Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20629
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Někdo teď na fcb psal že jeho dodavateli Vraniky bouchly na dálnici ve 150. Už je prý nedělá.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

Psal to tady i Šíma
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20629
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

mari75 píše:Psal to tady i Šíma
Popletl jsem si to, máš pravdu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RadekN »

Marty73 píše:Tak jasně že se chováš podle toho, jaké tam máš gumy. Ale ostatním je to úplně jedno a nedávají přednost, brzdí když nemají, zvířata a děti jsou taky pěkně nezodpovědné. Do toho to počasí. No a zkus to pak ubrzdit, když 10km/h rozdílu udělá na dobré a špatné gumě metry brzdné dráhy. To není teorie, to je praxe. Jak jde o život, matematika je prostě jiná.
Když vím, že mám pneu, které na mokru moc nedrží, tak za mokra jedu pomaleji, držím větší odstup, víc se soustředím... Pak je samozřejmě diskutabilní, co je bezpečnější, když jedu 40-50 s "horšími" pneu nebo na pohodu 60-70 s dobrými pneu a při jízdě myslím na to, co si dám k večeři. Stejně tak v létě jedu občas na moto v tričku a věřím tomu, že ohrožení života je menší, než když jedu v kožené kombi. Vítr hezky pofukuje, vyhýbám se rušným silnicím, jedu pomalu, cestu si zkrátím po louce nebo lesem. Pasivní bezpečnost nic moc, ale ta aktivní je někde jinde. A zkus tohle spočítat :). Ale je to tedy jen můj názor, kterému věřím a se kterým často lidé nesouhlasí. :-D
námořník píše:Aby jsi, až ti to někdo před tebou za mokra zašlápne neslyšel : pane, to auto vypadá pěkně a ještě něco vydrží, na tom blatníku bych nešetřil - v lepším případě . Ono přece jenom 10 a více metrů rozdíl v brzdný dráze je fakt hodně a z auta co nebrzdí a nezatačí se hodně rychle stává zbraň. Já si myslím že můžeš klidně i šetřit, ale s rozumem a nemusíš kupovat ty největší sračky na trhu.
S poslední větou naprostý souhlas. Přeci neobhajuji to, že by se měly kupovat ty největší sračky na trhu :). Jen nesouhlasím s názorem, že na XXX se nešetří, za žádných okolností, přes to vlak nejede. Ať už to XXX znamená cokoliv :-)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20629
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

To je zase druhej extrém . Nejdražší není vždy nejlepší. A dobrej střed určitě nebude drahej a ani nebezpečnej.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

RadekN píše:Pak je samozřejmě diskutabilní, co je bezpečnější, když jedu 40-50 s "horšími" pneu nebo na pohodu 60-70 s dobrými pneu a při jízdě myslím na to, co si dám k večeři.
Bezpečnější je určitě 40-50 s lepšími pneu :-DDD A ještě bezpečnější nikam nejezdit :-DDD (ale už jsem někde viděl i názor, že AWD auta jsou v zimě nebezpečnější, protože s předokolkou jede člověk na sněhu krokem se sevřenou prdelí :-) ).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Dnes som prezul na nove SJ6. S Enzo B klasickymi diskami je to idealne cistitelna kombinacia, oproti defaultnym diskom, co su skoro ako plne puklice :)
Sice trochu nezvyk vyssia hlucnost, ale som si isty, ze v porovnani s tymi Vranikmi Extreme T3, to je ako lesny vanok :)
Mal ich tam niekto nachystane uplne nove a to je fakt brutal dezen.
Obrázek
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Tohle už je mazec,s tím vyjedeš neskutečné věci,to si ani nedovedu snad představit co už všechno,ale na běžnou jízdu po asfaltě :-) šílenost.Tj pro lesáky.Nebo pro toho kdo chce třetí spešl sadu pneu ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
pavelotb2016
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 201
Registrován: čtv kvě 12, 2016 9:59 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od pavelotb2016 »

Tak jsem taky dneska prehazoval kola. A musim tedy priznat, ze ac jsem 2x tydne na lede, tak jsem z tech kol mel ruce az na zem. Vytahat to ze sklepa ke garazi, prehodit, letnaky vycistit a znovu nanosit do sklepa. Jsou to prvni kola na auto, ktery musim nosit pojednom...o). Na jaro poridim poradny zvedak, ten original Subaru trva vecnost nez se vysroubuje. A jeste vygooglit jak sparuju TPMS na zimakach s autem.

Obrázek

Obrázek



Sent from my iPhone using Tapatalk
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

Makovica píše:Dnes som prezul na nove SJ6. S Enzo B klasickymi diskami je to idealne cistitelna kombinacia, oproti defaultnym diskom, co su skoro ako plne puklice
Sice trochu nezvyk vyssia hlucnost, ale som si isty, ze v porovnani s tymi Vranikmi Extreme T3, to je ako lesny vanok
Mal ich tam niekto nachystane uplne nove a to je fakt brutal dezen.
https://www.pneuvranik.sk/www/obrazky/stredni/T%203.jpg
To nejsou pneu určený na jízdu v terénu, s těma se leze na stromy :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

sima píše:Tohle už je mazec,s tím vyjedeš neskutečné věci,to si ani nedovedu snad představit co už všechno,ale na běžnou jízdu po asfaltě šílenost.Tj pro lesáky.Nebo pro toho kdo chce třetí spešl sadu pneu
Tak oni pisu 90% teren, 10% cesta. Ale tu cestu asi len preto, aby si sa kadial do toho terenu mal dostat a niekto to vobec kupil >B-)
Tie stuple, co z toho trcia, su ako bradavky pani nadlesni x5, parkrat som si ich musel chytit, nedalo mi to :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

No už s HPL green se leze v zimě na strom,ale aj v terénu si troufám říct,se neztratí,i když to bude jen těžký odvar furt...ne tak s tímhletím,pravda :-) To musí být mazec záběr!
Makovica-bradavky paní nadlesní,také čučorjetky bych teda chtěl vidět :-Dco jsi chytil vlastně paní nadlesní,nebo ty pneu? 8()
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od croctoy »

pavelotb2016: nechal jsem si dát nové TPMS k zimním kolům v Německu u Reifen s tím, že jsem chtěl aby to naklonovali....a nic, kontrolka bliká, takže s tím musím k Subaru. Štve mě to, protože to mám k těm Němcům trochu z ruky na nějaké reklamace a tady to hrozí taháním peněz z mojí kapsy díky případné výměně těch senzorů.
Obrázek
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Pokial ti to blika, nemas to dobre naklonovane (ak vobec mas programovatelne senzory). To ti spravia v kazdom lepsom pneuservise, len im musis dodat povodne pneu/ventily alebo len ich Idcka. Na autorizak sa vykasli - jedine, ze by si tam kvoli prezuvaniu chcel stale chodit 2xrocne.
Inak u mna to bol vcera trochu porod s klonovanim, museli sme trochu presviedcat povodne senzory, aby sa nechali nacitat. No nakonic vsetko ok. A aspon viem, ze mi TPMS funguje, teda aspon kontrolka :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20629
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Přesně. S tím ani do Subaru nechoď. Dafson řešil trochu jinej problém, ale dával odkazy na šikovný firmy co to dělají.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“