Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

spm píše:
Já taky; snad je tu letošní zimu stačím vyzkoušet Ikdyž na druhou nevím, jak moc mě překvapí - minulou zimu jsem tam měl starší a skoro sjeté Barum Polaris 2 a přišlo mi, že to auto stejně sedí jak tank...
Tak to mas ten tank nejaky polamany :) Tie Barumky sa snad robili este za komunistov (obrazne) a boli tvrde ako slak. Mali sme ich kedysi davno na nejakych fleetovych autach. To uz radsej maksie Matadorky.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JackeOb »

Tak co kluci? Ktery myslite na silnici na vysocinu pro outbacka? Vzdy sem jezdil Nokiany, ale pry Wintersport jsou lepsi?

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Za mě Continentaly.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Za mě Wintersport zatím dobrý, ale moc jsem toho na nich ještě neodjezdil :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jammie
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 31, 2013 10:00 pm
Jméno a příjmení: juraj

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od jammie »

continentaly (asi 830) som mal aj na predchadzajucom aute a tento mesiac som som ich kupil zas (860). jazdil som ich 4 sezony, dezen ostal pekny ale uz tretiu sezonu uz bolo citit, ze su starsie a stvrta sezona bola vyrazne horsia ako prva. V zabere boli dobre stale ale v brzdeni a v bocnom vedeni sa vlastnosti zhorsili.
ex-Legacy MY 2000 92 kw
Impreza MY 2009 110 kw (benzin)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Ta Dunlop je špička, netuším kdo a jak to hodnotil, že má tak málo. Nejspíš se zdá všem drahá. V testech na 1. místech. V hlubokým sněhu jsem se do jednoho kopce s GY UG8 neyvydrápal, kamoš s Dunlopama s prstem v nose.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

ackoli jsem nikdy continentaly nemel rad, na normalni jezdeni normalnimi osobaky jsou super ... vypadaji divne (nuda), ale drzi, jede to ...
dunlopy (ws3) mam taky vyzkousene a taky super !
mimochodem .. michelin (a4) taky ok a gy (ug7) jsem mel kdysi na felde a taky se chovaly ukazkove ....

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

JackeOb píše:Tak co kluci? Ktery myslite na silnici na vysocinu pro outbacka? Vzdy sem jezdil Nokiany, ale pry Wintersport jsou lepsi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ten Honkong je ale síla co Kubo? >:-& ....... S Dunlopkama to určitě nezkazíš, ale za mě Contíky 850P, ty určitě nezklamou a pokud jsou za stejnou cenu jako Nokiany tak není co řešit =) .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JackeOb »

Je to sila. Bojim se o auto :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Dunlop Winter Sport 5 lze určitě doporučit, i když samozřejmě, tak jako většina ostatních, nemám přímé porovnání třeba s těmi Nokiany. Jen vím, že to, co jsem si loni dovolil, po nasazení WS5, jsem si ještě nikdy na ničem v zimě na silnici nedovolil.
A teda zdůrazňuju to na silnici, protože díky tvaru dezénu, to v hlubokém sněhu není žádný velký vítězství. Na to je ten dezén prostě hodně jemnej.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Tak jsem na tom stejně. Babo raď. Moje Nokiany úplně přestaly fungovat.takže potřebuji nový, protože je to o hubu. Mám nabídku na Dunlop ještě se vzorkem Sport 3D, ale nevim RV, budou asi starší. A zmiňovaný Hankook. Má horší vlastnosti na sněhu, ale za tím já musím jezdit, v Brně sucho, mokro a tam si vedou dobře. Cena o čtvrtinu nižší oproti Nokianům, o třetinu proti prémiovým. Jsou ještě asi o 3 dB hlučnější. Budu jim věřit a asi je vezmu, protože po sobotním nejistým výletu i dnešním samovolném přemístěním z pravýho do levýho pruhu na mokru ve 40, kde jezdim 60 za mokra v létě nebudu riskovat ústa. Ty Nokiany mají ještě slušnej vzorek, ale moc let. Letní jsem taky měnil stářím, tohle je stejnej případ. Prostě začaly strašně plavat, takže přesto, že pro mne je to do rozpočtu rána pudou.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

Miro, jak mas stare nokiany a co mas za typ konkretne? Jezdim taky nokian wr3 a skoro se bojim napsat ,jak je stare mam ja . Jezdim s tim vsak vetsinou jen po okoli Plzenska, parkrat na Sumavu. Prubezne si pneu testuju opatrne na bezpecnych mistech a kupodivu mi prijde pneu porad bezpecna a drzici. Porad bych rekl ze je bezpecnejsi stara zimni pneu nez radoby pneu do vsech 4 podnebich.
Jinak bych se klonil k tem Dunlop... mozna si je taky objednam,nehodil bys na obchod link? Cena se mi zda slusna, otazka zda budou mit mit DOT max. do 1 roku stari
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Tadyk, ale jsou v profilu 65. https://www.pneu-kvalitne.cz/dunlop-sp- ... 8h-tl.html
Mám Nokian WR A4 asymetrický a ten profil je podobnej těm Hankook. Byl jsem spokojenej, ale jsou myslím 2010 a to je na ně asi příliš. Na omak nejsou tvrdý, ale už nedrží. Byl jsem na ně dokonce upozorněn, že jakmile dosáhnou určitýho opotřebení, přestanou fungovat. A fakt jo. A ani nechci upozorňovat, že jsou ruský.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JackeOb »

Rok vyroby bych tolik (u nejetych pneu) neresil. Co jsem zde nekde pochytil, tak pro uskladneni jsou po vyrobe zakonzervovany nejakym sajrajtem a (s urcitou rezervou) dokud se na prvnich par km neosoupe ta impregnace, tak jsou mekoucky a se stejnymi vlastnostmi jako novy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

To já mám ještě finský,ale rok 2008, vzorek 6mm.
Ty Dunlopy 3D sem měl na impreze 185/65/15 a velmi dobrý záběr, ty ti mohu vřele doporučit. Taky mám rád tento symetrický vzorek, dost podobný mým WR3. Ani sem nekoukal, odkud teď ty Nokiany dodávají.
Napiš pak,co si vybral a až přijdou a jaký DOT mají. Dík
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“