Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hetzer »

Harry: me hucely kdysi toyo 600-F8 tak priserne ze si mechanik myslel ze je v haji lozisko
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Harry »

hetzer píše:Harry: me hucely kdysi toyo 600-F8 tak priserne ze si mechanik myslel ze je v haji lozisko
Tomu úplně věřím, poněvadž když jsem se dostal s čerstvě koupeným Subarem na zimních (středně ojetých) G.Y. UG 2 na suchý beton, myslel jsem si, že mám v háji zadní soukolí (talíř/hruška). :670:
Na asfaltu to ale dělalo méně, tak jsem si to "srovnal v hlavě". :655: Napřed jsem si trochu zvykl, ale pak jsem si raději koupil Dunlopy. :850:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Musím uznat, že Nokian WR-g2 hučej dost. Když jsem jel před zimou z pneuservisu, tak jsem schválně naslouchal a je to pěkný rozdíl. Ale už jsem si zvyk. Na druhou stranu nemůžu popírat, že se těším na letňáky :850:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od npeter »

Pneu jsou v tom nevinně, ráno jsem Nokiany vyměnil za Yokohamy a je to to samé. Před 2 týdny žádný hluk nebyl a subjektivně mám pocit, že Yoko a Noki jsou úplně stejně hlučné, jestli hodně nebo málo nevím, poněvadž Bridgestone, které jsem měl na jiném autě byly citelně přehlušeny motorem Ford Diesel Non-common-rail.

Při bližší prohlídce auta jsem našel před chladičem 2 mrtvé ptáčky, jednoho jsem dostal ven, druhý je mimo můj dosah. Mám obavy, že min. jeden z nich při srážce s sebou vzal i kus plastového krytu. Pod SPZ je nasávací otvor, v levé části je chladič chráněný plastových krytem, v pravé není před chladičem nic, jenom nějaký kabel a konektor. Nic tam sice nechrastí, ale stejně toto může být důvod. Nebo úplně něco jiného.

Hluk je podle mě jasně aerodynamického původu, roste s rychlostí... netuším, jak se projevuje vadný čep, ale řekl bych, že by měl hučet i pod 100km/h, ne?

Každopádně mě to neskutečně :zachod:
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Harry »

npeter píše:Hluk je podle mě jasně aerodynamického původu, roste s rychlostí...
Pokud je hluk opravdu aerodynamického původu, tak je třeba ten původ najít.
Pneu ale dělají hluk dosti podobný. :wink: Jejich hluk roste rovněž s rychlostí. :!:
npeter píše: netuším, jak se projevuje vadný čep, ale řekl bych, že by měl hučet i pod 100km/h, ne?
Žádný čep nemůže v žádné rychlosti hučet, :1774: čep může pouze na nerovnosti (i nepatrné) klepat. :!:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od npeter »

Samozřejmě jsem měl na mysli ložisko,ale vinný večer z něj udělal čep. Mea culpa.
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Harry »

npeter píše:Samozřejmě jsem měl na mysli ložisko,ale vinný večer z něj udělal čep. Mea culpa.
Vinný večer je hezká věc! :-) :850: Budiž Ti odpuštěno! ::-DD:
Ložiska lze zkusit na pořádném zdviháku, (pro celé auto,) napřed otáčením kol, když se nenajde vadné, tak auto natočit a zařadit rychlost. (Jeden sedí ve voze, druchý chodí "okolo" :845: a poslouchá. Odborně samozřejmě! :845: )
Nijak se toho neboj, je to vyzkoušené, auto by spadnout nemělo..... :1774: :-)
M. j. na mém autě to dělali taky (páč já sám takovej hever doma nemám! :845: ::-DDD:
......ale nic nenašli.... :839:
Napřed jsem si zvyknul, :655: když jsem přezul, měl jsem klídek.... :811:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
zubawu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 09, 2009 9:09 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zubawu »

Ahoj kamarádi! :pr:
Tak se mi naskytla možnost koupit veeelmi levně pneu na příští zimu na mého Forestříka.
Jezdím hodně hory, takže sněhokupy. Teď mám dilema. Buď DUNLOP GRANDTREK SJ6, nebo BRIDGESTONE BLIZZAK DMZ3.
Tak, a teď babo raď. :839:
Vypadají podobně, každý gumař chválí to svoje. Já vím, že na SJ6 jezdí náš offroadman Doro (snad), a kde a jak jezdí ví tady asi každý, že. Ale... Nemáte někdo zkušenost s oběma druhy? Třeba z doslechu? Prostě chci být na další zimu skaut, tedy vždy připraven.
Díky.
Zubawu. :drive:
Subaru forester SG, MT, 116kw, r.v.2008
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Harry »

Pokud se nepletu, tak právě Doro, kdysi používal právě BRIDGESTONE BLIZZAK DMZ3, takže by měl tu možnost srovnání právě on. Ale mohu se mýlit. :845:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od DRUMMER »

Já mám SJ5 a pohoda, ale nejsou nové, tak jsou tvrší, ale srovnávali jsme je s Dorem a ty jeho nové jsou fakt dobré a mají větší hranu.
Já su s něma spokojený, mají označení SNOW, tak na sněhu fakt jedou, ale i na mokru nebo teď na suchu, když je teplo jsou O.K.
Určitě půjdu do těch SJ6 až je ojedu.
Jestli kupuješ za supr cenu, tak si dej bacha na DOT (rok výroby) a určitě neber starší jak 08, raději 09, protože ti budou do zimy doma ležet a starší by ztvrdly. Je to fakt velký rozdíl.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

zubawu píše:Ahoj kamarádi! :pr:
Tak se mi naskytla možnost koupit veeelmi levně pneu na příští zimu na mého Forestříka.
Jezdím hodně hory, takže sněhokupy. Teď mám dilema. Buď DUNLOP GRANDTREK SJ6, nebo BRIDGESTONE BLIZZAK DMZ3.
Tak, a teď babo raď. :839:
Vypadají podobně, každý gumař chválí to svoje. Já vím, že na SJ6 jezdí náš offroadman Doro (snad), a kde a jak jezdí ví tady asi každý, že. Ale... Nemáte někdo zkušenost s oběma druhy? Třeba z doslechu? Prostě chci být na další zimu skaut, tedy vždy připraven.
Díky.
Zubawu. :drive:
Měl sem DMZ3 a nedal sem na ně dopustit (tedy ještě je mám na dojetí s cca 4 mm vzorku) a teď mám zas nové SJ6, bo ty mi Subi vybral tentokráte :690: ...tak co bys rád věděl?
:845: :845: :secret: :unami:
Keré sou lepčí?
Dyž ještě chvíli počkáš, dám porovnání obou pneu a snad bude mít někdo na srazu v Hynčicích i DM-V1...
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
zubawu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 09, 2009 9:09 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zubawu »

Díky lidičky,
ty pneu jsou rok 09, takže nové. :supeer: Nabídl mi je známý gumař, že už je nebude prodávat. Proč, neřeším, jenom si je chci vzít, bo mne letošní zima vyškolila. :sick:
Proto sháním info. No,a kde jinde, než od vás, ne? :826:
Doro, spešl dík Tobě a pokud sem něco po Hynčicích vrzneš, budu jenom rád.
Jinak si dám u něj kafe, budu chvíli čumět na oba druhy a pak něco vezmu. Stejně asi neprohloupím.
Díky a mějte se fajn.
Zubawu :pr:
Subaru forester SG, MT, 116kw, r.v.2008
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

Ony oboje sou super pneu, ale každá mají své + a - a hodí se pro něco jiného....dyž tak popiš přesněji svoje zimní podmínky, dám konkrétní odpověd, než toho sepíšu více :secret:
:657: :drive:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Harry »

zubawu píše:Ahoj kamarádi! :pr:
Teď mám dilema. Buď DUNLOP GRANDTREK SJ6, nebo BRIDGESTONE BLIZZAK DMZ3.
Tak, a teď babo raď. :839:
Zubawu. :drive:
Zubawu, dovol mi, abych Ti udělal ještě další díru do hlavy.... ::-DDD:
Bridgestone loni dal na trh nové pneu Blizzak DM-V1, které mají nahradit právě ty DMZ3.
bridgestone_blizzak_dm-v1.jpg
bridgestone_blizzak_dm-v1.jpg (19.58 KiB) Zobrazeno 6430 x
http://www.bridgestone.cz/tisk/tiskove- ... -dm-v1-4x4
Jezdí na nich (vášnivý foresterář) ppepino. http://www.subaruclub.cz/member_detail.php?id=2879 Je to příjemný a slušný člověk, určitě Ti rád poskytne reference. :845: :850:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
zubawu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 09, 2009 9:09 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zubawu »

Ahoj Harry,
vypadají také fajn, nicméně mi je nikdo nenabízí, tak to neřeším. :845:
Doro, co se týká použití: Tak bydlím v Práglu :655: , ale každý týden jezdím na chalupu do Jizerek a někdy tam bývám i pár týdnů v kuse. :826: Takže 100 km tam, 100 km zpátky jenom běžné sra..y na dálnici a v okolí Jablonce.
Potom 25 km tam a 25 zpět typicky horské silničky, no a konečně a o to mi hlavně jde, poslední 2km dost hustej (pro Tebe né) úvoz lesní cestou a kopec k baráku. Letos tu cestu dojebali lesáci tak, že to fakt nešlo :fuckoff: . Mám Pirelli Winter Snow Sport, dobré na dálnici, ale dál nic moc. A hlavně už mají dost. Tož asi tak k tomu použití.
:pr: Díky
Zubawu
Subaru forester SG, MT, 116kw, r.v.2008
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“