AT pneu na forestra

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Slavek_xxx »

VDC píše:Ale ve městě se ti spotřeba jednoznačně zvýší. Když jsem u Legacy vyměnil originální 185/70/14 za AT pneu 215/65/16, tak se spotřeba zvýšila asi tak o 2 litry/100km. Tam byl tedy rozdíl v průměrech pneumatik fakt velkej, nějakejch 100 mm. U Previe jsem jednu zimu jezdil na 195/60/15 a rok jezdím na 205/75/15 a tam je rozdíl vidět taky jednoznačně. Ve městě malý kolo 15, velký kolo 16 L/100, mimo město malý kolo 15, velký kolo 13,6 L/100.
Spotreba se ti nezvysila o 2 litry, protoze rozdil v obvodu zminenych pneu je vic nez 10% u Legacy.
U Previe jen o neco mene nez 10% (na 100 najetych km to dela 8km rozdil na tachometru).
Takze rozdil ve spotrebe diky sirsi a hrubsi pneu nebyl tak brutalni...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Mila69
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: sob říj 22, 2011 12:19 pm
Jméno a příjmení: Milan

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Mila69 »

děkuji za názory a podměty k zamyšlení. kalkulačka je hezká, já to počítal klasicky (2,54*15)/2+(21,5*0,8)=36,25 ....poloměr zamýšleného a (2,54*17)/2+(22,5*0,55)=33,97 ....poloměr origo a jsem rád že se shodujem :845: . Vejít by se to mělo, jen nevím jestli to nebude škrtat při většim náklonu v pudší zatáčce, no možná by se daly pak třeba ty plasty nahřát a trochu zmáčknout (ale neměl jsem je dole a nevím kolik je tam místa). Co se týká spojky tak mám automat s benzínem a tomu by to snad tolik vadit nemuselo, ikdyž jistej si nejsem jestli se to u něj může nějak projevit. (raději bych diesela, ale automat byl nutnou podmínkou a diesel s automatem se zatím nedělá). Co se týká výhod a nevýhod, tak je mi jasný že je to vždy něco za něco, ale pro mé potřeby výhody myslím výrazně převyšujou, proto se snažím o tu největší možnou variantu, vyšlo mi toto a tak jsem si řikal, že to třeba už někdo zkoušel :wink: :diky:
Subaru Forester 2.0 XS AT 2011
Skoda Octavia 2.0 TD DSG 2005
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od DRUMMER »

Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48895
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od VDC »

Slavek_xxx píše: Spotreba se ti nezvysila o 2 litry, protoze rozdil v obvodu zminenych pneu je vic nez 10% u Legacy.
U Previe jen o neco mene nez 10% (na 100 najetych km to dela 8km rozdil na tachometru).
Takze rozdil ve spotrebe diky sirsi a hrubsi pneu nebyl tak brutalni...
Slávku máš samozřejmě pravdu. Spotřeba se reálně tolik nezvýšila. Ale zvýšila se opticky (méně najetých kilometrů na tachometru) :845: A to co někdy oko vidí je horší než skutečnost ::-DDD:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Doro »

Už sem tu k týmto gumám cosyk napsal jinde, tak stačí hledat.
Su s nima spokojený, ale osobní porovnání s Graberama mi zatímc hybí.
Odolnost a vlastnosti do terénu asi tak ideální, tedy pro mě plně vyhovující se splnění očekávaného. Mám je jako letní gumy.
Myslím, že MT už netřeba, totok bude stačit.
:657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Rudolfo »

Doplňuji informaci o Grabber AT2 215/65/16, které jsem koupil v rámci offroudění v Alpách. Subjektivní dojmy jsou zatím pozitivní. I v rychlosti 150 km nejsou hlučné. Jsou měkčí, ale stopu drží i v těchto vedrech velice dobře.

Uvidíme, jak se osvědčí v terénu - ale myslím, že určitě skvěle. :845:

Několik foteček:
IMAG1866a.jpg
IMAG1867a.jpg
IMAG1868a.jpg
IMAG1869a.jpg
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Dušan »

Na úplně nových Continentalech CrossContact AT pojede na alpskou výpravu Jarek. Jestli Mílo vydržíš do konce srpna, tak po návratu můžeme srovnat
jak se osvědčily nové Grabbery a jak nové CrossContacty
Já bych typoval, že budou rovnocenné.

Jó ... a MT bych taky rovnou zavrhnul.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od RallyCAD »

Já už mám druhé Grabber AT2 na autě a spokojenost.

ALE! Spokojený jsem proto, že jsou dobré v terénu, bytelné proti průrazu, drží na sněhu, apod...
Na silnice je to podstatně horší - za mokra mají horší boční vedení. Už jsem několikrát musel dávat
kontra při výjezdu z kruháku za deště. Ale pokud se s tím člověk sžije a počítá s tím, tak to jde...

Koneckonců - která pryž za 2tis umí tolik a vydrží 60tis km jako Grabber?
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48895
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od VDC »

Ty nový Grabbery jsou tak hezký... :850: Já už mám tak půlku vzorku sjetou a pomalu koukám, že bych měl začít sypat do prasátka na nový.

Na reference CrossContactů jsem zvědav, pokukuju totiž po rozměru 215/80/15 na Previi.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Mila69
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: sob říj 22, 2011 12:19 pm
Jméno a příjmení: Milan

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Mila69 »

Ahoj Tome, já jsem nakonec 215/80/15 nedal (teda zatím), vychází to fakt těsně, podle měření tam zůstene +-1mm, což je nic, je to u předních kol při rejdu k zadní části toho oplastování (přesněji k takovému vystouplému výběžku). Pod ním je svár, ale nějaká mezírka tam je, jen zatím nevím jestli je ten plast tepelně tvarovatelnej, aby pak nebyl křehkej. Takže jsem dal 215/70/16 Yokohama Geolander at a zatím maximální spokojenost, takovej kompromis mezi silničními a teréními vlastnostmi, jezdím s nima jak na motokrosové trati tak i do Řecka. No ale jsou to mé první at-čka takže nemám s čím srovnávat a to já bych rád :845: takže furt uvažuju ještě o jedné sadě na těch 15-kách
Subaru Forester 2.0 XS AT 2011
Skoda Octavia 2.0 TD DSG 2005
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48895
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od VDC »

Mílo u mě musí větší gumě předcházet trošku bodylift. Pak se teprve uvidí, co tam nazuju. Teď je 205/75/15 to největší, co se mi vejde pod misku na přední persně. :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od romull »

Chlapi, vy co jezdíte na těch Grabberech a podobných dezénech tak to vás obdivuju :850: . Na ryby by se mi asi občas hodili, ale na silnici bych si asi brzo rozbil ústa, nemluvě o tom že na dálnici by mi to asi rvalo srdce a pravděpodobně i uši :670: ::-DD:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48895
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od VDC »

Když já jedu po dálnici tak 3x do roka, tak zrovna dálnici neřešim. Ale jinak se mi na těch gumách jezdí bezvadně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Doro »

Na CrossContac jsem už psal vícero info a postřehu.... beru je znovu, až dojedu ty současné, což bude už brzo, bo i na asfaltě na mokru drží a v terénu plná spokojenost. Nejsou na zimu, to bych na nich neriskoval, bo na ledě jako každé jiné AT prostě nedrží. Hluboké sněhukupy v pohodě :657: ...vice už jsem k nim psal.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Oliver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát led 20, 2012 7:51 pm
Jméno a příjmení: Oliver Lazorcak
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: AT pneu na forestra

Příspěvek od Oliver »

no mam objednane Crosscontacty aj ja, rad by som ich pouzival aj v zime, je mi jasne, ze s AT gumami v zime opatrne, ale chcem sa opytat, moze pri zimnej jazde pomoct podhustenie? ked ano, tak na kolko? ma to niekto vyskusane? Doro? :)

popripade je tam velky rozdiel pri jazde forestrom s AT gumami a pri jazde s predokolkou na zimakoch? predsalen forester je stvorkolka, tak hadam aj viac zvladne, hm?
forester 2.0X, MY03
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“