Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od vena »

alesgsxr píše:Sava Eskimo S3 kdo koupí neprohloupí bohužel v rozměru 215/60 16 se nedělají ahjo
můžeš dát jinej rozměr?nebo?na forynovy i impreze jsem mohl 205/55/16 nebo klascký 15,jinak souhlas ty jsou dobrý
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PetrAT »

Tak se přiznejte, kdo byl testovat ?
https://www.novinky.cz/krimi/458678-rid ... autem.html
:-)
Uživatelský avatar
alesgsxr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: čtv říj 30, 2014 7:03 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od alesgsxr »

jinej rozměr ano dáse ale s tímhle rozměrem to funguje nejlíp :-/
fear of silence
Baja , Forester SF s turbo , Forester SG US 2.5 non turbo , avalanche
ex reza 03 2.0 92kw ,
ex outback 05
ex Reza 96 GT
ex Impreza 03 wrx
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Stefan »

Podľa mňa veľmi zaujímavá ponuka od výrobcu špičkových celoprotektorov off pneumatík.
https://www.pneuleader.cz/osobni-pneuma ... 95h-261789
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no už i já coby odpůrce protektorů začínám uvažovat že bych si jednu sadu pořídil, známý je má na oktávce HPL4 GD v rozměru 195 65 15 a chce se jich zbavit , jsou skoro nejeté , prý mu na těchto gumách začlo auto strašně žrát prý 8l/100km - evidentně neví co je to subaru spotřeba :-D jinak záběr si naopak chválí měl předtím nokiany a prý nebyly zdaleka tak dobré jako tyto vraníky, ten záběr by se mi hodil spotřeba mě nezajímá stejně to žere jako tank pořád
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Stefan »

Ja som bol celý život, samozrejme okrem socíku keď sa riadne "štopliaky" dali kúpiť len protektory, držal zásady, že do mojej garáže protektory nesmú!!!
Dnes, pri tom návale celoprotektorov a chvály, napr. na GD od Vraníku a ich cenách, som svoj postoj prehodnotil, a asi na zimu pôjdem do tých GD Vraníkov. :-/
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

A já bych rád zkusil zase něco jiného než protektory,takže moje vraníky GD HPL-4 budu NEJSPÍŠ po sundání prodávat.Pak už budu holt přinucen koupit na zimu něco jiného.
Změnu chci čistě pro porovnání a zvědavost,vraníky jsou čistě na zimní provoz řekl bych až nedostižné :-)Porovnáno se zimáky co jsem měl dříve.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

Pokud chlapi jezdíte po těch vašich kopcích na sněhu, tak tam budou ty protektory asi nedostižný, i když na ledu bych tomu hrubému vzorku taky až tolik nevěřil. Ale pro toho, kdo lítá jako já většinou po dálnici a jedničkách asi nebudou, tak bude o moc jistější klasická zimní guma, ale raději nějaká ta prémiovka a ne třega Nankang >:-&
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

No vždyť to píšu :-/ čistě na zimní provoz,dobrá tak doplňuji-nemyslím tím zimní období,ale sníh,sračky,kopce,neudržované úseky,led taky,má to přeci křemík,co já jsem s tím sjel už za ledovky,myslel jsem,že jsem omylem zapnul vyhřívání sedačky,ale ne,to jsem byl zpocený i na prdeli :-)
Pravidelný dálniční provoz,to je úplně jinde,tam je lepší šáhnout jak říkáš po prémiovkách a tím pádem taky hlavně do jiných cenových relací.
Já jsem to v předešlém příspěvku víc nepitval,protože tohleto už víme...navíc je to tak nějak všeobecně známé a psali jsme tu o tom už víckrát ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Ještě si sám dodám :-) takový nepěkný postřeh:na vranících začal forejs víc poskakovat,jak koza,jak gazík,teda někdo by to nevnímal,neřešil,ale já jo a je to tam.Přisuzuju to jejich druhé sezoně,vzorek mají krásný,zabírají suprovně,ale toto mě vadí.Říkal jsem si,že je to i tak trochu octaváckým rozměrem,ale zas takový rozdíl oproti origo rozměru tam není,ne aby to dělalo tohle a hlavně až v druhé sezoně!
Dnes mě říkal automechanik,že je má taky a taky ten samý hopsavý-přesně řečeno UDRNCANÝ projev mají.Že prý jsou extra náchylné na to když auto stojí delší dobu na fleku.Úměru času nevím,ale půl den i den,noc je běžná prodleva u každého auta,takže tomuhle se asi vyvarovat nepůjde.Já mám auto až na opravdu vyjímky v denodenním provozu.
Vzorek vypadá sjetý stejnoměrně,pneu jsou vyvážené.Mohl bych ještě zkusit upustit pneu-foukám o "blbou"desetinu výše než je třeba,ale do toho se mě taky nechce,snad jen jako pokus,ale tj k ničemu,s podhuštěnou pneu jezdit nebudu.
Nevím,na předešlé xantii jsem měl stejné vraníky-stejný rozměr,auto vážilo stejné a nic takového jsem nepozoroval,tam to ale nejspíš vyžehlila hydraulika,tam byl vlastně komfort furt aj s jedním defektem ;-D taky si nejsem jist,zda jsem je měl jen rok,či dva,takže závěr z toho opět žádný.Jen tento:
zkusím klasicky nové zimní pneu-ne protektory,nebo jiný rozměr protektorů,spoustu z vás tu na vraníkách taky štrásuje už pěkných pár let a tohle nikdo neřešil.
Ještě si říkám,zda se to dělá furt ze stejné směsi.Protože i ten mechoš s tím má najednou problémy,mackovi se zas ztrácí vzorek(vlnky v něm),i když to mohlo být přehuštěním.No já už jich tam taky pár nemám,ale tj tak mizivé a na nic nemající vliv,že tohle mě nevadí.
Kdybych byl sám,tak si řeknu,hm asi jsem narazil na horší kusy,ale dneska jsem byl vlastně rád,že mechoš tohle na mě vyvalil,mám jasno...
Je mě jasné že na vraníkách je logicky komfort horší než na nových pneu(hlučnost a jiný jízdní projev,jsou to přeci jen už slušné drapáky a moc měkká směs)ale tohleta udrncanost je pro mě nemilá novinka,už se těším,až přezuju na letní balonky.
Ale furt platí,že do opravdu zimních podmínek-hlavně dojet nějak i krokem na místo určené-jsou vraníky moc dobrá volba =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Stefan »

A v akom rozmere ich máš. Já chcem klasiky 215/60 (ak nebudú k dispozícii, tak núdzovo aj 205/65) na 16" diskoch.
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

O jedněch zánovních vránách s HPL5 bych taky věděl, ale bez křemíku. Pouze pneu 215/60 R16. Mám se optat? Byly mě nabízeny, ale pro mě po štatlu nevyhovující.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Stefan píše:A v akom rozmere ich máš. Já chcem klasiky 215/60 (ak nebudú k dispozícii, tak núdzovo aj 205/65) na 16" diskoch.
Mám menší rozměr,to není nic pro tebe Štefan,bohužel.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Stefan »

Mira, ďakujem, ale ak pôjdem do Vraníkov, tak jedine s GD. Bez nich radšej do kvalitných neprotektorovaných zimákov.
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Čekají mě nové zimáky. Dle testů jsem si jako nejvhodnější našel:
  • - Continental ContiWinterContact TS 850P
    - Goodyear UltraGrip Performance Gen-1
    - Dunlop Winter Sport 5
Máte, prosím, někdo s některými zkušenosti? Bude se jednat o rozměr 215/45 R17.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“