Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tapan »

Honzo, začínáš vybírat zavčas, to zaslouží pochvalu :-) Ty Dunlopy mám na Foresteru a fungují dobře na suchu i mokru, na Severce na sjezdovce se taky neztratily a na ledě je ztracené cokoliv bez hřebů. Takže na pražskou zimu je to vlastně docela overkill :-D Srovnání s ostatními na seznamu nemám, ale myslím, že s ani jedněmi neuděláš chybu, nakonec to bude spíš o osobních preferencích. A Mišáky jako zimní ne-e?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Nojo, tak si říkám, že se mi takhle přes léto třeba povede chytit nějakou akci, výprodej nebo tak něco. :-D

Jinak na pražskou zimu mi stačí to, co mám... teda 8 let starý Nokiany WR-G2, který mají tak 2/3 vzorku. Ale s tím aby se člověk pak bál jet někam pryč... Takže jsem jim tuhle zimu určil jako poslední, už potřetí :-DDD , teď už definitivně. =)

Mišáky jsem měl až pátý v testu... to bych si nevybral už vůbec... vybrat i ze tří bude pro mě záhul. :-DDD

Ty 850 mám v povědomí už spoustu let. Dunlopy jsou zase můj aktuální favorit - spousta lidí si je tady minulou zimu chválilo. Ty Goodyear vůbec nevím. Ještě jsem nekoukal na vzorek, kterej se mi nejlíp bude hodit k očím. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od CoZmo »

míval jsem kdysi Dunlop Wintersport 3 na Favoritu snad ještě, a dobrý, rozhodně dobrá guma...tenkrát bývala trochu hlučnější a pocitově tvrdší (oproti letním mišákům co sem tenkrát měl), ale to bývalo tenkrát ale na oplátku krutě držela i v bahně.
Aktuálně na OTB mám Uniroyal, což je asi ideál do vody, hlučný, ale dobrý. Až je zničim, přijde dunlop wintersport, taxem zvědav jak je zhodnotíš.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22670
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Kdybysme to hučení diagnostikovali o chvilku dřív, tak jsi mohl mít ty dunlopy naživo ve volantu :-DDD Ale jinak teda zatím mi přijdou super. Nemám s nima teda najeto moc, pač to většinu zimy stálo a bohužel i tak ta zima byla mizerná, že na nějaký test v opravdovém sněhu nedošlo... Nicméně na chování v tom městském počasí to jelo jako letňáky, žádný problém. Je to tichý, drží to, nekníká to, na vodě to funguje bez problémů. Celkem mě překvapilo, když jsem s nima jel ten poslední víkend, kdy už bylo přes 20C, že i za toho tepla fungovaly na okreskách super - bez vyjíždění ze stopy, bez hvízdání...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, to z těch mých nokianů už jsou, co do chování, legitimní letňáky. :-D Ne to kecám, protože už jsem dlouho nejel na Mišákách. Ale jako rozhodně, ani teď, jak bylo to teplo, tak nemají takovou tu zimákovou žmoulavou charakteristiku. Ale ječej ukrutně. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22670
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Těžko říct... já na tom druhym hajzlíkovi měl taky nějaký obstarožní zimáky, ale jak se s tím vyjelo nad +15C, tak to auto jezdilo jak po másle :-DDD Tohle mě na těch dunlopech právě překvapilo, že i v týhle teplotě to fungovalo perfektně (nezkoušel jsem teda kritický brždění, předpokládám, že asi delší brzdnou dráhu by měli a nechali by celý vzorek na silnici :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od CoZmo »

Jo jinak Honzo, na ty slevy jakože výprodej protože zimní teď tak trochu zapomeň. S tímhle jsem operoval loni na podzim, že si rovnou koupim letní na další sezonu a ušetřím a v podstatě se to nestane...jediný, co se asi stalo, že všechny gumy trochu podražili, zas jak byl konec leta, tak výběr nic moc...
Nevim uplně, jak funguje logistika v gumách, ale skladem v podstatě nikdo nic nedrží, takže se ani nedějou žádný výprodeje, to už by musela bejt náhoda...voni jak ty vobchodníci na tom maj s prominutím nic, tak nemaj vlastně moc co slevovat...tenhle trh je uplně zkurvenej a prachy se dělaj tak na těch službách okolo a kamiňónech...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
plukovník

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od plukovník »

Stále nemohu sehnat někoho, kdo by mně poskytl kladné hodnocení na zimní gumy, co jsem zakoupil a zatím jsem je ještě nestačil nahodit na ráfky.
Jedná se o Bridgestone Blizzak DM-V2.
Asi je nikdo nemá :-(
Údajně se jedná o "ultra zimní" pneu, zvláště vhodné na led... ;-D
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6338
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

Mám DM-V1 a ty jsou super. Guma je jak zvejkacka a drží, nicméně nebyly takové podmínky aby se vyzkoušely na hraně.

Odesláno z mého founu pomocí Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 124
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M.M »

plukovník píše:Stále nemohu sehnat někoho, kdo by mně poskytl kladné hodnocení na zimní gumy, co jsem zakoupil a zatím jsem je ještě nestačil nahodit na ráfky.
Jedná se o Bridgestone Blizzak DM-V2.
Asi je nikdo nemá
Údajně se jedná o "ultra zimní" pneu, zvláště vhodné na led...
cau ja ich jazdim uz druhu zimu , su fakt dobre a uz som tu o nich pisal . >B-) Budes maximalne spokojny
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

HonzaCZ píše:Čekají mě nové zimáky. Dle testů jsem si jako nejvhodnější našel:

- Continental ContiWinterContact TS 850P
- Goodyear UltraGrip Performance Gen-1
- Dunlop Winter Sport 5

Máte, prosím, někdo s některými zkušenosti? Bude se jednat o rozměr 215/45 R17.
Tak tyhle contíky a gooyeary můžu ohodnotit, případně porovnat, protože je mám oboje vyzkoušené na forestrech i na služebních autech, ale ty dunlopky neznám. Oboje jsou výborné. GY mají lepší výsledky v testech a je fakt, že záběr na sněhu mají nepřekonatelnej a možná i grip na mokru nepatrně, ale opravdu nepatrně lepší. Na služebním pašíku super, ASR má půl práce. Na druhou stranu na forestru je s nima řízení takový trochu nijaký. Sice to furt drží, ale něco mi chybí. Zdá se, že zvýrazňují typickou necitlivost subaru řízení okolo středu. A tady právě se karta obrací ve prospěch contíků. Auto na nich zatáčí skoro jak na letňácích. Myslím si, že je to díky asymetrickému vzorku. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že asymetrické vzorky subaru svědčí. Dál snad jen, že GY jsou asi trochu tišší.
Na XT mám contíky a neměnil bych, na 2.0, se kterým jezdí žena, jsou GY a taky bych neměnil... ... ty gumy... ;-D
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49119
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Já letos jezdil druhou zimu Dunlop Winter Sport 5 a je to skvělá guma. Na silnici ta guma nemá chybu. Ale protože mám přece jen extrémnější požadavky a to pořádný záběr v hlubokém sněhu, tak si příště koupím Dunlop SJ6.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Díky, pánové. Takže vlastně je to úplně jedno. Ono je fakt, že top pneu ze špičky testů asi budou všechny dobré. Ale to s těma GY je fajn postřeh, i když není vůbec jistý, že se to bude chovat podobnym způsobem i na mym rozměru, případně podvozku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

CoZmo píše:Jo jinak Honzo, na ty slevy jakože výprodej protože zimní teď tak trochu zapomeň. S tímhle jsem operoval loni na podzim, že si rovnou koupim letní na další sezonu a ušetřím a v podstatě se to nestane...jediný, co se asi stalo, že všechny gumy trochu podražili, zas jak byl konec leta, tak výběr nic moc...
Nevim uplně, jak funguje logistika v gumách, ale skladem v podstatě nikdo nic nedrží, takže se ani nedějou žádný výprodeje, to už by musela bejt náhoda...voni jak ty vobchodníci na tom maj s prominutím nic, tak nemaj vlastně moc co slevovat...tenhle trh …
No já s tím moc nepočítám, ale tak je na to víc prostoru, než kdybych je kupoval na podzim. Co se týče ceny, tak spíš záleží, jak je danej typ gumy novej... třeba ty letní Micheliny jsem teď o dost levnější, než když jsem je kupoval jako poměrně novinku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19027
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

ja byl max. spokojeny s tema conti ... prestoze se mi libily nejmin, byly to nakonec nejlepsi silnicni zimni, co jsem kdy mel...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“