Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

To můj šéf když někomu dává (služební) Sandero, tak má kecy, jako by mu dával Ferrari :-DDD. Já jsem toho zatím ušetřenej. Jsem zvědav jak dlouho :-DDD.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

ja bych treba u pujceni soukromeho! auta tveho sefa vydrzel i puldenni povidani :) (at uz to polademe nebo to placate .. nejsem vybiravy :)))) )

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

To já taky :-DDD. Teď z něj vypadlo, že u Brabuse mu gumy a desky vydržely 10t km
:-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

tak už jsem vyzkoušel nové zimáky na forejsovi i na ledovce a jo taky celkem dobré , zato odpoledne jsem jel s outbackem kde mám continentálky a opět velké zklamání , mizerné ve sněhu , nic moc na ledovce , takže asi se fakt hodí akorát na mokrý a suchý asfalt , za ty peníze je to fakt hořká zkušenost
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Dnes nucený test DMV2 Bridgestone.
Jel jsem pro Díťu a vracel se na chalupu, vědom si ledovky přes les, večer voda kvalitně zmrzla. Sněžilo, pak někde roztálo, někde ne, zem byla někde teplá... Jel jsem opatrně redukce dvojka, jemné přibžďování, brždění motorem hlavně. V dálce pod prudkým sjezdem vidím auto, sjelo ke kraji, jedu teda dál, že počká, ale vyjelo z rovinky proti mě, no pěkně, cestička, že se dvě auta nevyhnou, jen někde a nejlépe v létě, ne teď, kdy se každý bojí srázu pod ním.
Tak blikám na protijedoucího, lesníka se snažím zastavit, vím, že asi něěěkdy určitě zastavím a udržím auto na cestě, ale jak se vyhnem...auto klouzalo, sem tam pneu zabraly, naštěstí jo, tak jsem se dokázal přesunout ke kraji a pomaličku i zastavit. Protijedoucí nejspíš předkolka (byla tma a špatná viditelnost) si nemohla už dovolit proti kopčisku na ledě zastavit, tak se sunula dál. Vyhli jsme se tak tak, já na krajnici, tam jsem naštěstí věděl, že není vymleté koryto, jen napadaný sníh, ale bylo to už teda docela o fous, vypadalo to, že protijedoucí pochopil blikání- nouzi a zpomalil, jinak by to nevyšlo, nebo za cenu většího risku, stočení auto bůhví kam.
A to jsem si říkal cestou přes ten les směrem k městu, že bych to taky mohl vzít zpět civilnější trasou, ale ne, já mám radši tuhle =) :-)
Jen se divím, že nezůstal stát pod kopcem, měl tam krásný flek a musel vidět, že cesta je místy ledovka.
Musím ale zas těžce pochválit DMV-2, na ledě jsou fakt jisté, furt blbě nemístně srovnávám s HPL4 s křemíky, jinak bych musel napsat, že lepší pneu jsem na tyto těžšší situace neměl! Taky už se nedokážu dobrat přesného srovnání s vraníky, každá situace, podklad- terén je trochu odlišný.
Cleo a Petr měl pravdu, jsou to bezvadné pneu, neskutečně vyvážené ve všech směrech, jmenovat nemusím, opravdu ve všech.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

To je super, ze ti slouzi k naproste spokojenosti.
Ja to vidim u svych DM-V1 jeste na jednu sezonu a pak me ceka zase vyber .


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 124
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M.M »

Som vám tu písal o ich kvalitách už 4 roky dozadu .Pridávam nové video na ľade .Možno to nevyzerá na tom videu ako ľad, ale verte že bol a nohamy som sa na ňom neudržal
https://youtu.be/UKLmNRD4bTM
https://youtu.be/2wnFPG9Si-A
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

mě hlavně těší , že i když se zas ty DMV2 přestaly vyrábět tak udělali nástupce DMV3 a vypadá to že zachovali všechny pro mě důležité parametry, jsou zas měkoučké , hluboký vzorek zas cca 11mm, je podobný předchozím typům , takže očekávám že budou opět skvělé, navíc kolega co je má je moc chválí , že jsou prý pořád stejně dobré, takže mám radost, že to nedopadlo jako třeba u Dunlopu , tam žádný nástupce za SJ6 neudělali a dělají už jen silniční zimáky spíš na asfalt
nexen co mám taky není špatný za ty peníze určitě super, ale vidím to ještě na jednu zimu a jdu do těch DMV3 , přece jenom rozdíl tam je a i když stojí 2x víc tak se vyplatí , pro mě jo, teď musím daleko častěji nasazovat řetězy než v minulosti, necítím se s něma na ledě , ve sněhu a bahně jsou celkem v pohodě, vzorek asi dobrý, ale ta směs tak skvělá jako u Bridgestone nebo Dunlopu není, tím nechci říct že ta směs není dobrá, pořád drží daleko líp než třeba continentálky co mám na otasovi , ona je horší jen v porovnání s excelentními pneu právě typu DMV2
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 124
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M.M »

Tiež pôjdem do ďalšej generácie blizzaku,pre moje potreby najlepšia zimná guma ,od kedy mám blizzaky reťaz som ani raz nenahadzoval,pred tým s Matador Nordica sa to sem tam stalo.co ma trochu desí že to už nerobia v Japonsku ako V2 ale https://youtu.be/u_wLpgmjRB4 20'45"
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

jo tak to se nedivím , chlapi co mají ty matadory na dustrech tak říkají, že to je spíš jak na letních :-D první rok pry ještě tak hrozné nebyly , druhý rok už hodně špatné, prý i barumky byly lepší tak to už je co říct, já za nejhorší gumy co jsem měl právě považuju barum polaris 2, nějaké semperity a dost mizerné byly i nokian myslím WRD3 nebo tak nějak, aktuální velké zklamání za hodně peněz jsou continentálky 830p co jsem dal na oťasa , to mě sere hodně, nechal jsem si blbě poradit, navíc vycházely dobře v testech , to už vůbec nechápu jak to udělali, asi řešili hlavně ten asfalt což je mi uplně k hovnu, nedošlo mi to
ta výroba v rusku mě teda překvapila :-/ kouknu kolegovi na kola jestli jsou taky z ruska, on je chválí , tak doufám , že to nepůjde s kvalitou do hále jako u těch nokianů, ty byly kdysi taky ok , teď je to hrozné, nejen že jsou mizerné , ale šíleně stárnou a tyří a dělají se prasklinky :-€-oO ani na léto se nehodí
runner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: stř srp 12, 2020 9:09 am
Jméno a příjmení: Ondra
Bydliště: Kunčice p. O

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od runner »

petr píše:jo tak to se nedivím , chlapi co mají ty matadory na dustrech tak říkají, že to je spíš jak na letních první rok pry ještě tak hrozné nebyly , druhý rok už hodně špatné, prý i barumky byly lepší tak to už je co říct...
Na cr-v vozím matadory třetí zimu a v pohodě. Tu poslední s ním sice jezdí žena jenom tady po okolí, občas do OVy, ale příští zimu asi ještě odkroutí. Sice jsem s něma teda jezdil jenom dálničně okreskový provoz, ale ok. v podzimní/jarním marasu byly taky ok, ale je třeba říct, že tam jsem projel i s type-r se savama..:)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Tak zrovna zimní savy byly dřív hodně dobrý.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
runner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: stř srp 12, 2020 9:09 am
Jméno a příjmení: Ondra
Bydliště: Kunčice p. O

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od runner »

Sava eskimo hp nebo jak se to jmenovalo, byly na tom autě dost dobré. Jeto cca 4 roky zpět.
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 124
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M.M »

Petr,pozri tie gumy tomu kolegovi,dosť ma to zaujíma či sú aj Made in japan.Vie niekto po rusky tu niečo o tom hovorí ,ja neviem ,či by ste to niekto neprelozil a ozrejmil nám to dik https://youtu.be/zCYKAYfm08U
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 868
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Zimní pneumatiky

Příspěvek od samvaculik »

Ahoj,

pomalu ale jistě vybírám nové zimní pneumatiky na Outbacka. V hlavě mi utkvěly dvě nabídky, tak se chci zeptat, jestli s pneumatikama máte nějakou osobní zkušenost?
Rozměr mám 215/55 R17.

GoodYear UltraGrip Performance+
https://www.pneusrovnavac.cz/goodyear-u ... rformance/
Líbí se mi trakce na sněhu a celkově to na mě působí "robustně"
Cena 3200 - 3500 Kč/kus


Bridgestone Blizzak LM-005
https://www.pneusrovnavac.cz/bridgeston ... ak-lm-005/
Lepší ovladatelnost a brždění na mokru
Cena 3200 - 3500 Kč/kus

Asi ani s jedním výběrěm neudělám chybu, obě vypadají dost solidně, spíš se chci zeptat na osobní zkušenosti :)

Díky.
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“