Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Podle mne dobrá zimní guma sedí i na suchu, vlhku a mokru.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

To se v radikálních požadavcích ohledně sněhu ledu ale bohužel furt vylučuje, echt ryzí zimní pneu nebude nikdy zohledňovat ve stejném, či podobném poměru sucho, mokro, to nelze, zatím to nikdo nevyřešil a ano pak nastupují pneu co umí oboje, ale nic pořádně. A co hůř, víc se dnes řeší cesty mimo sníh. Buď jedno nebo druhé, nebo kompromis, je to furt dokola, Míra to napsal dobře, je to na využití, to víme přeci každý.
Pravda, Petr by třeboval řádné hřeby v zimě do lesa, ale je fakt, že zas s tím jezdí aj domů, je to na něm :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M a r c e l »

sima píše: Jo to mě taky furt vrtá hlavou, kolik se o tom už tady napsalo a furt dva poměrně stejné dva tábory. Já bych je už nevolil, jen skrz ty negativa tu, hlavně taky je pravda, já nehodnotím zimní pneu co se týče vlastností na mokru, jak psal Marcel, ale tj zas jiná kapitola.
Nevím, to by ty nokiany musely být za mokra leda mimořádně průserové, nějaká totální abnormálnost, což se mě zas nechce moc věřit Když mě nedělali sebemenší problém na mokru ani protektory, vrány, ty jsi je ale Marcel taky měl, eco trampy, možná i jiné, srovnání???
S ecotrempy, hpl4 (asi nejlepší zimní guma na světě), i ice speciál mi přišly v pohodě, ty Nokia WRD3 mě hrozně zklamaly.
A ruku na srdce, na zimákách na mokru je mnohonásobně vyšší nájezd než na sněhu...

Odesláno z mého SHT-AL09 pomocí Tapatalk
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M a r c e l »

petr píše:je to jako oleje věčné téma nicméně nokian wrd3 za mě bída, ale neměl jsem je od novoti a made in rusia, continental skoro nové, staré jeden rok 8mm a taky slabota čekal jsem uplně něco jiného jako na vodu asi dobré to neřeším ja na vodě v zimě nejezdím, chtěl jsem je na sníh moc nechápu jak je někdo na sněhu může tak chválit bohužel made in portugal, jiné jsem na outbackovi neměl možnost vyzkoušet a celkem nevím co pořídit aby to fakt fungovalo ve sněhu asi taky začnu jezdit jen na suchu nebo vodě a na sníh vezmu …
Jo pro přesnost mám taky Made in Rusia


Odesláno z mého SHT-AL09 pomocí Tapatalk
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14835
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tapan »

Petře, co nějaké Hakkapeliitty? Nemusí být nutně s hřeby, ale jestli jezdíš v zimě převážně sníh a led, asi bys i ty hřeby užil :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Petr má na silnici outbacka, takže na forestra bych dal na ty jeho extrémy s hřebama. Pouze tam hrozí riziko, že když i na tom to někde zahrabe, vytáhnou ho až na jaře. :-D
Sice jsou asi za raketu, ale tyhle by mohly vyhovovat https://www.pneunokian.cz/pneumatiky-no ... eliitta-5/
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Cliffer »

Měl jsem možnost zkusit Nokian WR D4 (zlatej Ota) a A4 (černej Ota). Obě pneumatiky byly fajn. Rozdíl se mi zdál jen v tom že A4 byly ve vyšších rychlostech klidnější a D4 zas byly lepší hrabáky. Ale oba typy mi velice vyhovovali. Ježděno Praha, dálnice, "Cesta se v zimě neudržuje", hory i lehký off (jak bláto tak sníh)
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od MrRichie »

Já v tom mám jasno, dám tam ty, co mám na kolech z loňska... :-DDD >B-)
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od bonboniera »

Hroty nebrat. Funguji na ledu a pri namraze, to velmi dobre, ale vsechny ostatni podminky s nima na prd. Nedovedu si predstavit, kdyby byly povoleny v Cesku. Rychlostni limit nikdo nedodrzuje, nejakou devadesatkou si nikdo nelame hlavu. Jde o to, ze na holym asfaltu maji svoji hranici a pres tu hranici klouzou. Zatacka trochu vetsi rychlosti nez odpovidajici, nejaky nahly vyhybaci manevr a je hotovo, auto jde po tecne ven. Proste to na hrotech klouze. Mam s nima dvanact let zkusenosti a nechtel bych je na svy auto ani zadarmo. Pred lety je v Bergenu dokonce prestali pouzivat na sanitkach. V rychlosti se na ne neda spolehnout.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14835
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tapan »

Však se tady taky bavíme o specifickém uživateli a užití, to nebylo obecné doporučení :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Něco jsem zahlídnul že se u vás na severu snižovaly počty hrotů a loni pak zase zvyšovaly. Chtěl jsem to najít abych neplacal nesmysly a našel tohle
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpr ... jich-znici
Jestli nebude tohle jeden z důvodů proč uvědomělí seveřané přestávají hroty používat.
Taky v naší tv před nějakou dobou pneu s hroty srovnávali s bezhrotovou variantou, ale spíš z důvodu že plošný zákaz není nutný , pokud si pamatuju, tak rozdíly byly skoro žádný. V horách by určitě spousta lidí uvítala že je může používat. Pro většinu z nás je to samozřejmě nesmysl. A nejspíš to začíná být zbytečnost i na severu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od bonboniera »

Tohle jsou optimalni podminky pro hroty. Cistej led. Bohuzel kolega to prehnal s najezdovou rychlosti a sel po tecne ven. Kolega, co sedel vpravo, rikal, ze uz dopredu vedel, ze to tak dopadne, pry absolutni necit pro auto. Ale pry stesti, ze se to stalo tady a ne o kousek pozdeji, kde je sestnact procent kopec. Auto v tu chvili 23 tun... Hlavne to chtelo retezy, ted uz to kolega vi. Hroty jsou vyborny (na popelarskym aute) vpredu, vzadu nemaji vyznam.
Přílohy
mms_img686771120617712246.jpg
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Dobře to tam vyfrézoval :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

M a r c e l píše:S ecotrempy, hpl4 (asi nejlepší zimní guma na světě), i ice speciál mi přišly v pohodě, ty Nokia WRD3 mě hrozně zklamaly.
A ruku na srdce, na zimákách na mokru je mnohonásobně vyšší nájezd než na sněhu...

Odesláno z mého SHT-AL09 pomocí Tapatalk
Díky za srovnání, to sedí, taky jsem s vrány na mokru neměl problém. Ano najezdí se nepoměrně víc na mokru, já taky, jen jednoduše volím pneu dle vlastností ve sněhu, na namrzlém kluzku. Už jen skrz co možná nejbezpečnější přejezd přes les a opravdu prudké výjezdy a sjezdy z chalupy dom, údržba jede jisté úseky až na konec, to je rád, že člověk vůbec kolikrát vyjede a sjede a vyjede a sjede... :-) no a taky nemusím tolik lopatovat, nejraději si to projezdím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Já se nedávno taky na Nokian Hakkapeliitta díval, pro Petra nevím, on odpoví sám, ale jezdí do práce co vím forejsem, v zimě určo jo, čili dá se říct normální cesta, není to tak, že by forejse parkoval u lesa. Takže asi taky nevolba.
Bonboniera, jak to tak čtu, tak to bylo opavdu vlastně jisté štěstí, že to zapíchl už tam a ta váha v zádech v tom padáku dolů...no potěš.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“