Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Letos prvně tak brzy, zařekl jsem se, já ne zrovna stratég, že už radši dřív a ještě, že tak, kdo ví zda bych je v listopadu sehnal.
A za jakou cenu.
Budu prodávat dost slušné vraníky, hpl4 s křemíkem, cena dle domluvy, švára je zadarmo nechtěl, že už nepřezouvá a jezdí jen na uni pneu, to chápu, tak je dám časem na prodej i zde.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Dnes jsem byl opravit defekt na služebním autě. Hřebík stovka prorval pneu a jak se záhy zjistilo, ohl se, či byl už ohlý a načal aj bočnici, neopravitelné, navíc už několik lat a dezén tak 1 mm sotva. Přitom pneu opět držela statečně aj s hřebíkem, s tím hovadem :-)
Tak jsem nechal nazout komplet nové contíky a jelikož vše trvalo děsně dlouho, tak jsem koumal docela dost vystavených zimáků. Fakt se dělají čím dál víc polozimní pneu, jak typem vzorku, tak teda snad nejvíc měkostí a taky hloubkou, o nějakých 10-12 mm se mohlo jen zdát.
Jediné co se mě aspoň na oko trochu zamlouvaly, byly myšáky A6, aspoň na pohled jo, žádné řádné drapáky tam nebyly.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10641
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od podvlada »

Ono to asi taky bude tím, že spoustu aut tvoří obyčejní dojížděči po městě, spousta služebních aut, pro někoho se vyplatí mít celoročky a poslední zimy byly relativně mírné, i když třeba nasněžilo, tak aspoň kolem plzně to byly dva větší sněhy a do dvou dní to bylo pryč, jestli si pamatuju dobře.
Na Alfu co jsem měl před Otb jsem dal nějaký Nokiany (asi WR A4), který byly prý určený spíš do břečky a vody, než vyloženě do sněhu. Ale i na něm fungovaly pěkně, fakt jsem se s tím nebál jezdit i rychleji, hezky předvídatelný byly... No, takže asi spoustu pneu se opravdu ubírá tímhle směrem, protože málokdo jezdí pravidělně do hor nebo v nich rovnou žije a na to městský poskakování to stačí bohatě :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

Ono taky Alfa je podvozkově dost předvídatelná, pokud je podvozek v pořádku. Já s ní v zimě taky nemám problém ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10641
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od podvlada »

To máš pravdu. Ale i ty gumy byly celkem čitelný v tom, kdy se utrhnou, kdy se začínají utrhávat a kdy se už utrhly ale jde s tím ještě něco dělat, a ... tu poslední kategorii, kdy se utrhly ale už s tím nic dělat nejde jsem naštěstí nezažil :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

Tak to jsi měl štěstí :-) . Měl jsem taky nějaké Nokiany, asi 3ky a byly úplně v pohodě. Až jsem se divil, jak s nimi tady nejsou někteří spokojeni
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

podvlada píše:Ono to asi taky bude tím, že spoustu aut tvoří obyčejní dojížděči po městě, spousta služebních aut, pro někoho se vyplatí mít celoročky a poslední zimy byly relativně mírné, i když třeba nasněžilo, tak aspoň kolem plzně to byly dva větší sněhy a do dvou dní to bylo pryč, jestli si pamatuju dobře.
Na Alfu co jsem měl před Otb jsem dal nějaký Nokiany (asi WR A4), který byly prý určený spíš do břečky a vody, než vyloženě do sněhu. Ale i na něm fungovaly pěkně, fakt jsem se s tím nebál jezdit i rychleji, hezky předvídatelný byly... No, takže …
Tj jasné, všeobecně známé důvody, vývoj, já jen, aby za chvíli bylo z čeho vybírat vyloženě zimní pneu, ne každému stačí si chce méně zdatné zimáky na úkor města, to by byla přeci diskriminace a na to dnes pozor! >>:-@@ zatím naštěstí ještě je z čeho, jen se výběr zužuje.
( Míro jak jsem se díval tak blizzak dm-v2 je tu už min. 4-5 let, žádná docela nová pneu, ne v dnešním pojetí, bohužel, tak už skončila...)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RadekN »

Tak po měsíci čekání jsou doma. Přiznám se bez mučení, že jsem se opičil po předsedovi a ferencovi a už nic jiného ani nevybíral ... Je fajn si občas ulehčit život :-D

Cooper WeatherMaster WSC, výška vzorku rovných 10mm.
Přílohy
DSC02415.jpg
DSC02416.jpg
DSC02420.jpg
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RadekN »

sima píše:V poledne došli, ihned nazuto, ne přezuto
Dle šuplery ( dnes jsem přišel klasickým roztržitým stylem o digi měrku) mají 11 mm. No digi měrka, jak jsem díky ztrátě a následného nalezení již zdemolované měrky na cestě zjistil, ukazovala o dobrý 1 mm méně, zkoušel jsem dvě šuplery na čisté pneu i na použité a jo. Tlak přitom lidl digi měrka ukazovala stejně jako jiné kompresory, baterečku jsem neměnil mimochodem 8 let.
DM-V2 jsou fakt měkké, hodně měkké, ale ne zas tolik jak mě bylo řečeno, nepřijde mě to oproti vraníkům nějaký rozdíl, jen ty středy ty jsou měkčí mě …
Ha tak tobě už Simo taky dorazili :-). No vypadají parádně a těch 11mm se bude hodit =)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Tak opičit se je v případě gum dost rozumná cesta. Jsem si jistej, že budeš spokojený jako my s Frantou !
Letos je to poprvý, co nemám osypky z toho, že budu muset přezout na zimáky....
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1536
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od ferenc.74 »

Já jsem s nimi tak spokojen,že jsem jepořídil i na Forestra v 17", ty co jsem měl puvodní 16",tak je dám na oťase,jsou to jediný gumy,co my vydržely do druhý sezony,všechny ostatní značky jsem zhobloval za sezonu.Fakt je doporučuji. >B-)
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

kolik najezdíš za zimu ? dyť gumy vydrží 30až50 tis. km , nebo jezdíš tak rychle že je hobluješ jo ? zimní nexeny už dojíždím 2 léta cca 20tis.km a ještě mají tak 4mm, v zimě nebyly už uplně top , ale neměl jsem je od nova měly už asi jen 8mm tak je mám na léto a skoro je nejde zničit, nové mají 11mm, Dunlop mám na zimu a za zimu ubyde tak 1mm , ale jezdím furt na sněhu
kde se vyrábí ty zimní Coopery ?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Franta s tím lítá jako zvíře. :-) Já jezdím s autama normálně a vydrží mi každý zimáky. :-)
Ty Coopery jsou Made in England.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

VDC píše:Tak opičit se je v případě gum dost rozumná cesta. Jsem si jistej, že budeš spokojený jako my s Frantou !
Letos je to poprvý, co nemám osypky z toho, že budu muset přezout na zimáky....
Jj, proto jsem sbíral zkušenosti zde, od tebe, od Petra, od Dora... Vraníky znám sám léta letoucí, tak zbytek moc ne, krom Sav ne. Nakonec volba úplně jiná, ty blizzaky dm-v2, jsem si řekl, že musím zkusit i něco jiného, ne objevného to ne, jen mě utkvěli kdysi v paměti a zmiňovali jste je taky, recenze na ně ne v hojném počtu zrovna, ale když tak jen skvělé, praktické zkušenosti "známých" taky.
Cooper Made in England pamatuju =)
Rade jaké máš DOT cooper, já rok starý, novší už zřejmě ani nejsou k sehnání, ale to je v poho, neřeším.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RadekN »

Coopery mám Made in Serbia, tak snad jsem trefil tu lepší směnu tam u nich ;-D .

Simo, vyrobené jsou v březnu 2019, takže v pohodě.
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“