Nejlepší sněhové řetězy

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Doro »

Výhoda mojích Thule XB-16, ale i jiného typu od Thule je možnost použití i na větší rozměr - rozměr 225 se vleze na 205/70/R15, ale i na nového forestera v naftě se 17" disky (rozměry nevím přesně)... a to se může hodit, jak jsme si ověřili v praxi :850: :supeer:

PS: nevýhody Thule - nejsou legovány titanem :666: ....pro toho, kdo jezdí po šutrech a častěji i mimo asfalt je to důvod k zamyšlení (pevag sportmatik suv - jsou jistě mooo dobré)
Naposledy upravil(a) Doro dne čtv úno 18, 2010 7:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od tango »

Jo takhle :850: No to je fakt to mně nenapadlo. To jsou ty léta praxe a odříkání :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od romik »

Doro píše:Výhoda mojích Thule XB-16, ale i jiného typu od Thule je možnost použití i na větší rozměr - rozměr 225 se vleze na 205/70/R15, ale i na nového forestera v naftě se 17" disky (rozměry nevím přesně)... a to se může hodit, jak jsme si ověřili v praxi :850: :supeer:

PS: nevýhody Thule - nejsou legovány titanem :666: ....pro toho, kdo jezdí po šutrech a častěji i mimo asfalt je to důvod k zamyšlení (pevag sportmatik suv - jsou jistě mooo dobré)
Rozměr je 225/55/17, ale už bych si to na zimu nepořídíl na těch 17".
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
sss601
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 15, 2010 1:48 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Čežík

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od sss601 »

Ondro koupil jsem je na www.pneucentrum.cz zastavil jsem se na pobočce a zrovna tam byla sleva tak jsem je okamžite bafnul ;-)
Audi A6 2.8i Avant quattro
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Dušan »

Doro píše:Výhoda mojích Thule XB-16, ale i jiného typu od Thule je možnost použití i na větší rozměr - rozměr 225 se vleze na 205/70/R15, ale i na nového forestera v naftě se 17" disky (rozměry nevím přesně)... a to se může hodit, jak jsme si ověřili v praxi
Mám Thule XS-16 v rozměru 225. Pro mne je nejdůležitější, že tento rozměr pasuje jak na pneu 205/70R15, tak na 205/75R15. Ty větší mám do terénu - Grabber AT 2. Pokud je mi známo, tak jedině řetězy Thule rozměru 225 vyhovují oběma rozměrům. Žádný jiný výrobce nevyrábí řetěz, který by pasoval současně na oba tyto rozměry pneu. A řetězy jsou užitečné nejen ve sněhu, ale i v létě v blátě. Potřebuji ať se dají použít jak pro menší, tak pro větší rozměr pneumatik, které používám.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od tango »

Stando, díky :supeer: Koukal jsem tam na slevy a fakt jako :670: jsem čumněl :supeer:
S těma řetězame to je fakt mazec. Já si neuvědomuju to co třeba ty Dušane, nebo Doro, protože řetezy využívate fakt dost a všude. Já mám jen jeden rozměr a to 215/60/r16 takže je pravda, že nemusím řešit dva rozměry :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
sss601
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 15, 2010 1:48 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Čežík

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od sss601 »

tango píše:Stando, díky :supeer: Koukal jsem tam na slevy a fakt jako :670: jsem čumněl :supeer:
S těma řetězame to je fakt mazec. Já si neuvědomuju to co třeba ty Dušane, nebo Doro, protože řetezy využívate fakt dost a všude. Já mám jen jeden rozměr a to 215/60/r16 takže je pravda, že nemusím řešit dva rozměry :850:
není zač říkám za tu cenu :winner: a hlavně jsou tam super lidi opravdu příjemný obchod :supeer: jo a ještě něco než jsem je koupil tak se zeptaj kam jezdíš jak často co máš za auto a poradí jaký jsou nejvhodnější což byla fakt paráda :826:
Audi A6 2.8i Avant quattro
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od tango »

Tak to je dobrej prodejce, takový mám rád :supeer: Poradit a hlavně objektivně doporučit pro daný případ :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

Co si myslíte o PEWAG Snox Pro?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

A máte někdo praktické zkušenosti s PEWAG Sportmatik SMX? Docela bych do nich asi šel - mají je kousek od nás skladem za cca 2900 Kč. Těch 900 Kč za samonapínání (oproti Brenta C) rád dám :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od romik »

Jak někde vidím plastové zámky a lanka (předpokládám, že jsou v "bužírce"), tak bych tomu moc nevěřil. Na silnici ano, ale na lesní cestu asi ne. To ty Dorovy Thule jsou jak od kováře a zámek je nějaká slitina. Přetržené očko v řetězu vyměníš, ale lanko bude na výměnu horší. Myslím že Doro Ti řekne to samé. Nejlepší je najít test na YouTube. Ty Sportmatiky jsem si chtěl kopit minulou sezonu, ale když jsem je držel v ruce a zkoumal zámek, tak ty určitě ne, teňoučké lanko. Když tu cenu vynásobís 4x, tak jsem raději koupil BrentaC. Myslím, že v hlubokém sněhu a v bahně je právě ta odolnost základ.
Asi se připravuješ výbavu na sobotu, že jo :drive:

Ty Austro super, to by šlo, kdyby je prodávali minulou sezonu, tak bych je hned bral.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

romik píše:Jak někde vidím plastové zámky a lanka (předpokládám, že jsou v "bužírce"), tak bych tomu moc nevěřil. Na silnici ano, ale na lesní cestu asi ne. To ty Dorovy Thule jsou jak od kováře a zámek je nějaká slitina. Přetržené očko v řetězu vyměníš, ale lanko bude na výměnu horší. Myslím že Doro Ti řekne to samé. Nejlepší je najít test na YouTube.
OK, kouknu na YT, dík za tip. Jinak nechci se rouhat, ale mám rohodně nižší nároky než Doro :-) Jde mi spíš o to, abych se s jejich pomocí odněkud mohl vyprostit (kam jsem vjel bez nich) anebo na silnici na led a podobně. Rozhodně je nechci na to, abych je nasadil a jel někam lesem :-) Na to by mi stejně jeden pár byl asi na nic :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

romik píše:Asi se připravuješ výbavu na sobotu, že jo :drive:

Ty Austro super, to by šlo, kdyby je prodávali minulou sezonu, tak bych je hned bral.
Jojo, na sobotu... samozřejmě zase jako vždy - vše na poslední chvíli, takže musím vybírat z toho, co maj někde skladem po Praze. Ty Sportmatiky teda ne? Kdyť takovýhle lanko toho musí udržet :655:

Na Brenta C jsem samozřejmě koukal taky - to je klasika. Ale jak s tím dopínáním? Kolikrát člověk musí zastavovat a dopínat než si to úplně sedne?

Co je Austro?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Doro »

Honzo, ber řetězy keré sou legovány titanem a ty dělá právě Pewag. S dopínáním přes navíjení lanka nejezdi do bahna a sůl jim taky neprospívá, idyž, ta neprospívá ničemu :845: . A dyž jo, mosíš je hned opláchnout pod vodou, což já dělám vždy - málokdy jedeš po čistém sněhu.
výrobce http://www.pewag.cz/Produkty/Sn%C4%9Bho ... matik.aspx
Já bych do nich klidně šel a roztžení bych se nebál. Ale hrabání v šutrech nebude jejich disciplína.
9 mm je i na asfaltě relativně tichý řetěz (měl sem na réze). Jasně, že nejlíp je dopínání přes gumu.
Zkušenost není, neporadím, bo nevím. Jen pozor, aby ti vlezly na pneu, dyž dáš třeba větší vzorek.

Při ručním dopínání zastavuješ jak kdy...někdy vůbec (vyjímečně), někdy 1, ale nejčastěji asi 2-3x. Dopínání nenahradíš, leda bys je nasadil na delší dobu a nesundával. A taky je rozdíl, mít 2 nebo 1 pár.

Jo a to dopínaní jení cholostivá hračka, ale festovní mechanismus, co něco vydrží (jak sem měl Rudle, ten plast-bazmek vydržel bez problémů)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od romik »

HonzaCZ píše:Co je Austro?
http://www.pewag.cz/Produkty/Sněhové-ře ... ílené.aspx
Nějak mi to URL nefunguje.

Dopínání u BrentaC jsem dělal vždy tak jednou, max. 2x. Na dvojkolce jsem je používal snad již 10 let.
Takže když si Doro vzpomene, kam jel za mnou k dřevěnici v Karolince s jeho Forestříkem, tak tam já jezdil s mondeem a s řetězama.
Nikdy jsem je neroztrhnul, ani v bahně a na makadamu na jaře a to mondeo s tím předním pohonem pěkně trhá, však to znaš s 2,2, jak má Tvůj otec.
Naposledy upravil(a) romik dne stř pro 15, 2010 8:19 pm, celkem upraveno 1 x.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“