Blíží se zima.. kdy přezout?

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Blíží se zima.. kdy přezout?

Příspěvek od lojzmen »

Jaký hever na samodoma? Používám už pár let hydraulický pákový za pětistovku z supermarketu
http://www.levne-autodoplnky.cz/hever-h ... p-391.html
Jde to snadno nahoru, opatrně povolovat při spouštění.
Někdy je to natěsno, pod snížená auta to nevleze.
Nejlépe na tvrdé rovině, při naklánění auta se mění "těžiště" a zvedák na ocelových kolečkách popojíždí.
Zatím nemám definitivně vyřešenou podložku pod práh, používám měkká prkénka, různě se to naklání, ale až tám dám naříznutý hokejový puk . . . bude to jak v servisu :winner:
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Blíží se zima.. kdy přezout?

Příspěvek od PavelG »

Přesně tak, stejný hever, ale podkládám prkýnkem samotný hever, přece jen Outback je dost vysoko. Na odtahování matic (po odtržení) používám běžnou aku vrtačku, je to raz dva.
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blíží se zima.. kdy přezout?

Příspěvek od Doro »

:845:
používám taky hydraulický pojízdný hever, bo kdo by vytahoval ten nůžkový z kufru, že.
Jen používám dvě podložky
.... asik 8-10 cm pod hever v rozměrech s rezervou pro pojezd nebo 2 za sebou
.... asik 5 cm nad hever, dlouhý 10-15 cm, široky asik 8 cm s vyfrézovanou drážkou 15(hloubka)x10(šířka) mm
Se pěkně nasune zespod pod spoj v prahu a šetrně zvedne. Vše SM.

Ale jak to zvedám, mi připadá, že zvedám náklaďák ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: , bo by se pod tím dalo aj stanovat :657:... a to je hever nahoře už na dorazu ::-DD:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Skywalker
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: čtv srp 11, 2011 7:24 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Maďa
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blíží se zima.. kdy přezout?

Příspěvek od Skywalker »

Tak o víkendu jsem s pomocí origo heveru a klíčku :713: přezul. Myslel jsem, že se uzmítám s tím heverem a to nemluvím o té parodii na klíč... Kola dotažený momenťákem a do klíče jsem musel kopat, abych je povolil... :839: Ale už je přehozeno. Pneu Michelin Alpin 185/65 R15. Co na ně říkáte? :718:
No road doesn't mean no way!
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, MY01
Spotřeba? Jak raketoplán...
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3137
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Blíží se zima.. kdy přezout?

Příspěvek od Albi »

Skywalker píše:... parodii na klíč... Kola dotažený momenťákem a do klíče jsem musel kopat, abych je povolil... :839: ...
mě to šlo origo klíčem v pohodě, lehčeji tahem nahoru, než "šlápnutím" ... (nj, jsem asi korba ::-DD: ) ...

jinak ty kola po dotažení momenťákem jdou povolit hrozně lehce, nebo dotahnout ještě více, ten moment je docela malý ... teprve po čase se to "přilepí"/přireznou obzvláště u plecháčů ...
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Skywalker
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: čtv srp 11, 2011 7:24 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Maďa
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blíží se zima.. kdy přezout?

Příspěvek od Skywalker »

No to je to, co si nejsem jistej. Už si ani nepamatuju, kdo mi to utahoval, ale jestli to nedělali blbě nastavenym momenťákem, tak na to snad házeli kovadliny. K tý korbě... Taky nejsem malej člověk. ::-DDD:
No road doesn't mean no way!
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, MY01
Spotřeba? Jak raketoplán...
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“