Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mnov »

sima píše:Měl bych je vyzkoušet osobně znova,láká mě to,ale není čas a dvěma autama zaráz jet nemůžu.
Vyměníte si auta a to snad problém není?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

To zatím je malý problém,žena jezdí jen se svým mini autíčkem,měl bych to napravit a být víc aktivní,zájem by byl,to má,ne že ne a mě by to opravdu nevadilo,byl bych jen rád,jen si tak říkám,že až by vyjela do kopců jak já v pátek,absolutně nevědouc a schválně vyhledávajíc možné strasti neudržované cesty tak by už jiné auto nechtěla :-) Ale zas přeháním,bo saxík je opravdu stará stálice a je s ním sranda i v zimě,obratné,hlavně spolehlivé i pohodlné,nečekaně pružné autíčko a má zvuk jak půl wrc,nekecám,má =) :-) tak by jí to zas chybělo,doufám tedy,mě i jo.
Tak rychlejší varianta bude prubnout savy na saxu.Ale načal jsi mě opět! =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od suubaru »

tak se mě zdá, že ty zimní pneu sice vydrží vzorek, ale dříve umře zimní pneumatika na únavu bočnic. Mám sadu nějakých michelin v r16/60 sérii asi pět sezón, vzorek ještě 5mm, ale jakkoliv to nafoukám, vypadá to jako podhuštěné a jezdí to blbě. Máte s tím někdo zkušenost?
By mě to nenapadlo, ale řešil jsem na jiném autě defekt - šroub v Rakousku. Naměřil jsem 1,4 a odjel do pneuservisu. Tam mi udělali školení, že by rádi opravili defekt za 8€, ale jelikož je údajně vidět na vnitřní straně bočnice únavu materiálu (jde o tříleté nokian suv3 r17/65 se vzorkem nad 6 mm) (ukazovali mi, jak moc je bočnice elastická - prý poškozeno jízdou s pohuštěným), ODMÍTLI mi defekt jednoduše opravit, že by se pod to nemohli podepsat a poslat auto do provozu. Měli na skladě identickou novou gumu, tak jsem kývl a odjezd 180 €. Fakt nevím, zda mne kavku ojebali, nebo to bylo fér. Přece se guma nepoškodí, když najedu 30 km na tlak 1,4 - přece v terénu se upouští běžně.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Hm, to nevím teda. Já proskříp bočnici na 8 let starých zimákách, ujel jsem na tom 50 km (když jsem na to přišel, tak tam bylo cca 100 kPa). Jel jsem do pneuservisu, co mi doporučil kamarád offrouďák a teda nadávali dost, že je ta guma v dost hroznym stavu, byla plná černýho gumovýho prachu, ale opravili to nějakým speciálním postupem, musel jsem to tam nechat 3 hodiny. Doporučili jí dát dozadu a šetřit jí. A ideálně na příští sezónu vyměnit. No najel jsem s ní ještě 1 nebo 2 sezóny, asi tak 7000 km a pořád to drželo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Já měl na obou autech dost starý a letitý zimáky (než jsem zahájil akce výměna a od tý doby 2x ročně kupuju alespoň jednu sadu - jak to zatím tak vypadá :-DDD) a ty gumy byly strašný, na mokru nebo lehce kluzku vůbec nedržely, ale nahuštěný vypadaly normálně... (vzorek okolo 5mm).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Jestli jsi měl vydrolenou gumu, tak by ti to žádnej normální servis neměl opravit a pustit do provozu. To je pak časovaná bomba. Stalo se mi to taky a i známej mě poslal někam, že mě prej nechce mít na svědomí.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Skulile »

myslím, že tlak 1,4 by problém být neměl, ale na druhou stranu to mohl být další článek skládačky pro zničení gumy.
velkou roli hraje zatížení a teplota
taky jak je guma dlouhodobě ne/vyvážená, protože ty vibrace a kopance na výšku bočnici hodně ničí a má to vliv i na tlumiče, takže se to ovlivňuje navzájem
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

námořník píše:Jestli jsi měl vydrolenou gumu, tak by ti to žádnej normální servis neměl opravit a pustit do provozu. To je pak časovaná bomba. Stalo se mi to taky a i známej mě poslal někam, že mě prej nechce mít na svědomí.
No vidíš to, a já měl štěstí na člověka, kterej si nehraje na boha, ani na policajta, ani na úředníka určujícího, co může a co nemůže do provozu, ukázal mi stav, míru poškození, říkal, že díru dokáže opravit. A že doporučuje gumu vyměnit.

Nemám rád, když mě někdo buzeruje. Je to snad moje zodpovědnost, co na autě provozuju, tak co by mi měl pneuservis odmítat opravu? Buďto to umí opravit nebo neumí. Zbytek je na mně. Ale chápu, že v dnešním světě sráčů, který by neustále házeli odpovědnost na druhý, si někde můžou radši chtít krejt záda.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Je to všechno úhel pohledu a tak nevím proč se čílíš. Podle mne je správný že se gumy s nějakým poškozením neopravují. Protože ten kdo je opraví nedokáže zaručit funkčnost. Já bych s gumou co mi může prasknout nejezdil. Ale to je věc každého z nás.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tapan »

Ono na to pak vrhá úplně jiné světlo, když takhle opravovanou gumu hodí někdo i se zbytkem sady do inzerce...a o tomto se samozřejmě nezmíní.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od suubaru »

tu poškozenou gumu jsem si z Villachu nepřivezl, takže bohužel nemohu soudit. Faktem je, že v Rakousku atd se na rizika vyplývající z práva spotřebitele dívají jinak. Prostě vydaná faktura je doklad o montáži vadného kola, pokud by mi cestou praskla.
Určitě by mi ji zalepili, kdybych si ji nasadil před servisem na hever sám. Taky jsem měl plné rezervní kolo sice letní ale podmínky na to byly, ale byl jsem plný důvěry ve fachmana. Je mi jasné, že v prvním mikulovském servisu by mi pneumatikou prostrčili dírou knot a za stopade odjezd, ani by nesundávali kolo. ALE bylo fajn, že 225/65 r17 suv3 od námi oblíbeného nokianu měli na skladě. Ztráta času 30 min na cestě domů z dovolené. Byl pátek dopo a vše fungovalo hladce, waze nasměroval bezchybně na nejbližší reifenhaus. Kámoš řešil roztrhanou pneu na obludné GLE tři dny, nakonec musel nechat spedicí dovézt celé kolo až do Trenta.

Piliny v pneumatice určitě nebyly. Horkem taky žádná deformace, bylo pod nulou a já jsem celou dobu jel opatrně. Ale uvnitř byly takové dva ledvinové fleky, jakoby mastné, co mi servisák ukazoval, že je to závada. Ty vznikly podle mě z parkování na hroudě ledu, přes noc, když už byl tlak pryč.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Můj názor je ten, že do gumy vidět není a tak když mi gumař řekne že to nejde, nebo to nedoporučuje, tak tam raději dám jinou gumu :-). Osobně jsem měl defekt snad 20x(zavistivý sousedi) a jenom 3x to nešlo opravit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to všechno úhel pohledu a tak nevím proč se čílíš. Podle mne je správný že se gumy s nějakým poškozením neopravují.[/quote]To samozřejmě je správný. Ale kdo určí, co je už moc? Pro mě je nejlepší řešení, když mi odborník řekne svůj názor a nechá mě se rozhodnout. Samozřejmě pokud je oprava technicky možná.
námořník píše:Protože ten kdo je opraví nedokáže zaručit funkčnost.
A on někdo dneska zaručuje funkčnost při opravě? Já nevím, já se ptám.
námořník píše:Já bych s gumou co mi může prasknout nejezdil. Ale to je věc každého z nás.
Prasknout může jakákoliv guma. I ta nová.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tapan píše:Ono na to pak vrhá úplně jiné světlo, když takhle opravovanou gumu hodí někdo i se zbytkem sady do inzerce...a o tomto se samozřejmě nezmíní.
Tak 1) si jí můžeš prohlídnout. Zevnitř tyhle opravy jsou vidět. A 2) to nemusí vědět. To bys mohl rovnou zakázat prodej použitých gum. Nebo taky prodej všeho, co neprojde kontrolním úřadem pro bezpečnost. :-DDD A 3) zodpovědnost, jak provozuješ auto, je na tobě. A jsme zase na začátku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Prasknout určitě může každá guma, ale poškozená, rozválená k tomu má určitě blíž. Když jsem přijel v Německu k ATU s pichlou gumou, tak mi začal vysvětlovat co můžou a co ne opravit. Takže na to bude nejspíš nějaká metofika a samozřejmě fachman by měl vědět co dělá. Já to osobně nehledal, protože mě to nezajímá a nechám si poradit :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“