Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

SJ6 jsou tvrdčí než DM-V1 a asik i než DM-V2, bo SJ6 obsahuje skelné vlákno. Na asfaltě mají SJ6 sice vyšší nájezd, bo jsou prostě jinak vyrobeny, ale primárně na led jsou tyto bridgestone.
Na ledě sou SJ6 rozhodně o kousek horší.....ale to už sem tu šecko psal. Hold stačí test v hlubokém sněhu ve svahu po vrstevnici, nejlíp kousek nad stromy, ať věčí sranda, a bude hned jasné, co je na čem lepší. DM-V1 to prostě nedají jako SJ6, což je třeba pro mě dost podstatná vlastnost. DM-V2 nemám osobně otestované, tak až je někdo bude mít někde na srazu a bude sněhukup, mosíme to porovnat.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Dik za info a to som si myslel, ze su SJ6 blato :)

EDIT: Inak sa pozrite, co za sracky o zimnych/letnych gumach su tuto v diskusii: http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ne ... hou/?forum. Mam normalne des, co za dementov sa pohybuje na cestach.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
plukovník

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od plukovník »

Makovica píše:Dik za info a to som si myslel, ze su SJ6 blato

EDIT: Inak sa pozrite, co za sracky o zimnych/letnych gumach su tuto v diskusii: http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ne ... hou/?forum . Mam normalne des, co za dementov sa pohybuje na cestach.
Nebyl bych tak radikální v názoru. >:(
Jezdím 40 roků, najeto mám necelý milion bez nehody a to i v zimě, v dobách kdy "zimní pneumatika" byl v podstatě neznámý pojem a do hor se jezdilo maximálně tak s protektory Barum OR7 ;-D
Stanoviska v té diskusi bych odhadoval tak 50 na 50.
Vždy jsem nesnášel marketingové masáže a to i od výrobců pneumatik!!!

Takže se stavím spíše na stranu "DEMENTOV" :-DDD

P.S.
Argument, že tenkrát se jezdilo pomaleji neberu, protože tenkrát nebyla v noci!!! nikterak omezena maximální rychlost na 50 (90) km/hod , tak jak je tomu dnes.
Také jsem se kamkoliv dostal za kratší čas...
Naposledy upravil(a) plukovník dne pát pro 22, 2017 10:37 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Traveller »

... což určitě spoustu lidí tady nepřekvapí. :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od plukovník »

Tak jestli to má Plukovník chápat tak, že ta spousta lidí tady ho má za dementa,
dává svojí funkci "k dispozici", a stahuje se do své hájovny.... :-/
Přílohy
tři opice.jpg
tři opice.jpg (8.1 KiB) Zobrazeno 2193 x
Naposledy upravil(a) plukovník dne pát pro 22, 2017 11:58 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Traveller »

Promiň, ale musel jsem tuto příležitost na malý šťouchanec využít..., když už jsi mi tak pěkně nahrál. ;-D
Tak se hned nečerti. :-|
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

No, ide skor o to, ake lahko vyvratitelne nezmysly su ludia schopni vytiahnut, aby obhajili evidentnu blbost.
Ta dnesna tupost ludi ma fakt vytaca vo vseobecnosti.

Inak tie stare ORx maju dezen ako dnesne zimne a vtedy sa chodilo o cosi opatrnejsie, kedze auta ako skodovka a zigulak mali zufale jazdne vlastnosti tak ci tak.
Vtedy sa na OR jazdilo, lebo ine ani nebolo.
A aut bolo asi 10x menej, takze aj mensia sanca, ze ta zostreli nejaky potencialny majitel Darwinovej ceny. Ci pripadne fyzik, co tvrdi, ze nezalezi na gumach, ale na aute a ze tazke auto dokaze ist s letnymi 170km/h aj v 10cm snehu, ako sa tam da docitat :)

Skladat funkciu nemusis :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Username »

Makovica píše:Dik za info a to som si myslel, ze su SJ6 blato

EDIT: Inak sa pozrite, co za sracky o zimnych/letnych gumach su tuto v diskusii: http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ne ... hou/?forum . Mam normalne des, co za dementov sa pohybuje na cestach.
Tady ani nejde o diskuzi, tam se vždycky objeví Einsteini s IQ hluboko pod 100. Ale ten článek!!! Ná'vštěvnost těchto stránek je téměř 10 mega měsíčně, tedy celá ČR !!!!. A tenhle zoufalec si tady dovoluje zpochybňovat nejen použití zimních pneu v zimním období, ale nepřímo nabádá k použití letních v zimně, čímž nepřímo nabádá k porušení zákona????
Většina národa umí číst, to ano, ale pouhých 30% si dokáže spojit správné souvislosti. Takže to taky může špatně dopadnout,protože Lozja v hospodě povídal, že na internetu psali, že zimáky jsou k hovnu, takže to tak prostě je!!
Jen pro příklad z článku:
" Ani při teplotě 0°C, ani při teplotě -5°C, dokonce ani při teplotě -10°C se sebelepší zimní pneu nedokáží vyrovnat kvalitním letním. Stačí jedno - aby bylo sucho nebo mokro" To je debil. Tak sucho nebo mokro??!! Co je kvalitní letní ? A jaká zimní ?
Toho člověka by měli zbavit minimálně možnosti veřejně psát, ne-li svéprávnosti!

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

Průser je že se ty dunlop SJ6 už skoro nedají sehnat a já bych potřeboval aspoň jednu nebo dvě do rezervy pokud možno co nejmíň jeté , kdybych zas nějakou zničil tak už jsem nahraný mám poslední 4 a ty jsou na autě, kdyby je měl někdo navíc koupím
Uživatelský avatar
pavelotb2016
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 201
Registrován: čtv kvě 12, 2016 9:59 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od pavelotb2016 »

Makovica píše:No, ide skor o to, ake lahko vyvratitelne nezmysly su ludia schopni vytiahnut, aby obhajili evidentnu blbost.
Ta dnesna tupost ludi ma fakt vytaca vo vseobecnosti.

Inak tie stare ORx maju dezen ako dnesne zimne a vtedy sa chodilo o cosi opatrnejsie, kedze auta ako skodovka a zigulak mali zufale jazdne vlastnosti tak ci tak.
Vtedy sa na OR jazdilo, lebo ine ani nebolo.
A aut bolo asi 10x menej, takze aj mensia sanca, ze ta zostreli nejaky potencialny majitel Darwinovej ceny. Ci pripadne fyzik, co tvrdi, ze nezalezi na gumach, ale na aute a ze tazke auto dokaze ist …
Souhlas, navic se opravdu pomaleji jezdilo, ackoliv pocitove to bylo i v 80-ce kolikrat na hrane limitu vozu...o)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Na autofórum píšou ichtylové, co by zasloužili pár facek za šíření poplašných zpráv. Protože todle napsal naprostej idiot a zajímal by mne důvod, proč. Za vším hledej peníze, ale tady jsem nepochopil, za koho vlastně kope. Asi je to jen pitomec, co chce být zajímavej za každou cenu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Já jsem už výše napsal,že je to článek zbytečný,může si psát co chce každý,ale je to fakt hovadina na entou,já to nevydržel číst ani celé,takových kravin běhá po síti...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
alesgsxr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: čtv říj 30, 2014 7:03 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od alesgsxr »

Sava Eskimo S3 kdo koupí neprohloupí bohužel v rozměru 215/60 16 se nedělají ahjo >:( >:( [FUCK PC]
fear of silence
Baja , Forester SF s turbo , Forester SG US 2.5 non turbo , avalanche
ex reza 03 2.0 92kw ,
ex outback 05
ex Reza 96 GT
ex Impreza 03 wrx
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Ty jsem měl,jsou dobré.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Tie SJ6 sa este budu dat teraz kupit, ale asi je to posledny rok. A inak to ma celkom desi, ze jednu znicim.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“