RunFlat pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

RunFlat pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

Chlapi, prosím vás máte někdo zkušenosti s RunFlat pneu? Stojí to opravdu za prd?

Nee, že bych je teda primárně chtěl volit, ale mám nabídku za opravdu zajímavý peníz koupit nové zimní Nokiany RFT. Ale dočetl jsem se, že ty gumy jsou fakt tvrdé, těžké a totálně zničí pocit z auta...Třeba, že na nové BMW se hodně osazujou a partyja to houfně sundává a nasazuje klasické gumy....
Tak by mě zajímalo, jestli někdo máte zkušenosti? Na autě mám 55 profil v 18ce, toto by byly 60 profil v 17, což na zimu můžu normálně dle TP použít. Tzn., že částečně by to snad mohl kompenzovat ten vyšší profil...? A nebo ani náhodou a bude to stát za starou belu...


Díky za zkušenosti.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od Kolben »

Já měl Runflaty na BMW a ten názor o tvrdosti jsem taky zaznamenal. Takže když sem kupoval zimní gumy tak jsem koupil gumy bez rumflatu. Nebyl v tom žádný rozdíl. :-)))))). Ale to muže být způsobeno tím autem. Tam celkove nebyly žádný pocity z řízení. Věřím ze u Subaru by to bylo poznat.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Uvažoval jsem o nich, ale byly mi rozmluveny. Myslím že budou o dost těžší.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Já nemám s Runflaty žádnou zkušenost, takže k vlastnostem se vyjadřovat nemůžu. Ale kolegyně je měla na BMW a když píchla a nevěděla to, protože je to ženská, tak na tom chvíli jezdila a tu gumu normálně zničila. Musela koupit novou. Tak jsem úplně nepochopil smysl.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od romull »

Jsou znatelně těžší a po mé zkušenosti s rozměrem 255/30 19 už bych je nedal, ale možná že v profilu 60 budou použitelné, má to ale boky jako ocelová obruč a myslím si, že pokud chce někdo více jistoty, tak je lepší třeba něco takového jako ContiSeal™ u Continentalu, ty jsem za šest let nepíchl ani letní ani zimní a to v nich pár nějakých hřebíků nebo drátů + jeden vcelku slušný šroubek bylo :-( . Jinak už jdu vyloženě po lehčích pneu, je to dost znát =) .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od romull »

VDC píše:Já nemám s Runflaty žádnou zkušenost, takže k vlastnostem se vyjadřovat nemůžu. Ale kolegyně je měla na BMW a když píchla a nevěděla to, protože je to ženská, tak na tom chvíli jezdila a tu gumu normálně zničila. Musela koupit novou. Tak jsem úplně nepochopil smysl.
No jo, ženská co se nedívá na přístrojovku, nebo nepozná hlášení o pneu bez tlaku a nebo se jí červená barva líbí ;-D ..... Nebo je měla na starém autě, co tlak nehlídá a tam je taková pneu opravdu asi zbytečná :-/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od spm »

Já s tím jel jednou, když jsem vezl sousedovi nové auto (S-Maxe) domů. Překvapili mě tenkrát dost věci - první, jak v tom autě není prakticky vůbec žádný aerodynamický hluk (MPV, jezdící kadibudka). A druhý, jak ty gumy úplně příšerně hučí :-D Ale byly to nějaký strašný nízkoprofilovky, takže těžko říct (a taky čert ví, jak byly starý).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Já myslím že se mohou montovat pouze s tpms. V tom případě to smysl dává, když se ti rozsvítí kontrolka, tak zajedeš do prvního pneuservisu. Myslím že můžeš až 80km/h a do vzdálenosti 80km.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

Chlapi díky za reakce.
Ono mi vůbec nejde o tu jejich primární vlastnost, pro kterou jsou určeny. Jak jsem psal, normálně bych o něčem takovém vůbec neuvažoval. Nájezd mám malý a za celý život jsem na svých autech neřešil defekt. Jen jednou na služebním. Ťuk ťuk....A Tome, ano, ta osudová guma je pak v podstatě na odpis. Tyto pneu se prakticky neopravují, jde prostě jen o to dojet a to třeba stovky km. Mnoo, nemá smysl o tomhle polemizovat, většině lidí to nepřijde jako něco, co by museli mít, jakožto i mně....
Ale tu jde o to, že to jsou fungl nové gumy s DOT 2018 a celá sada cca za cenu jedné a půl gumy. Takže jsem to bral jakože pecka záležitost, navíc Nokiany, které mám moc rád. Ale mám právě obavy z toho, že si za cenu ušetřených peněz zbytečně odrovnám jízdní vlastnosti na jinak skvělém autě. Takže trochu váhám noo :-/
Joo, a měly by se montovat jen s TPMS, ale na to kašlu.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Jako jestli je tpms dobrý nebo ne se dá bez nějakejch následků polemizovat nekonecně, ale nemít je v runflatech je podle mne životu nebezpečný.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od romull »

PeteBiggy píše:Chlapi díky za reakce.
Ono mi vůbec nejde o tu jejich primární vlastnost, pro kterou jsou určeny. Jak jsem psal, normálně bych o něčem takovém vůbec neuvažoval. Nájezd mám malý a za celý život jsem na svých autech neřešil defekt. Jen jednou na služebním. Ťuk ťuk....A Tome, ano, ta osudová guma je pak v podstatě na odpis. Tyto pneu se prakticky neopravují, jde prostě jen o to dojet a to třeba stovky km. Mnoo, nemá smysl o tomhle polemizovat, většině lidí to nepřijde jako něco, co by museli mít, jakožto i mně....
Ale tu jde o to, že to …
Tak pokud jde o celou sadu za cenu jedné a půl pneu, tak bych neváhal je zkusit, třeba ten profil 60 bude o něco lepší než 30. Za běžnou cenu ale ani náhodou >:( .....a na TPMS bych kašlal taky, sice ho mám, ale mám přece i oči a cit ..... to už je skoro jako ta drogerka :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

námořník píše:Jako jestli je tpms dobrý nebo ne se dá bez nějakejch následků polemizovat nekonecně, ale nemít je v runflatech je podle mne životu nebezpečný.
Chápu tento názor. Ale ono je obecně ve vyšší rychlosti vůbec nebezpečné jakoukoliv gumu píchnout... Mně jde zkrátka jen o to, jak se na RFT pneu změní jízdní vlastnosti auta jako takové.
Dočetl jsem se další věc a sice, že na tyto gumy musí být uzpůsoben ráfek :-/ A je na to třeba prý spešl zouvačka, která to zvládne nazout/vyzout. Mnooo, tak nevím nevím....
romull píše:Tak pokud jde o celou sadu za cenu jedné a půl pneu, tak bych neváhal je zkusit, třeba ten profil 60 bude o něco lepší než 30. Za běžnou cenu ale ani náhodou .....a na TPMS bych kašlal taky, sice ho mám, ale mám přece i oči a cit ..... to už je skoro jako ta drogerka
Vidím to stejně a dočetl jsem se, že v dnešní době už ty gumy jsou zase jinde než v počátcích...Ale zarazil mě ten spešl ráfek, to vidím jako potenciální "škrt přes rozpočet" :-/

Edit: Tak teď jsem se zase na jiných stránkách dočetl, že je možné RFT pneu používat i na standardních ráfkách. Tak teď aby se v tom člověk vyznal >:-&
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: RunFlat pneumatiky

Příspěvek od romull »

Tak při sundávání těch RFT nadával gumař jako špaček a prý kdybych je chtěl i nový nazouvat, tak že by mě poslal do zadku :-D ..... Ale jak říkám, profil 30 a ty jsou tvrdý jako potvora i normálně, natož pak RFT .......
O speciálním disku niíc nevím, ale oboje disky mám BMW a jelikož ti mají RFT z prvovýroby, tak to asi pasuje ......ale obyčejný tam šli taky bez problémů =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“