Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 120
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M.M »

no popravde to bolo tocene na fotoaparat tak preto taky obraz.
Bolo to cez mrazy ,vtedy bolo -24 dole lad na nom prasan ,jazdim to uz 7 zimu tak priblizne viem
kde pridat alebo ist pomalsie a kde ubrat plyn ak presmykuje aby som zas chytil zaber .
No vo finale som chcel len ukazat ze su to dobre gumy predtym som mal M. nordicca a tie boli dobre v hlbokom snehu ale dost klzali
Fitipaldi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 05, 2010 12:02 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Fitipaldi »

goha píše:Ty jsem měl na autě dříve a šli z domu, byla to tragédie.... jak na klouzačce. Dnes s SJ6kama to je nesrovnatelný.
Přesné, měl jsem je taky. Na suchu ještě jakž takž použitelné, na mokru, sněhu, LEDU nepoužitelné. Teď jsem je vyměnil za Continentaly, a ty jsou jak přísavky. V garáži mě vždycky vytrhnou kus barvy na betonu. Jediné negativum je i výrobcem udávaná vysoká hlučnost 71 dB, což povrzuji.
SUBARU Impreza 2.0D MT MY 2010
PetrZV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 26, 2017 2:04 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PetrZV »

Ahoj, můžete mi prosím někdo napsat své dojmy s Bridgestonu DM-V2 (nejlépe ve srovnání s SJ6?) - zajímá mě chování na silnici - sníh a led
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 120
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M.M »

DM-V2 dialnice neviem, ale inak drzia dobre,ziadne zavahanie som nezaregistroval na mokrom ani na suchom asfalte, na snehu vynikajuce, rozbehnem to bez problemov aj v prudsom stupani a lad pekne drzia, su dost meke ,nesmykaju ani zjazd prudkym ladovym kopcom ma nezviezli a tuto zimu ich bolo dost,sused ma novu vitaru fungel nokiany , retaze musi mat na vsetkych 4 kolesach ked ma len na predu tak to neda a jazdi len do pol kopca. SJ6 nemam skusenost ale je tu o nich popisane mnoho kladneho.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

pokud jsou DMV2 aspoň tak dobré jako DMV 1 tak jsou na tom na ledu a ve sněhu hodně podobně jako SJ6 to znamená skvělé a těžko se jim bude ve sněhu a na ledu nějaká guma rovnat , na asfalt jsou obě hodně měkké a mají vysoký vzorek na to je jich škoda a na asfalt jsou asi lepší nějaké jiné , bridgestony taky rychleji ubývají než ty dunlopy, dmv2 jsem osobně neměl ale máme je na služebních autech a zdají se mi hodně podobné těm dmv1, osobně jsem zkusil hodně zimních pneu na svých i služebních autech , continental, barum, kleber, semperit, michelin, nokian, sava a nevím co ještě ale SJ6 a DVM1 byly s velkým náskokem nejlepší - hodnotím jen chování na sněhu a ledu ostatní mě v podstatě moc nezajímá
jo a nejhorší byly semperit a barum polaris nevím číslo , ale 3 to nebylo, ty jsou prý už lepší
toto vše je jen můj názor a mé zkušenosti a nechci vířit debaty
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6309
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

Díky letošní zimě jsem DMV 1 vyzkoušel snad na všech površích a jsem s nimi maximálně spokojenej ,,,,| (*_^) |,,,, . Akorát jak se začíná oteplovat, je mi jich líto a tak příští týden už přezuju. Do hor se nechystám a dle předpovědi by sníh ve velkém už neměl napadnout.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18806
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

ono to s tim rychlym sjizdenim zimnich, kdyz je teplo, neni tak akutni ...
to jsem poznal, kdyz jsem chtel zimni gumy s 5mm na jare dojet ... po mesici jsem to vzdal ... neubyvalo to a jizdni vlasntosti byly teda katastrofalni ...
škoda superb
ex WRX 2008
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od goha »

Tak já ... a nejenom já ... mám se zimáka v létě ty nejlepší zkušenosti. Když je budu měnit s letníma, tak mi vydrží cca 8-10 let a to už budou tvrdý a zpuchřelý, takže celkem na dvě věci... Takhle je za cca 5-6 let dojedu v celoročním provozu a potom tam půjdou nový ... čerstvý.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6309
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

goha píše:Tak já ... a nejenom já ... mám se zimáka v létě ty nejlepší zkušenosti. Když je budu měnit s letníma, tak mi vydrží cca 8-10 let a to už budou tvrdý a zpuchřelý, takže celkem na dvě věci... Takhle je za cca 5-6 let dojedu v celoročním provozu a potom tam půjdou nový ... čerstvý.
No ono taky asi záleží jaký zimáky, DMV 1 jsou hodně měkký a nedovedu si představit, že s nima jezdím v letních teplotách.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Přesně,to samé platí i s Vraníky.Tedy pokud s tím autem fakt jezdíš,pak by mě tyhle měkké zimáky v létě vadily,pokud by to auto vyjelo raz za čas jako naše saxo,tak to je už na pováženou.
Navíc tyhlety měkké směsi tolik časem netvrdnou,aspoň co jsem měl dva roky vraníky,tak nic co bych mohl nějak postřehnout.Taky spotřeba je o litr vyšší s pořádným vzorkem zimáků,hukot pneu...
Já to mám prostě jinak-radši vyměním zimáky do pěti let a jezdím je jen v zimním období,aby měly na další sezonu co nej vzorek,každého mm sjetého v létě je pak škoda.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

PetrZV píše:Ahoj, můžete mi prosím někdo napsat své dojmy s Bridgestonu DM-V2 (nejlépe ve srovnání s SJ6?) - zajímá mě chování na silnici - sníh a led
Dával sem tu porovnání SJ6 s DM-V1, tak si to najdi. Sou tam aj videa. Ty úplně nové videa z letošní zimy mám s SJ6.
Otázka je, k čemu je potřebuješ.
Do hory na shěhukupy jedině SJ6 (ty DM-V2 zatím memám prosondované). Na kluzký sněch a led sou zas lepčí DM-V1 i DM-V2. Pro ježdění aj v létě zase SJ6 (ty sem dojížděl 2 léta a ještě budu letos dojíždět - vlasnosti v létě bez problémů a moc neubývají - ve směsi je skelné vlákno a odolné sou taky dost).
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

to je přesné taky to vidím podobně
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

test zapůjčených zimních pneu nexen cca 8mm vzorku, celkem to jelo na jaro a zbytky sněhu nebo na město a podobně dobré ... ale při otáčení už to bez 3 minut s lopatou nešlo moc jsem se zahrabal až si to skoro sedlo tak jsem raději pomohl lopatkou než sednu uplně, byl to těžký fyrn asi 30až40 cm =)
jinak jsou k mání za 800kč/ks kdyby někdo chtěl
Přílohy
20170308_133007.jpg
20170308_133314.jpg
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Stefan »

Nikde som nenašiel hĺbku dezénu nových PV GD HPL 4. Nemáte náhodou niekto nové 215/60R16, že by ste to pomerali a hodili to sem. Možno by to uvítali aj ostatní.
[THNX]
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2436
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JRJ »

První sezóna na Nokianech WR A4 cca 5700 km a naprostá spokojenost. Co mě na nich zaujalo okamžitě, jejich tichost. To se docela hodí při dlouhých dálničních přesunech do Alp. Tuto zimu dostaly příležitost jak na suchu tak na břečce a uježděném sněhu, jen ne na ledu. Stopu vedou perfektně. Brzdí dobře za všech okolností, jen mi přijde že na suchu zasahuje ABS dřív než na starých Pirelli Sotto Zero 2, ale ty už byly sjetý a tvrdý, že se blížily letním gumám. Vzorek na Nokianech mi naopak přijde etrémně měkký.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“