Nejlepší sněhové řetězy

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18903
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od hamoun »

no ... blbe je, kdyz nasnezi, kdyz ses nahore a oni te bez nasazenych retezu nepusti dolu
nahoru je u 4x4 nasazovat nemusis ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Makovica »

Tak som si povedal, ze nebudem spekulovat a objednal som prave Pewag Servo RS 77.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od sima »

Mě jednou velice dobře posloužily i ty nejobyčejnější řetězy značky Filson.Na cestě,na ledovce,z kopce dolů.Bez nich bych byl v hazjlu totálně,takhle jsem měl jen nasráno v gatích.Mám za to,že tohle je pro nás většinu subaráků uživatelů nejčastější a jediné použití-z kopce dolů,tu 4x4 ničemu nepomůže.Do kopce subaru nemá problém,na cestě ne a na ledovce je třeba to radši otočit a jet domů,dokud to jde.
Do terénu řetězy-to fakt bude jiná věc.
Nemám momentálně žádné řetězy,ty současné bych tam asi nenarval,aspoň jste mě připomněli to vyzkoušet a nějaké dát do kufru.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od námořník »

Myslím že pokud má člověk řetězy jako nouzovku, tak asi může vzít ty nejlevnější. Pokud je používá několikrát do roka, nebo je třeba ani po delší období nesundává, tak bych nešetřil,ale to asi není nic nového.
Pro nás co máme Levorga s velikostí zimních kol 225 45 18 jsem našel tyhle, co by neměly vadit

https://www.th-store.cz/snehove-retezy- ... #259506842

A nebo dražší variantu co jsem zmínil dříve.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

To si radši jako nouzovku koupím pořádný, protože bude fakt super se "v nouzi" srát s blbejma řetězama, co jdou blbě nasadit, blbě sundat a ještě se při zátěži s větší pravděpodobností přetrhnout a očešou vše kolem kola, od podběhu, přes vedení k čidlu ABS, po brzdovou hadici... Když už dojde řada na nouzový věci, tak je potřeba, aby v tu chvíli nezklamaly. Je to prostě investice.

A když je člověk moc nebo vůbec nepoužije, tak je při změně auta/rozměru kol, zase vcelku za rozumnou cenu prodá. Ale je to samozřejmě věc názoru. Ať si lidi kupujou, co chtěj. Nakonec pro dobrej pocit bude stačit i obal od řetězů plnej hřebíků... to bude mít podobnej psychickej efekt... dokud je člověk nebude fakt potřebovat. ;-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od u-geen »

me na nouzovy (=neplanovany) pouziti prijdou fajn textilni retezy... stoji to par kacek, kdyz to rozerves tak nic na aute neorves a dobre se to nasazuje
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Doro »

Tak řetězy říkáte?.... že sou zbytečné!? >>:-@@
Použil sem je zatím asik 2x na impreze (bez nich to dál nešlo - cesta na chalupu na Soláni, kde sem to bez řetězu zkusil asik jediný a kousek pod vrchem zavisel) a cca 2x na forestrovi. To už ale nebyla prdel a jednou v rámci kalamity sem se potřeboval dostat dom přes 3/4 mokrého sněhu, spadlé stromky, vršáky atd. Dával sem to s nima až do okamžiku, kdy sem udělal školáckou chybu (teď by se mi už jen tak nestalo) a zapad. Zapadnout s řetězy je asik to nejhorší zapadnutí, jaké si čék možé přát >:-& Zafrézoval sem se tehdy do kamenité cesty pěkných pár cm, než sem se z tama odlopatoval z5 (přitom hrozilo spadnutí smreku na auto - házal sem tehdy s lopatou jak zběsilý ;-D ). Řetězy to daly v pohodě a známky poškození na nich skoro žádné (16mm Thule). Ďůlky v cestě byly ovšem dost výmluvné (někde mám o foto).
Co průběžně zkoušeli ostatní, tak silniční řetězy - na šutru se to okamžitě škublo a důkladně to umí vyčistit podběh až na plech....krom toho, když by si čék roztžení řetězu nevšim, udělá to v nadkolí tak řádnou procedůru, že by se jeden divil. Cena oprav předčí i několik sad kvalitních řetězů.
Silniční řetězy se ale umí roztrhnout i na asfaltě - stačí řádně protočit motor a je vymalováno.
Pokud si je už někdo koupí, tak jen jako nouzofku na asfaltě (myšleno na asfaltové cestě, ale na sněhu nebo ledu) a přitom velmi pomalu a opatrně a rozhodně s nima nehrabat na místě skrze led až na asfalt - rády se pak roztrhnou.
S kvalitními řetězy naopak není nutný strach - vydrží fakt brutální věci ;-D
A k tomu, pokud už je nutné je nasadit na subárko, znamená to hodně velký problém. Kdo jezdí jen po asfaltě, stačí něco levnějšího a hold hodně opatrně a pomalu, jako výpomoc na ledě se ale možou hodit vždy, především na sjetí ledového kopce. Do horských cest bych si ty levné nebral, bo tam dostane zabrat vše a pokud si někdo myslí, že bude opatrný a pomalu....pdr bude. Bude to roštovat, aby vyjel a semtam šutřík v cestě je běžná věc.
Mimoto ještě, úzkoprofilové pneu sou jen na asfalt a k nim určené řetězy to samé...krom toho, v zimě na takých gumách jezdí edem blázni.

Takže asik nějak tak. >B-)
A taky, když už řetězy, tak na vše kromně volantu a rezervy >B-) >B-)
Vždy sem používal sadu na šecky kola. Pro sjetí kopce na ledě stačí na jednu nápravu, pro mlíčnáky takto i na vyjetí.

Dodal bych ještě, že vlastnosti auta s řetězy na všech 4 se změní a je dobré si to někde vyzkoušet (hlavně v zatáčkách to umí být nebezpečné - dobře se driftuje ;-D ). Průjezdnost je už více než brutální, a tím i riziko zapadnutí stoupá dost nahoru. Důležité je i udržovat řetězy napnuté, tedy semtam vystoupit a případně dopnout. U Forestra SG je to více než nutné především u zadních kol (prahové lišty pak mívají letecký den)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od námořník »

Každej jezdí gumy podle toho kde jezdí. Jezdím stejný rozměry v zimě jako v létě už několik stovek tisíc km a doteď jsem neměl žádnej problém. Možná to bude taky tím že bydlím v civilizované části republiky, kde se jezdí hlavně po silnici :-) i když uznávám že mimo ni to může být větší sranda.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od sima »

Však tu přeci nikdo nepsal,že jsou řetězy k ničemu Doro ;) Jen každý jezdí jinde a jinak,ty jezdíš holt k chalupě pravidelněji jiné extrémy.
Jinak musím říct,že ty filsony mě vydržely aj suchý asfalt,bo někde byl led,někde asfalt a sundávej to,ale bylo to na xantii.
Já bych si pro ten dobrý pocit klidně dal i ten obal plný hřebíků,jen ten dobrý pocit by se tímto Honzo nedostavil ;-D protože holt by mě to nijak neuspokojilo a druhak mě ta absolutně neudržovaná cesta může lehce zastihnout,tam se prohrabuje,až je všude jinde hotovo.Měl bych se nakopnout a zkusit aspoň nasadit ty svoje řetězy a změřit sílu článků.
Jedno mě jednoduše zkuste poradit,vy co máte časté zkušenosti,asi nejspíš Doro,či kdo:Dá se použít jen na přední náhon s tím,že ničemu tím neuškodím,je mě jasné,že záběr nebude nikdy takový,to je jasné,ale jde mě o techniku 4x4,o viskozu o cokoliv,nevyznám se v tomhle,přiznám se =) Délka použití může být od 1-2 km až po 7km,beru cesty kde mě to přiměřeně hrozí. Dlouhodoběji to teoreticky nepřipadá v úvahu a byla by to už asik zátěž pro viskozu...četl jsem,že by se mělo dát i jen na předku a jak píšeš Doro na to amatérské použití by to neměl být problém,jen se chci utvrdit.
Edit:určitě nezpochybňuji rozdíl mezi kvalitními,betelnými řetězi a mezi levnými!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Doro »

Dle návodu mají být řetězy použity jen krátkodobě a jen na přední nápravě a rychlost omezena na max. 50 km/h.
Osobně si myslím, že je to vcelku jedno, bo na sněhu a ledu si to prohrábne dle potřeby samo. Rychlost bych vidět spíše na max. 40, bo více už je to individuální, jak kerý řetaz a auto.
Pokud bych potřeboval něco vyjet či sjet na kousku cesty, dávám jen na předek. Pokud bude hodně shěhu + led, věčí kopce a delší štreka, dávám šecky, bo i z kopce se líp brzdí se 4 řetězy než se 2 a zadek neplandá jak ocas velryby. Třeba v bočním náklonu se budeš s řetězy jen na předku modlit, aby ti ten zadek neuklouz.
Pro drtivou věčinu stačí jeden pár stačí, pro ty, co jezdí dál a hlouběji vždy na vše ;-D
Kdo jezdí po městě, nemá smysl kupovat 2 páry a už vůbec články 16 mm, tam max. 12 mm. Rozdíl na asfaltě s 12 mm a 16 je velký (16 mm už je kostitřas).
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od sima »

To jsem chtěl slyšet,tak to vidím taky =) Je mě jasné,že zadek bude víc ujíždět a případný boční náklon v hlubokém sněhu bude úplně v řiti.Jasně,že jsem jel jen pomalu,snažil se omezit průhraby,návod jsem kdysi dávno četl.Tož dobrááá.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od námořník »

Koukám že Königy(Thulle) na Levorga K-slim maj jen 9mm. Proto se tam asi vejdou.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od sima »

Tak jsem ty své staré Filson řetězy narval na pneu,zdálo se,že nepůjdou,ale daly si říct,po půlotočce a dalším dotáhnutí už úplně v pohodě.Zda bych je dostal na větší rozměr-205/70/15 nevím,muselo by se to jedině zase zkusit,ale moc tomu nedávám.Montáž úplně v pohodě,teda dle návodu otázka minut,samozřejmě v mrazech a zimním bordelu je to jiná.Jen nemám spešl zesílené oka,nemám samoupínání-račnu a holt chtělo by to větší rozměr pro větší nandávácí pohodu.Ale vzhledem k tomu,že zesílené řetězy stojí už pěkný ranec,nechám v kufru pro strýca příhodu zatím jen ty stávající,raz použité a vlastně jak nové.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od CoZmo »

ty ponožky/textilní řetězy vypadaj fakt zajímavě, má někdo zkušenost s použitím?
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18903
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od hamoun »

jo .. kolega je mel .. na cerstvem snehu pry super ... nez najedes na kamen nebo led nebo asfalt, kde je hned potrhas ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“