Nejlepší sněhové řetězy

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Doro »

Cliffer píše:Dneska jsem byl pro dárek v autopotřebách a všimnul jsem si tohoto: https://www.autohotarek.cz/vyprostovaci-pasy-k2 a napadlo mě: Může to fungovat? Neurve se to při zabrání a nenadělá to rotiku? Líbí semi to hlavně skladností a z důvodu, že řetězy jinak naprosto nevyužiju. Ale jako taková nouzovka.
Ten plastovy bazmek v tom je pěkná blbost... totok bych rozhodně neriskoval. Mám zkušenost s řetězem v podobném provedení na Š120 - bylo to jako fréza a i s 2 kusy na kolo jsme dojeli až do dvora, což normálně vyjet bylo tehdy zcela nereálné. Když si tam představím takový kousek plastu, skoro se mi dělá kopřifka 8() <:-< . Ten kousek řetězu se jentak neroztrh ani na šutrech. Myslím, že nakonc jeden zařval, ale to byl nějaký obyč. řetěz. Po roztrnutí, co si pamatuju, ale nebyly žádné škody, svařil se a jelo se zas.
Naposledy upravil(a) Doro dne úte pro 19, 2017 8:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Albi »

http://www.prochlapy.cz/clanky/jsou-pot ... -za-50-kc/
elektrikářské stahovací pásky
hmmm, přesně o tom jsem taky přemýšlel, levnější alternativa k:
https://www.alza.cz/hobby/compass-vypro ... 14.htm?o=5

%-) kdyby o tom někdo uvažoval, doporučuju vyzkoušel ty pásky v mrazu ...
mám zkušenost, že ztuhnou (hlavně ten aretační zobáček), a nedrží, nejdou stahnout ... bude záležet na materiálu :-/
(a nepomůže je na chvíli zahřát, třeba pod bundou, pak stačí pár vteřin a než je člověk protáhne, už jsou ztuhlé zas)

(loni jsem si chtěl přichytit utržený bouraný nárazník, a ty pásky "nefungovaly", tak jsem to musel vzít (ještě) provizorně(ji) tkaničkou, a páskami to udělat až později v garážích)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Doro »

Ty plastové stahovací pásky pouze v černé odolávají UV a jsou odolnější. Nevím, jestli všechny černé, ale co jsem různě zjišťoval, tak snad jo. Jsou s něma kotveny i kuláče a haluze na tom opleteném hnízdě na SDO Dolní Morava...teda aspoň doufám, dyž sem tam s nima při návrhu tak nějak počítal.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od VDC »

Jojo, potvrzuju Dorovo komentář, bindry, fašety, zdrhovačky, nebo jak se tomu ještě říká, jedině černý. I když i tam jsou rozdíly. Ultralevný taky křehnou. Ale míň, než bílý.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Mareka »

Jen taková technická připomínka: nezáleží na barvě (tu vám udělají jakoukoliv) ale na materiálu.

Jde o pásky z polypropylenu (PP páska) nebo polyethylenu (PET páska), přičemž PET páska má vyšší pevnost resp.nižší tečení (samovolná průtažnost).
Ale u obou výrobci upozorňují: "Společnou slabinou je odolnost proti UV záření. Nejedná se o zásadní věc, ale při dlouhodobé expozici venku je potřeba konzultovat dobu expozice s výrobcem." A mráz jim taky zrovna dvakrát neprospívá.

Něco o tom vím, neb pracuju pro největšího světového výrobce jednocestných polyesterových fixačních pásek - tzv. PES pásky (které vykazují vyšší pevnost/účinnost) ale jsou dražší a nelze je třeba spojit svarem (jako ty dvě výše uvedené).

Na kola bych si nenasazoval ani jedny (a pokud jsou s tím upevněny nějaké věci na stezce v oblacích, už chápu proč se tam žena bojí....).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od petr »

možná by byly dobré ty co používají policajti nouzově jako pouta aby nemuseli tahat tolik kovových i když co chvili jim někdo zdrhne tak to asi taky nebude žádná výhra :-D
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od nun »

Přišel můj čas - budu objednávat řetězy a vybírám po přečtení zdejší diskuze a průzkumu webu, mezi mým favoritem PEWAG servo suv RSV 75 a PEWAG servo RS 75
Rozdíl jsem našel jen v tloušťce článku řetězu 3,55 proti 3,2 mm což považuji za zanedbatelné vzhledem k průchodnosti v podběhu, ale příjemné z hlediska životnosti řetězu.
Rozdíl ceny neřeším.
Pletu se nebo jsem jěště něco přehlédl ? ? ?
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od Doro »

Čím tlustějšejší článek, tím samozřejmě lepčí, bo se roztrhne kus dál, kde bys švihnul ten slabší. Pokud ti nebude vadit, že ten 13 mm bude míň komfortní oproti 12 mm, tak nad čím váháš? Jestli to máš jen na asfalt tak slabší určitě stačit bude, ale jestli najedeš na šutr, je to už spíše loterie.
Ono, pokud budeš moset použít řetězy, tak teda ať už něco vydrží, bo to nebude za normálních podmínek (jinak bys je nepoužil :-DDD ). Že nebudeš moct jet rychleji bude to poslední, co tě bude zajímat. Jestli se to tam vleze ...víc hmoty, víc jistota.... >B-) >B-)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od nun »

Trochu váhám jelikož jsem v krajních polohách v podběhu nahmatal místa jen tak na prst a to nemám nové gumy.
Ale ten milimetr asi fak je blbost řešit co ?
Do terénu se dobrovolně nechystám je to spíš pro sjezd ledových kopců a uspokojení Rakouských policistů.
No a taky že nemám žádné SUV.... :-DDD když to tam mají v názvu....
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

Jestli se bojíš o místo v podbězích, tak si kup RSS, tedy variantu sport. Ty jsou právě na málo místa. Ty mám já.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od nun »

Ono toho místa na Outbacku je dost - akorát v krajních dorazech mám pochybnost - asi to risknu a budu opatrný s vytáčením kol
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
cvancara
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 67
Registrován: ned lis 12, 2017 11:58 am
Bydliště: Ostrava

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od cvancara »

No já bych pod 3,55 nešel. Na Fábii používám obyč Brenta C (3,55) a nedám na ně dopustit (používám za zimu velice často - chata na horách :)) Starší řetězy byly taky Pewag (tuším, že Pewag 9 - 3mm) a ty bylo daleko snažší "urvat". Brenta C drží a to už mají za sebou hezkých pár desítek výjezdů.

Jestli to máš do Outbacka, tak i s ohledem na podběhy byl volil silnější variantu. On utržený řetěz napáchá daleko víc škody...
nun píše:Přišel můj čas - budu objednávat řetězy a vybírám po přečtení zdejší diskuze a průzkumu webu, mezi mým favoritem PEWAG servo suv RSV 75 a PEWAG servo RS 75
Rozdíl jsem našel jen v tloušťce článku řetězu 3,55 proti 3,2 mm což považuji za zanedbatelné vzhledem k průchodnosti v podběhu, ale příjemné z hlediska životnosti řetězu.
Rozdíl ceny neřeším.
Pletu se nebo jsem jěště něco přehlédl ? ? ?
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od George »

Zdravim,
podedil jsem k zimnim diskum retezy, nejake pastikove ale to je fuk. Co me zarazilo je, ze v manualu na Lego pisou, ze pri pouziti retezu se nasazuji POUZE na predni kola. Tady ale ctu ze vetsina je vozi na vsech ctyrech, mate nejake info proc by to nemelo byt na vsech ctyrech?
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od VDC »

Jirko dávají se na přední, aby to šlo řídit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší sněhové řetězy

Příspěvek od HonzaCZ »

No, neřekl bych úplně většina. Možná tak většina těch, co s nimi jezdí v opravdu hardcore sněžných situacích.

To nařízení v manuálu bude IMHO takový alibismus, kvůli málo prostoru v podbězích kolem zadních kol.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“