Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od suubaru »

HonzaCZ píše:A 3) zodpovědnost, jak provozuješ auto, je na tobě. A jsme zase na začátku.
Sám víš, že to úplně není pravda. Pokud vyjedeš ze servisu a na křižovatce nezabrzdíš, tak to asi budeš řešit, ne?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

suubaru píše: Sám víš, že to úplně není pravda. Pokud vyjedeš ze servisu a na křižovatce nezabrzdíš, tak to asi budeš řešit, ne?
Tohle není úplně vhodný příklad, protože brzdy si dělám už dost dlouho sám. Ale chápu, co tím chceš říct. Samozřejmě to není absolutní názor - ale prostě když si koupím použitý gumy, tak si je nejdřív prohlídnu. Prohlížel jsem si i fungl nový. Kdo se v tom autě může zabít nebo způsobit škody jiným? Já nebo někdo jiný?

Takže i když vyjedeš ze servisu, nezabrzdíš a někoho přejedeš, tak kdo bude mít problém? Ty nebo servis? Nebo mechanik, který ti ty brzdy blbě namontoval? Prostě sedíš za volantem, jsi zodpovědný za to auto. Vždycky budeš mít problém primárně ty a můžeš se snažit, i třeba oprávněně, ho "hodit" na někoho jiného, ale vždycky v tom lítáš nejdřív ty.

Já třeba po servisu jezdím velice opatrně a sleduji jakékoliv změny. Ani to nemusí být po servisu brzd - stačí třeba po výměně těch gum...

Ale abychom se pochopili - je to můj názor a nikomu ho nevnucuju.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tapan »

Když koupíš auto nebo druhou sadu kol a jsou tam nazutý pneu s ještě slušným vzorkem, taky je zouváš a prohlížíš? Nikomu nic nevnucuju, ale i v mém (druhém) oboru jsou věci, "pod který bych se nepodepsal", i když by mě to mělo stát kšeft. A stojím si za tím, že technik z pneuservisu má stejné právo. Pneuservis o ulici dál ti to třeba opraví. Je to každého soudnost a svědomí. A ty třeba tu soudnost máš, ale to technik neví, jsi pro něj cizí člověk a nemůže vědět, jestli na něj pozítří nepřijdeš křičet nebo mu vyhrožovat, protože jsi "kvůli němu" vyválel auto ve škarpě.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od ok1mpx »

Tak mě se povedlo koupit jetou sadu (3+proražená) těch samých NOKIANů, co mám na autě, bohužel ty neproražený jsou na hraně tak sjetý, že mám strach je dojezdit i v létě. Tak na auto namontoval kluk radši celu sadu předloni připravenou na "jeho" stíbrňáka SF. Jsou to Barum Polaris 3 4x4, a záběr na ledu a sněhu prý mnohem lepší, než 4-5 sezón jeté WR D3 (DOT12 Russia).
Já když se dostal k autu, tak už tady vypuklo jaro, ale sedí dobře.
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tapan píše:Když koupíš auto nebo druhou sadu kol a jsou tam nazutý pneu s ještě slušným vzorkem, taky je zouváš a prohlížíš? Nikomu nic nevnucuju, ale i v mém (druhém) oboru jsou věci, "pod který bych se nepodepsal", i když by mě to mělo stát kšeft. A stojím si za tím, že technik z pneuservisu má stejné právo. Pneuservis o ulici dál ti to třeba opraví. Je to každého soudnost a svědomí. A ty třeba tu soudnost máš, ale to technik neví, jsi pro něj cizí člověk a nemůže vědět, jestli na něj pozítří nepřijdeš křičet nebo mu vyhrožovat, protože jsi …
OK, akceptuji tvůj názor. Nemá smysl o tom dál diskutovat - každej to prostě cejtí jinak. A beztak se tady bavíme o názorech lišících se jenom v drobnejch detailech. :-)

Já si auta ani použitý gumy nekupuju... :-DDD U Lega, což je poslední auto, který jsem si kupoval, jsem, přiznávám, jenom sundal kola z auta a prohlídnul je pečlivě z venku a nechal zatočit na vyvažovačce, jestli nejsou bouchnutý ráfky a nejsou celkově nějak extrémně rozvážený.

A ono teda taky zrovna pneumatika na auto není nafukovací balónek. Ona něco vydrží a dokud se nepoškodí kordy, tak jde v podstatě o prd a samotná guma se dá do docela velký míry zavulkanizovat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

tak jsem lákal Simu ať přijede otestovat funkčnost dreen diamondu , ale je nějaký marod a nestíhá tak kdyby někdo chtěl a měl odvahu :) gumy na tom klouzají všecky asi ale zajímalo mě to chování vraníku s křemíkem...
bobová dráha je v provozu :) všude jsou tvrdé mantinely nic moc se nemůže stát
kdybych nebyl měký vzal bych si na test i můj outback, ale tuším jak by to dopadlo tak jsem vyměkl, navíc ty continentalky by to nedaly ani do kopce natož z kopce
Přílohy
20190218_094703.jpg
20190218_100507.jpg
20190218_100716.jpg
20190219_144744.jpg
20190219_145400.jpg
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od bonboniera »

Klasicka norska lesni cesta na samotu kvuli jedny popelnici. Co ja si takovejch toboganu za dvanact let uzil... Retezy a jede se, ted uz mi to ani neprijde. Ale je nejaka hranice, co uz je pres caru. Parkrat jsem to odpiskal. Riziko. A ridic, nikdo jiny, rozhodne, jestli jet nebo ne.
Přílohy
20120123_100455.jpg
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Petře a resumé je tedy jaké ? Křemík dobrý ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no Sima přijet nemůže tak nevím , já jsem bez křemíků a kloužu hodně, ale bez vozíku se to dá, jen nejde zastavit a nebo se rozjet do kopce občas se to trochu víc rozjede ale mantinel to zpomalí :-D a nikdo jiný kromě mě tam nejezdí tak se nemůžu s nikým srazit
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Jo tak, křemíky má Šíma. Já to nepochopil. No já myslím, že poznat to je. Mám Ekotramp křemíky na Toyotě a jedou jako dráha.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od podvlada »

Takový legální hřeby, jo? :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RadekN »

Eco Trampy jsou super všude kromě ledu a uklouzaného sněhu. Mít tam navíc Green Diamond, tak nemají chybu.
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Jackylle »

Green Diamond mám na Legu a neuklouzly nikdy na ničem, i když po takové cestě jak je na fotkách níže jsem nikdy nejela.
Ale zkoušela jsem na ledu v kopci zastavit a zase se rozjet a úplně v pohodě. Ani to nehráblo.
Akorát s nima byla minimálně o litr vyšší spotřeba a kravál taky značný.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

petr píše:tak jsem lákal Simu ať přijede otestovat funkčnost dreen diamondu , ale je nějaký marod a nestíhá tak kdyby někdo chtěl a měl odvahu gumy na tom klouzají všecky asi ale zajímalo mě to chování vraníku s křemíkem...
bobová dráha je v provozu všude jsou tvrdé mantinely nic moc se nemůže stát
kdybych nebyl měký vzal bych si na test i můj outback, ale tuším jak by to dopadlo tak jsem vyměkl, navíc ty continentalky by to nedaly ani do kopce natož z kopce
To by som s lestenkou neriskoval. Iba hore.
Ale je to vyborna vec na otestovanie zjazdu s X-modom.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Goba »

jen doplním k tématu Nokian, vícekrát tu zazněl názor, že za 3 roky stojej za prd, což můžu potvrdit třeba na příkladu letního modelu Line-SUV, mám sice 4x sady Nokianů a jsem v podstatě spokojem, ale fakta a zkušenosti jsou takové, že nevydrží dlouho kvalita pryže, i když se neojedou, nejsou kilometry, jejich guma rychleji stárne (možná se rozpadá kvůli ekologii, možná je odfláknutá nebo nemá silicu - to nemůžu posoudit).....snad to bude vidět na detailech letní pneu
jedna je téměř nová jetá čtvrt roku (stav nové pneu), druhá totožná jezdí už 3 roky a dobře je vidět povrchové spuchření a vytvrdnutí gumy
Přílohy
DSC_0111.JPG
DSC_0113.JPG
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“