Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Makovica píše:Tie weby s radami pre prezuvanie ani necitajte, obycajne sezonne clickbaity.
A v debatach sa tam fajnove idiotiny docita.
Napr. https://www.autorevue.cz/povinnost-zimn ... howforum=1
Tak =) a taky hlavně ty objevné teorie,že zimní brzdí hůře na suchu,na mokru,že se chová hůře když tomu člověk naloží víc v zatáčkách a podobně.Pokud chci řádnou zimní pneu,teda zimní pneu,která aspoň trochu slušně a rozumně funguje hlavně na sněhu,na kluzku,tak přeci kua musím počítat s jejími horšími vlastnostmi jinde.Pak je na řidiči,zda přizpůsobí jízdu,či je debil,nic víc k tomu už nemám co říct.I přes různé nové technologie výroby-směsi,typy běhounu pneu,furt by měl řidič poznat své auto a pneu,které má nazuto a dle toho se pak snažit jezdit,ne počítat každý metr,když jsem blb,tak mě metr či klidně pár metrů brzdné dráhy nezachrání,nebo nemůžu logicky řezat na řádných a dobře myšlených zimních pneu,které mě vyhrabou odkudkoliv,tak nemůžu na nich zkoušet svou osobní erzetu na místních zatáčkovitých okreskách <:-< a pak to srovnávat,jak jsou ty zimní sice fajn na sníh,ale překvapivě!ony fungují špatně na suché cestě-v překladu-musím jet jednoduše normálně a dojedu domů,nic se neděje,že ;)
Pak ještě beru případy,že jezdím věčně mimo sníh,nebo jen náhodile 5 cm,ale taky chci jet dobře na rozmočené dálnici,jenže pak nejsem typický případ,kdy třebuju opravdové "zimáky".To je třeba rozlišit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Makovica píše:Tie weby s radami pre prezuvanie ani necitajte, obycajne sezonne clickbaity.
A v debatach sa tam fajnove idiotiny docita.
Napr. https://www.autorevue.cz/povinnost-zimn ... howforum=1

To je slušnej materiál :-DDD Ale ono je to spíš smutný... právě kvůli tomu, že lidi nemaj normální soudnost, se pak objevujou příkazy a nařízení, které pak holt omezí všechny...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no a soudnost taky nemají někteří policajti , místo aby měli rozum a když vidí že je teplo skoro jak v létě a že zimní gumy nikdo nepotřebuje tak prostě trvají na tom že je značka zimní výbava a čumí na gumy a řeší jestli je lidi mají nebo ne , prostě když stojí zákon za hovno mohli by používat svůj vlastní mozek, je to dva roky zpátky co mě někdy začátkem listopadu stavěli a řešili že nemám dostatečný vzorek na zimních pneu a tudíž je to stejné jako bych měl letní, taky bylo zrovna teplo a čekal jsem až se ochladí že nahodím pořádné zimní, vypadalo to na pokutu, ale říkal jsem že nic platit nebudu a že ve správním řízení snad bude někdo normální a situaci mu vysvětlím tak se trochu zarazili a nechali to být , jinak bych normálně zbytečně zaplatil pokutu kdybych se nehádal, neříkám že jsou všichni policajti takoví, ale občas se najdou a kazí pověst těm ostatním
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16147
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od quickly »

Něco k zimákům a značce

Co říká legislativa
Dle §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud:

* Je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.
* Lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Přezuto tedy musíte mít, pokud je venku sníh či led, nebo lze předpokládat, že podle předpovědi sněžit bude. Zákonodárci totiž naštěstí pamatovali na výkyvy počasí. Pokud je v listopadu stále stabilně okolo 20 stupnů, pokutu nedostanete.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Ja si teda myslím že kde je značka, tak by jsi měl mít zimní výbavu i kdyby bylo 30°.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Skulile »

námořník píše:Ja si teda myslím že kde je značka, tak by jsi měl mít zimní výbavu i kdyby bylo 30°.
řekl bych také, že značka je nadřazena a v zákoně je to i uvedeno, že v případě této značky předchozí neplatí... >:-@
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no dřív před poslední upravou to bylo určitě tak že od 1.11. do 31.3 musely být zimní pneu za jakéhokoliv počasí teď je to zamotanější a můžou tam být i dodatkové tabulky s jinou dobou platnosti a ani nevím je mi to jedno prostě pokutu platit nebudu pokud bude teplo a pokud bude zima jezdím každopádně na kvalitních zimních
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Skulile »

Skulile píše:
řekl bych také, že značka je nadřazena a v zákoně je to i uvedeno, že v případě této značky předchozí neplatí...
u nás teda ty značky na léto buď sundají nebo přeškrtnou tou oranžovou izolačkou...
ale je pravda, že na vršky Krušných hor by se nyní už bez zimáků kvůli těmto značkám jezdit nemělo
http://www.zimni-znacka.cz/
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Problem je, ze ak tu dodatkovu nedaju (a s tym sa skoro nikto neobtazuje), tak mozu mat pomahaci z toho orgazmus.

Jedna moznost je:
Obrázek
http://www.zakruta.cz/dopravni-znaceni/ ... ve-retezy/
Cize retaze aj v lete. Bez dodatkovej tabule je to hardcore.

a druha moznost Zimna vybava
Obrázek
http://www.zakruta.cz/dopravni-znaceni/ ... ni-vybava/
Tato plati od 1.11. do 30.3. bez ohladu na pocasie.

U nas je cislovanie znaciek ine (C14/C15) a tu druhu ani nemame.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od chuckee »

quickly píše:Něco k zimákům a značce

Co říká legislativa
Dle §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud:

* Je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.
* Lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Přezuto tedy musíte mít, pokud je venku sníh či led, nebo lze předpokládat, že podle předpovědi sněžit bude. Zákonodárci totiž naštěstí pamatovali na výkyvy počasí. Pokud je v listopadu stále stabilně okolo 20 stupnů, pokutu nedostanete.
1.1.2016 Došlo ke změně v dopravních předpisech.
Novela č. 48/2016 Sb. zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu vešla v platnost 2.2.2016 a přinesla také Úpravu doby platnosti značky “Zimní výbava”

Teď už je musíš mít pořád jak tu někteří správně píší :-)
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od chuckee »

Ještě:

Úprava doby platnosti značky “Zimní výbava”
U dopravní značky “Zimní výbava” se změnila doba její platnosti. Už neplatí, že značka měla působnost od 1. 11. do 31. 3. Nově musí mít značka dodatkový datum účinnosti. Pokud datum na značce není, je platná po celý rok.
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

Tak prohlašuji, že zimní Pirelli 225/50/17 jsou pěkně na houno a snad už napadne sníh.....ale spíš se budu muset už přeorientovat a umravnit =) .... les byl v té zatáčce už sakra blízko, blíž než se mi líbilo. Ty letní 225/35/19 + 255/30/19 drží přece jen o dost líp ....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od alky »

Pirelli jsem zvažoval, ale nakonec jsem dnes přezul na GoodYear Ultragrip. Tak jsem zvědavej, zda to budou taký takový šlupky, jako starý nokiany, co klouzaly i na rovině. Dot 2417..no, mohlo to bejt horší.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Já mám zkušenost opačnou. Mám Sottozera 3 a jsou měkoučký, kupodivu tichoučký a po předchozích Nokianech o míle dál. Na suchu bez výtek, brzdí výbordelně, na mokrým hliněným podkladě (skorobláto) super. Ovšem jezdím tak jako na zimních, ne na letních. Je potřeba v kebuli přepnout na jiný obutí, protože na obrázcích to tak sice nevypadá, ale jsou to pěkný špalky. Tzn.do zatáček se to bude hrnout.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

alky píše:Pirelli jsem zvažoval, ale nakonec jsem dnes přezul na GoodYear Ultragrip. Tak jsem zvědavej, zda to budou taký takový šlupky, jako starý nokiany, co klouzaly i na rovině. Dot 2417..no, mohlo to bejt horší.
Ty jezdil brácha už loni a pěje na ně jen samou chválu a i v testech jsou PK, takže myslím, že budeš spokojený. Já mám Pirellky už před "smrtí" zimních pneu, mají slabých 5 mm a tak je po Novém roce vystřídají buďto Michelin Alpin 6 nebo Dunlop Winter Sport 5 .....pořád mám dilema ...... nebo to nakonec budou Continental Winter Contact TS 860??? :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“