:"Nokian WR D3 je pneumatika pro městské, kompaktní a rodinné vozy, jež zajišťuje optimální bezpečnost v zimním období. Efektivní ochrana před aquaplaningem na rozbředlém sněhu a vodě ve spojení s maximální přilnavostí na zasněžené i suché vozovce dělají z této pneumatiky spolehlivou volbu pro zimní sezonu. Pro rok 2015 Nokian představil nástupce této pneumatiky..."

jak je ta guma stará?
např. WR SUV3 má úplně jiný dezén a předpokládám i směs...?

každopádně, když guma nefunguje, tak je na místě jí vyměnit o tom žádná
Jasně, WR D3 je jiná guma než WR SUV3 a určená pro jiná auta, což je dáno i rozměry. Teda co se týče vzorku určitě.

A jestli to byl dotaz na mě, tak já dával na Pažoutka letos nové funglovky před zimou a jsem spokojen, jen jsou prostě hlučnější. Bohužel nebyly úplně čerstvé, ale cca 1 rok staré, takže DOT nějaký konec 2017...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Skulile »

petr píše:jezdí někdo zimní continental ts830? mám možnost je mít za pár kaček sice 2 roky staré ale vzorek jako nový , aby to nebyly takové hrůzy jako ty mé nokiany WRD3 co mám na outbacku , málem jsem měl kvůli nich první zaviněnou havárku musím se jich zbavit
reagoval jsem na tenhle příspěvek od petr(a), ale aspoň jsme se dozvěděli i něco o tobě ;-D
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

Skulile píše:
reagoval jsem na tenhle příspěvek od petr(a), ale aspoň jsme se dozvěděli i něco o tobě
;-D :-) Rádo se stalo.
Jsem si nevšiml, že on taky někdo jiný psal o WR D3. Měl jsem za to, že se řešily jen WR SUV3, A3 a A4. Proto mi nedávalo smysl, že jsi dával ten text od WR D3, ale zároveň, že když není spokojenost, tak vyměnit...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
sorzen
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 175
Registrován: sob pro 01, 2018 12:26 am
Jméno a příjmení: Jan Syrovátka
Bydliště: Plzeň Lochotín

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sorzen »

Ahoj kluci, dlouho jsem se tomuhle vláknu vyhybal, ale tak trochu přispěju. Firma, kde pracuju - ICONICS zajišťuje Contum kompletní automatizaci výroby. Musím říct, že než jsem se zrovna k tomuhle projektu dostal, tak pro mě guma byla prostě guma a žádnou velkou vědu jsem v tom nehledal. Jenže ona je. Nebudu vás nudit detailama, ale je za tím strašná řada výpočtů pro složení/bohatost směsi. Rozložení/tvar/velikost drážek(na tom dělaj neuvěřitelný matematický kapacity). Dál pak sběr-analýza dat, to dělám já a musím říct, že oni jsou super pedantský na nejmenší detail u čehokoliv. Ztratí se jedna hodnota z 10 milionu a je zle. Je cokoliv pro nějaký další výpočty o sekundu pomalejší a je hroozně zle. Dokonce ani jim se ale všechny generace, všech modelů prostě nepovedou na 100% tak, jak by si představovali. Takže si umím dost dobře představit, jak může tenhle celej proces zahaprovat s Ruskou precizností místo Německé. Opravdu stačí pitomá blbost a zákazník/subaru driver je oprávněně nas*anej. Celkově musím říct, že co na tomhle dělám dost testy i nezávislé a hlavně i privátní od výrobce, které se nám dostanou do ruky sleduju. A ano Conti jsou nejstálejší, ALE i konkurence - tady bych záměrně první jmenoval GY pro zimáky umí srovnatelně a mívají lepší životnost. Pro letní se, pokud budete letos kupovat zkuste podívat po Michelin pilot Sport4(tady jim prostě utekli a i výrobce to ví ;-) ). Těmahle všema kecama nechci říct, že by si člověk nemoh koupit levnější neprémiovou gumu. Může a když ví co volit, tak se na tom dá ušetřit, ale prostě pokud ti není líto peněz/nechceš řešit a chceš opravdu top kvalitu(jezdíš denně/v nestálejch podmínkách/vozíš rodinku nebo prostě z principu), tak bych se držel top 4, jak tu byla jmenována. U nich vždycky sčíhnout, jak který model si vede proti stejné generaci konkurence. O rozdílech ojetých gum, které jsou chybně skladovány, případně nevhodně používány tu ani mluvit nebudu. Tam jsou ty porovnání hodně zajímavý =)
Toyota Corolla E11(liftback) '00 - Nimbus 2000
Subaru Outback BP 3.0 H6 '04 - Kulovej blesk
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“