Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no fakt to vypadá drsně myslím že tak akorát na felicii :-DDD toho jeepa mi prodej myslím že ho nepotřebuješ ;-D
asi to fakt zkresluje ty kamery ...
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Traveller »

Ona by to ta felda dala taky..., jen by ses musel pod kopcem rozjet tak na "kilo" a doufat, že se někde nepropadneš. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M a r c e l »

nebo neodbočíš sousedům do plotu B-)

mně to teda na tu anabázi taky přišlo nic moc, i když jsem na to koukal s vědomím zkreslení od kamery, vlevo na zahrádkách je vidět, že mají záhony na terasách, tak to zas tak nic moc kopec nebude, navíc tam asi v zimě moc lidí jezdit nebude...
ale taky jsem nabyl dojmu několikakilometrové náročné offroad cesty k chalupě na samotě u lesa, vlevo skála, vpravo rokle, silnice taktak na auto, ne cesty zahrádkářskou kolonií, pravda chvíli do/z kopce...
ale na druhou stranu už to má s foresterem vyzkoušené, tak předpokládám, že ví co potřebuje, nikdo z nás tam nejel, tak můžeme bejt leda tak chytrý tady na fóru a dělat ramena, jaký je jelito a že bysme to dali s prstem v nose na sjetejch letních gumách, ale zatím to reálně vyjel jen ten jeep B-)
Naposledy upravil(a) M a r c e l dne sob úno 11, 2017 7:05 am, celkem upraveno 1 x.
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Pravda Marcel,nechtěl jsem aby to vyznělo,že dělám ramena,jen jsem očekával něco fest horšího.Ale zase je fakt,že toto bylo asi bráno jen jako test na zmrzlém podkladě,kde není nic lepšího než křemíky.Taky to tam vypadá asi jinak,když je čerstvě nasněženo a to hodně nasněženo,neprojeto,tam se to nejspíš neudržuje vůbec,to pak bude jeep a křemíky velice na místě =)
Taky chválím za odpovědné chování,těžko na cvičišti,lehko na bojišti,taky to mám takhle,raděj mám rezervu v dobrých pneu na schopném autě,než pak myslet na to,jestli odjedu,dojedu,když opravdu třebuju.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

No to ale asi není nejhorší část cesty, o které racmaster psal. Tohle měla být demonstrace funkčnosti těch pneumatik. Tak už toho nechte. On to má evidentně vyzkoušené, že teď mu to jde líp, než před tím, tak mu to přejte a nechte těch keců, že to vyjede Felicie na letních. 8-?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Jj vždyť jsem to tak i psal-demonstrace ledovky a cesta-y můžou být tam u něj horší.Já mu to samozřejmě přeju a jsem rád,že mu to tak funguje k jeho spokojenosti,o to přeci jde.Jen jsme čekali po těch předešlých popisech cest-necest jiné video,jak nás ty popisy předtím nakopli.Tohleto bylo bráno asi jen jako ukázka ledovky,to očekávání horšího mě zatmělo oči :-)
I bych uvítal odkaz na toho taliána,ptal jsem se už na to...jen zas je tam otázka,zda by vyrobil i jen jednu pneu a jak rychle,myslím v případě zničení jedné pneu.Dle toho co psal Ramcaster je Ital velice pružný a ochotný,tak by to snad neměl být problém.Třá by jsme taliánovi udělali časem i nějaký ten společný subaru mega kšeft :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M a r c e l »

a proč? naše požadavky splňují Vrány, případné reklamace super, koupíš v klidu 1 kus, když potřebuješ a radší dám svoje peníze na Moravu, než do Itálie...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Taliánovi kšeft neuděláme, protože v rozměrech, co my potřebujeme, nám to vyrábí Vrána. >B-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od racmaster »

no, vidim, ze ste sa zahryzli ;-D

aby som to upresnil, jak pisal vdc, toto je testovaci kopec. to mam hned za servisom, nejake chatove sidlisko a je tam jeden takyto fajny svazik, stupak je to dobry, cesta je tam siroka, rovna, ziadne bocne naklony, kolaje a dole je spusta miesta na vyjazd a zabrzdenie keby daco... proste take cvicisko. neni to cesta ku mne na samotu, o ktorej som pisal, ked sme porovnavali rozne alternativy. to video naozaj vyzera na feliciu, ale neverte tomu, svah skresluje, preto som ukazoval manzelke, nech berie tie muriky na boku, tam vidno ake je to stupanie lepsie. taktiez lepsie vidno svah na sekundu, ked uz auto prejde pod uroven kamery. no bohuzial, video, no... neviem jak to natocit aby to vyzeralo vernejsie. fakt je ten, ze to je taky svah, kde by ta redukcia forestra neudrzala a rozbehla sa na 2-3 tisic otacok len na tom kolene... to uz vam asi povie viac.

dalej, ako pisem, moj starucky forest to tu v pohode zvladol, ale s rozbehom na plyne a presmykoval. zastat a pohnut sa v tom kolene, to uz nebola sanca. preto som na tom videjku isiel naschval pomaly, bez pomoci zotrvacnosti, na redukovanej dvojke. dole zasa na redukovanej jednotke, aby bolo vidiet, ze auto nejde napriek takej brzdnej sile v pomere k smyklavemu podkladu do tzv valiveho smyku, ktoreho som sa najviac bal pri prechode na poriadnu redukciu. od mojej chaty schadzam este o kusok vacsi svah v 180 zatacke, asi 25m. uzka cesta, ziaden vyjazd, z jednej strany stena, ze pomaly sucham spetaky, z druhej bud tiez, alebo priekopa... tam by som nerad isiel do smyku.

co sa cesty ku mne tyka, vacsina je mensi svah, ale su tam useky, kde je ten svah vacsi a hlavny rozdiel je v tom, ze tam su vsade hlboke kolaje vyjazdene v lepsom pripade velkym tazkym pajerom, fronterou, podvihanou grand vitarou a v horsom pripade traktormi a LKT, pripadne V3S, no proste secko co v lese zije :-)

tak ako som tu pisal, forester ma tu roky vozil nalozeny mimo dobre mravy a skoro vzdy ma doviezol. ale v tych kolajach sa trapil a plakal... 2 kolesa v jednej kolaji, brucho na pukli medzi kolajami a druha strana kolesa casto v tom hlbokom snehu. no plakal a ja s nim. teraz som kludny, v tomto ma clovek pocit, ze sedi v tanku polmetra nad zemou.

inak, cestou nazad bola sranda, skoda, ze uz mi nezvysila baterka. v polke cesty ku mne odstavena "susedova" frontera, mobil vypnuty. mal na tom MT BFgoodrich 245/75 r16 neviem uz presny typ. proste celu cestu boli vyjazdene kristianky, jak sa brhlil, brhlil [3GEARS] az to vzdal a posledny kilometer slapal peso /°b"\ . my sme sli v pohode, ani nehrablo. hoci v takej clapkanici by mu tie MT mohli byt teoreticky este viac platne, jak zimne cestne M+S... (co vy na to?)

no nic na tom, auto som tam nechat nemienil, druha cesta neni, tak davaj, obsekal som tam kriky a stromceky, odhadzal som si kusok vodiace kolaje, aby ma nestiahlo donho a pekne krasne na redukovanej jednotke na volnobehu obysiel 15cm okolo neho po takom jarku, kade zvykne tiect burkova voda. snehu do pol kolies, ale tam akurat bol zamrznuty chvalabohu. proste tesnotka, keby mi to tam presmyklo, som v nom... zasa, vdaka tej redukcii. na forestrovi by som tam musel ist na plyne, ovela rychlejsie, co je problem mimo cestu v hlbokom snehu 15cm od druheho auta... viac miesta tam nebolo. na to by som si netrufol. alebo po polhodine odhadzovania snehu so stisnutym zadkom a skrypajucimi zubami :(B-ooO ...

proste forestrovi strasne chyba vyssia svetla vyska a pomalsia redukcia. toto keby mal, je to bez debaty najlepsie auto na svete. preto sa malickym sudruhom z honsu divim, ze to inak premakane auto nechali taketo nedokoncene... vecna skoda.
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od racmaster »

a talian sa vola lorella favero. sice vo vasom pripade mate vraniky, co si myslim, ze neni co riesit, avsak unho bola este o dost nizsia cena, ako u vranikov. neviem ako mensie rozmery, ale moje stali o 20-30 eur menej, ako obdobne vraniky na kus... na druhej strane sa to strati postovnym... no ale keby ste si to dajak inak poriesili, tak by sa to mohlo oplatit... jednal velmi ochotne a seriozne, klobuk dole... (*_^) |,,,,

vergom.trino@gmail.com
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M a r c e l »

no a je to vysvětlené B -)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

VDC píše:Taliánovi kšeft neuděláme, protože v rozměrech, co my potřebujeme, nám to vyrábí Vrána.
Právěže moje přesné požadavky na rozměr Vrána nesplňuje!Ne přesně co chci já,přesto jsem jejich věrným zákazníkem a spokojeným,cenu mám ještě s výraznou slevou,přes známého,co tam bere každý rok ve vetěším množství.
Ramcaster ještě mě to nedá :-) ,jak popisuješ jak jsi nemohl na tomto svahu zastavit,aniž by jsi se bez problému,či vůbec rozjel s forynem,to jsi vraníky určo neměl,jaké tam teda byly pneu,vzorek?
Jinak jak popisuješ znova tu tvou příjezdovku,hlavně ty koleje,tak to bych brečel taky,nejvíc by mě drtili ty koleje..jj vyšší světlost a pomalejší redukce,tam byl prostor pro zlepšení,ale ono záleží jak to auto japonec pojal,si i myslím,že záměry japan inženýrů byly splněny,auto maximálně odpovídalo původnímu způsobu využití.Že s tím někdo zkouší-me a blbne úplně jinak a víc,to je už druhá věc :-)Takže to já zas chápu,proč jim to takhle stačilo,obecně z toho vznikl nej univerzál,výtečný,vyjímečný na asfaltě,dobrý a něčím i vyjímečný v terénu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

No já vím, že bys chtěl HPL4 ve 205/70 R15 :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Joooooooooooooooooo :-D vidím,že máš pamatováka,no je to moje sobecké přání no,jak se jednou na něco upnu =) Už jsem přemýšlel,kolik by stálo takové kopyto,kolik by finančně vyšlo celé to zavedení tohoto rozměru HPL4 do výroby,no beztak majlant,na to by se nás asi ani pár nesložilo <:-< :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

To vůbec nedokážu odhadnout, co by stálo udělat nový rozměr a čím je to dáno. Třeba by nám to uměl objasnit Jára650..
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“