Nejvhodnější AT pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Nejvhodnější AT pneumatiky

Příspěvek od Vladimir_xh »

Chtěl jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenosti s gumama od Vraníka - Eco Tramp http://www.pneuvranik.cz/pneu_karta.php?144 Né že bych je zrovna teď chtěl kupovat, já mám na 80% AT gumu vybranou, ale strejdovi by se možná hodily na jeho Sportage. Jezdí okolo komína, po silnicích 2 a 3 třídy a polňačkách. Co vy na ně? Nějaké poznatky? Mě se docela líbí....
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Zimní pneu od Pneu Vraník - Green Diamod

Příspěvek od tango »

Co mám info od servisáka tak se k nim rozhodně nestaví zády. Jsou dobrý i na to, že to jsou protektory :850: . Určitě je dobrá alternativa pro polňačky a silnice o kterých píšeš :supeer:
bača
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 19, 2009 9:16 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Miklas
Bydliště: Valachy

Re: Zimní pneu od Pneu Vraník - Green Diamod

Příspěvek od bača »

Vladimir_xh píše:Chtěl jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenosti s gumama od Vraníka - Eco Tramp http://www.pneuvranik.cz/pneu_karta.php?144 Né že bych je zrovna teď chtěl kupovat, já mám na 80% AT gumu vybranou, ale strejdovi by se možná hodily na jeho Sportage. Jezdí okolo komína, po silnicích 2 a 3 třídy a polňačkách. Co vy na ně? Nějaké poznatky? Mě se docela líbí....

Jen tak ze zvědavosti, co to je za AT gumu, která ti padla do oka??

Pokud možno s letní směsí..
Co tě nezabije..
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Zimní pneu od Pneu Vraník - Green Diamod

Příspěvek od Vladimir_xh »

Měl jsem v hledáčku tyto gumy: BFG All Terrain, Continental CrossContact AT, General Tire Graber AT2, GoodYear Wrangler AT/R, Black Star Globe-Trotter. Kdyby dělali ty BFGčka v rozměru který jsem schopný nacpat do podběhu, tak neváhám ani minutu. Z těch ostatních jsem nebyl rozhodnutý, ale po né tak vzdálené debatě s klukama co jezdí výše jmenované jsem se rozhodl pro Continental CrossContact. Jsou v rozměru 205/70 R15 a údajně jsou slušné a příjemně tiché. Jezdí je Doro, což je vcelku záruka, že je někdo dobře otestoval :850: Ale myslím, že z výše jmenovaných neuděláš chybu ani s jedněma. Spíš už záleží na osobních sympatiích :845:

Nejsem si jistý, ale ATčka budou asi všechny univerzálky s použitím spíše v létě. Dělit se na letní a zimní asi nebudou.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu od Pneu Vraník - Green Diamod

Příspěvek od Doro »

Vladimir_xh píše:Měl jsem v hledáčku tyto gumy: BFG All Terrain, Continental CrossContact AT, General Tire Graber AT2, GoodYear Wrangler AT/R, Black Star Globe-Trotter. Kdyby dělali ty BFGčka v rozměru který jsem schopný nacpat do podběhu, tak neváhám ani minutu. Z těch ostatních jsem nebyl rozhodnutý, ale po né tak vzdálené debatě s klukama co jezdí výše jmenované jsem se rozhodl pro Continental CrossContact. Jsou v rozměru 205/70 R15 a údajně jsou slušné a příjemně tiché. Jezdí je Doro, což je vcelku záruka, že je někdo dobře otestoval :850: Ale myslím, že z výše jmenovaných neuděláš chybu ani s jedněma. Spíš už záleží na osobních sympatiích :845:

Nejsem si jistý, ale ATčka budou asi všechny univerzálky s použitím spíše v létě. Dělit se na letní a zimní asi nebudou.
AT nejsou zimní pneu a rozhodně je nenahradí !...ale zase mají v hlubokém sněhu vcelku dobrou průchodnost i záběr :657: :657: :690: ....až sem hleděl, jen se s něma v kopci ve sněhu fakt špatně rozjíždí oproti zimním (hlavně břečka a kluzko),je třeba nezastavovat.....myslím ty Continental CrossContact AT. Mokré sněhukupy na louce v menším svahu při jizdě po vrstevnici oproti zimním horší vlastnosti - dost to klouže - ale ono by to šlo blbě s čímkoliv.
Jo a jsou relativně (bo každý to slyší jinak) tiché až kolem 80 km/h a více. Níže hučí, jako hold AT či zimní pneu - nemám porovnání s Grabery. V bahně ale spokojenost, mokrá tráva takty, i hluboké sněhukupy. Po 11 tis. km vzorek 10-9 mm - a nešetřím je.
A co např. tyto: http://www.tiptyre.cz/pneumatiky/protek ... 5-95S.html ...

Ještě bych dodal.....na zimních pneu nešetřete....případná nehoda, či nemožnost něco vyjet, sjet apod. za to opravdu nestojí :1774: :4690: :baseball: :baseball: :baseball: ...a každý metr brzdné dráhy budete počítat...sakra rychle počítat :839:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Zimní pneu od Pneu Vraník - Green Diamod

Příspěvek od Vladimir_xh »

Ty Black Star Globe-Trotter jsou kopií vzorku BFG All Terrain. Mám pocit že je má Tomáš "VDC" akorát co jsem teď koukal, že je začali dělat v našem rozměru 205/70 R15, což si myslím že před tím nedělali. Jestli si dobře pamatuju, tak jsou údajně hlučnější a taky je to protektor. Budu vidět, nejdřív potřebuju zlikvidovat ty mé Bridgestony :839: a pak to ještě jednou zhodnotím co koupím.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu od Pneu Vraník - Green Diamod

Příspěvek od Doro »

Tak já původně ty Continentaly spíše odsuzoval a koukal se po jiných, i těch Black Star Globe-Trotter....ale po zkušenosti, sem rád, že mi Subi doporučil tyto...a asi u nich i zůstanu (ale nemám zkušenost s Grabely pro porovnání a to mě štve - Grabery jsou ale tvrdší) :690: :690:
Klidně bych s něma jel i na delší štrekku, bo mi přijdou v pohodě i na delších trasách po asfaltě, jako že hlava nehučí, okno si otevřít můžu, auto se netřepe a jede klidně apod. Ale zase, nejde s něma tak pěkně a rychle smykovat do zatáčky :845: . No a trošku mě i štve, že na několika křižovatkách, kde jedu kolem těch 40 km/h a s předchozíma pneu se občas i sklouzl smykem, se mi na mokru ani suchu nechcou utrhnout, tak nevím, kde je ta hranice :baseball: :baseball: , pak mám taky strach to zkoušet při 80 km/h, bo nevím, co se stane ::-DD: :845: :655: ...to asi čeká na někoho jiného :850:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Zimní pneu od Pneu Vraník - Green Diamod

Příspěvek od Vladimir_xh »

To Doro: už jsme to spolu řešili, a proto se mi ty CrossContacty pro mé účely zdají nejvhodnější. Potřebuju v klidu dojet 130 km na jih domů a tam je o víkendu využívat po loukách a polích. Tak že je pro mě důležité jak asfalt, tak bláto. Grabery a Globe-Trottery budou asi o trošku lepší v terénu, ale já potřebuju oba povrchy. A to se mi zdají ty Continentalky nejvhodnější
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
bača
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 19, 2009 9:16 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Miklas
Bydliště: Valachy

Re: Zimní pneu od Pneu Vraník - Green Diamod

Příspěvek od bača »

No ty všechny uvedené gumy jsem měl také v hledáčku, akorát mně přišlo, že je to tak 50:50 terén:silnice. Pro moje účely bych potřeboval tak cca 70% silnice. Ty dezény mně přijdou "nesměrové" (?).

Zaujaly mně Dunlopy AT2 a jim podobné( podobný vzorek dělá i ten Vraník- Ecotramp), ale nasr..o mně, že po cca 17 tkm šli do kopru. Směs byla tak měkká,že při průjezdu zatáčkami ječely jak úřednice na finančáku..Dokonce to zaujalo i policejní hlídku dotazem "pane řidiči,kolipak jste jel,že jsme vas tak slyšeli??Vytočte nám trochu kola!.."

Sháním nějakou gumu, která nebude celoroční - jestli něco takového existuje. Grabbery (víceméně silniční) mám teď ,mají cca 22 tkm a ještě nějaký tisíc by snesly..

Proslavené Micheliny 4x4synchro měly tak cca 80 tkm,ale stačilo trochu popršené na polňačce a :690:
Co tě nezabije..
bača
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 19, 2009 9:16 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Miklas
Bydliště: Valachy

Re: Zimní pneu od Pneu Vraník - Green Diamod

Příspěvek od bača »

Jinak na zimu jsou nachystané DMZ 3 - takže jsem zvědavý. Hlavně aby nějaká slušná zima byla.
Co tě nezabije..
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejvhodnější AT pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Chlapci téma jsem rozstřihl, když tu možnost máme... :845:

Já mám ty Globe-Trottery na Legacy a jsem s nima hodně spokojenej. Už jsem to říkal, že je to ale guma hlučnější. Ten rozměr 205/70/15 dělali už loni. Já jsem o nich uvažoval, když jsem se rozhodoval pro AT gumy, tak jsem zvažoval, jestli dám na auto 15" nebo 16" a v zásadě jsem to odvinul od toho, že jaký seženu ráfky, takový tam dám gumy. A sehnal jsem 16", takže mám 215/65/16. :811:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Nejvhodnější AT pneumatiky

Příspěvek od Vladimir_xh »

Tak jsem si asi blbě kouknul, měl jsem za to že je nedělali. Každopádně teď už jsou.

To bača: Možná by se ti mohli líbit pryže co má Dušan "DDDD" od léta testuje nějaké né moc známé (nemůžu si vzpomenout značku) ale je s nima spokojený.
Tak až se tu ukáže, tak třeba dá něco k dobru.
V.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Nejvhodnější AT pneumatiky

Příspěvek od DDDD »

Pravda, pravda.Jezdím od léta na Yokohama Geolandar A/T-S- šestnáctky kola.
Projedou hodně.Jsou to fakt správný 50 : 50
V terénu nemaj problema a na silnici jsem si na ně celkem lehce zvyknul.Hluk ujde.Hlavně jsou slišet v nižších rychlostech ale záleží na povrchu.Zpočátku trochu překvapí měkčí vedení v zatáčkách ale jezdím je trochu ostřejc.Poslední zkušenost z přeorávání pole na srazu Prachovské skály.Nemoh jsem oproti ostatním dostat auto pořádně do hodin.Pořád to chtělo ject dopředu.Zatím najeto cca 5 000 km a néni to na nich znát.
Osobní hodnocení:max. spokojenost :drive: :supeer:
Přílohy
GeolandarAT-S.jpg
GeolandarAT-S.jpg (12.72 KiB) Zobrazeno 8400 x
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejvhodnější AT pneumatiky

Příspěvek od Mráča »

Mohu potvrdit slova DDDD.Zaber maji skvely.Tam,kde sme bezne hrabaly,tak si ani nehrably :supeer: :supeer: .
WRX 08
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Nejvhodnější AT pneumatiky

Příspěvek od Vladimir_xh »

Však to tady dáme dohromady :783: Evokuje to ve mě jeden krásný název smutného filmu "musíme si pomáhat"
A vo to tady de :drive: :845:
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“