Nejlepší sněhové řetězy

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Makovica »

Za sebe můžu říct, že i když řetězy používám někdy na jedné, někdy na obou nápravách, tak k žádnému poškození pohonu nikdy nedošlo a auto funguje už 14-tým rokem tak jak má. Takže v příspěvcích popsané obavy považuji za přehnané.
Otazka je, preco to do toho manualu vobec pisali (je to spolocny manual pre MT aj CVT).
Mozno je to ako pri zle nastavenom mode na valcoch na STK, auto prezije, ale dlhodobo to ideal to nie je. Ale to len spekulujem.
Ma niekto nejake mozne technicke zdovodnenie okrem omylu pri tlaci ? :) Ludia po forach vo svete v tom tiez nemaju jednoznacne jasno ako pozeram.
Ja snad napisem rovno vyrobcovi :)

EDIT: Este je jedna moznost, ze sa to netyka samotneho pohonu, ale miesta okolo kolesa vpredu vs vzadu, ako som sa kdesi docital, co uz je zavisle na prevedeni/konkretnom modeli auta.
https://allwheeldriveauto.com/your-suba ... explained/
Most newer Subaru models just dont have the room for chains, as we have made the braking systems larger the wheel size has increased to allow for clearance, this also increased the size of the tire.

The chains in some cases will clear the wheel well but could hit the strut assembly, which would cause the chain to then come loose this is exceptionally true in the rear. The brake line could be torn off, the abs sensor wiring could be torn out, the chain could hit the body of the car, the chain could do more damage than I can describe if it was to come loose or partially broken.
Toto sa mi zda ako najpravdepodobnejsia moznost.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
plukovník

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od plukovník »

Tenhle článek od sousedů mě tak trochu znepokojuje
http://www.subaruclub.cz/clanek/prenos- ... 0-s-5mt-75
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Makovica »

A este jedna zaujimava poznamka z debaty, co som hodil ten link vyssie:
The AWD system on the 2012 Outback is one of the best Subaru has built, you can enhance it with a set of Studless snow tires it will be even better. But no, your 2012 Outback shouldn’t ever have chains installed, I am sorry if that disappoints you. I guess make sure you head over to a few Jeep Forumn’s before taking the plunge, you may be surprised to read that many modern Jeeps can’t use chains either, or if they do they must down size the tires, or buy expensive Thule sets.
This is a great resource, thanks! I have a 2014 Forester that says not to use chains in the manual.
A inak sa cudujem, kolko ludi tam pouziva do kopcov tie defaultne all season gumy. 8()
Naposledy upravil(a) Makovica dne čtv led 26, 2017 5:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak ale to je o prostoru kolem kol, ne pohonu...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Makovica »

Ved ako pisem vyssie. Len sa mi to potvrdilo az po dostudovani aj debaty pod clankami.
Pretoze teoreticky kvoli pohonu by to malo byt kvoli stredovemu diif/spojke prave naopak, bud ziadne retaze alebo obe napravy. Preto ten limit 30km/h.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak ten pohon tak pořád neřešte a nedramatizujte jeho životnost a odolnost, jak kdyby to byl strojek z hodinek... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Makovica »

V pohode, ja nestresujem, len som sa snazil dopatrat k dovodu tej poznamky v manuali.
To skor plati pre plukovnika a viskoznu spojku :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od hamoun »

vschni resite, kam s retezama dojet, vetsi pouziti vidim v tom, ze kam vyjedete do kopce, je třeba sjet bezpecne i z kopce ... :)
povinne jsou v alpach v zavislosti na počasí (prave smerem dolu)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

Makovica píše:V pohode, ja nestresujem, len som sa snazil dopatrat k dovodu tej poznamky v manuali.
To skor plati pre plukovnika a viskoznu spojku
Já myslím, že to je kvůli málu místa vzadu v podběhu kolem prahu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Makovica »

Po tom, co som sa docital , uz som o tom presvedceny aj ja. Iny dovod na to nebude.
Cize zhrnutie - pouzivanie je zavisle od konkretneho modelu auta (priestorove pomery pneu vs. podbehy) a nezavisi na type AWD
1. vojdu retaze dopredu aj dozadu - je to najlepsie riesenie a aj najsetrnejsie voci autu
2. vojdu len dopredu - nevadi, ale treba ist s citom, do tych 30km/h (Forester SJ)
3. vojdu len dozadu - ako bod 2, ale s nevyhodami horsej manevrovatelnosti
4. ak nevojdu nikam a napriek tomu ich chcete pouzivat, je tam nutnost/moznost vymeny pneu za mensie, ale to uz treba pocitat s technicakom a zelenymi organmi, aby boli spokojni
Naposledy upravil(a) Makovica dne sob led 28, 2017 11:44 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od LukasV »

Před cestou na hory jsem pořídil Pewag Servo a v garáži zkusil namontovat (nesnažil jsem je úplně srovnat na gumu). Automatické dopínání je super, navíc je to i rychle a jednoduše nasazený.
Přílohy
WP_20170114_15_04_56_Pro.jpg
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Mira »

My jsme jednou byli nuceni použít řetězy na renckovi FWD a rychlostní půměr byl stejný jak u aut bez řetězů. Do kopce nás všichni předjížděli, z kopce se všichni sunuli pomaloučku krokem, my s řetězama furt 40km/h. Takže řetězy hlavně z kopce, nahoru se nějak vyškrabete, jde o to bezpečně z kopce sjet dolů, takže i na AWD řetězy dopředu kvůli brždění. Nejde o tolik vyjet, ale bezpečně zastavit.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od martas »

LukasV píše:Před cestou na hory jsem pořídil Pewag Servo a v garáži zkusil namontovat (nesnažil jsem je úplně srovnat na gumu). Automatické dopínání je super, navíc je to i rychle a jednoduše nasazený.
ty jsou super,ty mam taky,ale na forynka =) a spravne nasazene , na predku ;-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od petr »

konečně pořádné řetězy do 1000kč i dopravou od pewagu už jsem objednal
kdyby měl ještě někdo zájem tak jsem tu dal odkaz https://goo.gl/w9CMmA
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od VDC »

Petře upravil jsem ten tvůj odkaz, prohnal jsem ho zkracovačem URL a vložil do tagů, aby byl funkční.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“