Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od GordiK »

No tak popravde me moc neprekvapuje, ze na mokru a suchu jsou letni lepsi nez zimni...

Trochu hloupy je, ze pri teplotach kolem nuly jeden nikdy nevi, kdy se silnice pokryje snehem a ledem... A pak se karta sakra obraci...

Taky je otazka, jaky gumy testoval (nebo jsem to prehlid?). Jestli to byly spickovy letni slicky a zimni "vraniky", tak je rozdil jasnej.

EDIT: Tak jsem si vsim fotek tech gum - typ nepoznam, ale ty letni vypadaj dost sportovne - tak ta moje predchozi veta mozna i plati...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22546
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Nedávno byl speciál meziplynu, kde zkoušeli zimní/letní od hankooku a tam okolo tý nuly ty zimáky už byly o kus lepší... Mně na swifťákovi v těhlech teplotách přišlo, že po přezutí to auto taky začalo míň plavat; leč já tam ty gumy mám už starší (obě sady). Takže jo, dost bych věřil tomu, že záleží, jaký gumy se postaví proti sobě zrovna... stejně jako jsou i dost velký rozdíly jenom v jedné kategorii gum.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Nestresuj :)
Ze su v zimnom prostredi letne pneu dobre na suchej ceste, to je zname uz dlho, ale to je jediny pripad.
Ak sa mi bude chciet, tak dohladam iny test, kde to az takto vyrazne nedopadlo.
A stale tam ide io porovnanie nejakych 2 pneu, z ktorych by som povedal, ze ta letna nie je podla dezenu uplne bezna ( https://www.amazon.com/Bridgestone-Pote ... B011OC3IAQ ) a zimnu ani nepoznam (pod tym menom).
Ta letna bude mat podla mna vzhladom na dezen uz za mierne zhorsenych podmienok obrovsky problem.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Mě to přijde celé tak trochu o ničem.Každý rozumný uživatel přeci ví k čemu je dobrá zimní pneu a jestli a kdy ji potřebuje a jak s ní jezdit,zná její klady a zápory.A kdo tohleto vše neví,tak na to jednou přijde...
A jak navíc píšete,výběr pneu v testech je alfa a omega všeho.Udělat tenhle test s jiným pneu dopadne to zas jinak a chudák uživatel,aby si furt dělal poznámky kdy a jak a s čím má jezdit :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

JackeOb píše: Edit: koukam ze placam voloviny, neni na nich doporuceny foukani, ale prepocet kednotek tlaku...
Sent from my iPhone using Tapatalk
podle me si tam mas poznacit chlivek, jak to budes foukat ... at si to nemusis pamatovat ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

Ta Nokianka waterproof mi přijde jako celoroční asi nejlíp. Měla by zvládat v létě slušně sucho i mokro, vzorek to má slušný tak i polní cestu a blátíčko, jediné co bude o hubu bude v zimě led, ale na tom si vylámou zuby i zimní pneu. Já třeba na léto mám continental premium contact a když vidím ten hladký vzorek a drážky, neumím si ji představit někde v blátě i v létě . K Nokianu.. Řekl bych slušný univerzál s tím že v zimě musí jezdit člověk o něco opatrněji než s tou zimní. A vyplatí se to tomu, kdo najede minimum km za rok a bydlí někde ve městě. Je jasný,že kdo dá nájezd 15 000- 20 000km za rok,tomu se vyplatí přezouvat. Chtělo by to nicméně reference :-)
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

S hladkejma letníma s drážkama to na blátě vůbec nefunguje. Stačila polňačka po dešti a byl jsem namydlenej. A to mám letní, co jsou skvělý na mokru. Ale stačí i tající břečka na silnici a jste jak na kluzišti. Bez pořádnejch špuntů to nefunguje. Proto mám pochybnosti o těch mišelinech.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

Ty Micheliny se mi taky nezdají, v zimě na sněhu možná dobrý záběr v rovném směru, ale zatáčky dle vzorku budou klouzat a nepodrží.
Nokian jsou fakt špunty. Vím že někteří tady dávají AT pneu ,ale to musí být hučák na silnici jako blázen. V blátě a terénu asi super, ale jinde asi špatně. I v těchto případech by to možná na zamyšlení stálo :-)
Mně se to zamlouvá dost, nechám si to ještě projít hlavou :-)
Přílohy
nokian.jpg
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
pavelotb2016
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 201
Registrován: čtv kvě 12, 2016 9:59 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od pavelotb2016 »

seatik píše:Ty Micheliny se mi taky nezdají, v zimě na sněhu možná dobrý záběr v rovném směru, ale zatáčky dle vzorku budou klouzat a nepodrží.
Nokian jsou fakt špunty. Vím že někteří tady dávají AT pneu ,ale to musí být hučák na silnici jako blázen. V blátě a terénu asi super, ale jinde asi špatně. I v těchto případech by to možná na zamyšlení stálo
Mně se to zamlouvá dost, nechám si to ještě projít hlavou
Co ze je to za Nokiany ? Nejak to nejsem schopen podle vzorku na Nokianech dohledat...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Username »

Pánové, nezlobte se na mě. Věci all in one adekvátně nefungovaly, nefungují a fungovat nikdy nebudou. Můžete hledat situace, ve kterých ta která pneu ještě bude držet nebo bude ucházející atd. Ale realita je mnohdy úplně jiná a podmínky na silnici se můžou změnit v milisekundě, a to právě v zimě. Těch asi 4 x150 cm2 je jedna z nejdůležitějších věcí co vám zaručuje bezpečnou jízdu. Jestli si to chtějí firmy vyrábět, ať vyrábí, ale spočtěte si to dobře, jestli vám ta "úspora" za to stojí.
Přeji všem krásné, klidné a bezpečné Vánoce!

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M.M »

dnes som porovnal (myslim tym len stlacenie prstamy) cerstvo nahodene Dunlop GRANDTREK SJ6 z rok starymi BRIDGESTONE Blizzak DM-V2 na mojom aute a pocitovo tie blizzak maju trochu meksiu zmes,keby to niekoho zaujmalo.

čus.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od bushman1 »

Username píše:Pánové, nezlobte se na mě. Věci all in one adekvátně nefungovaly, nefungují a fungovat nikdy nebudou. Můžete hledat situace, ve kterých ta která pneu ještě bude držet nebo bude ucházející atd. Ale realita je mnohdy úplně jiná a podmínky na silnici se můžou změnit v milisekundě, a to právě v zimě. Těch asi 4 x150 cm2 je jedna z nejdůležitějších věcí co vám zaručuje bezpečnou jízdu. Jestli si to chtějí firmy vyrábět, ať vyrábí, ale spočtěte si to dobře, jestli vám ta "úspora" za to stojí.
Přeji všem krásné, klidné a bezpečné Vánoce!
Souhlas.
Zkusil jsem to na letnich v zime a na zimnich v lete a uz nikdy vice.
Pneumatiky me i zenu musi podrzet v meznich situacich a nepripustim zadny kompromis.
Zadne celorocky mi nesmi do domu.
Abych si kvuli usporenym par tisicum vycital, ze mam nekoho na voziku, to tedy ne.
Zrovna vcera jsem mel malem celni stret s protijedoucim autem.
Zachranily me dobre brzdy, kvalitni nove gumy a rychla reakce.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
pavelotb2016
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 201
Registrován: čtv kvě 12, 2016 9:59 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od pavelotb2016 »

Miro dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

M.M píše:dnes som porovnal (myslim tym len stlacenie prstamy) cerstvo nahodene Dunlop GRANDTREK SJ6 z rok starymi BRIDGESTONE Blizzak DM-V2 na mojom aute a pocitovo tie blizzak maju trochu meksiu zmes,keby to niekoho zaujmalo.

čus.
To sa mi nechce verit, tie SJ6 su dost makke a riadne stuple, aspon teda v 225/60/R17 verzii.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“