Pneu na outbecka

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Pneu na outbecka

Příspěvek od tango »

Ok vím, že už to bylo několikrát probíráno, ale přesto bych potřeboval poradit. Pneu na Outbacka 2004 - 2,5. Ve velkém techničáku je pouze 215-60-r16. :x Pitomej rozměr. Jo ok není to VW , ale proč zrovna tenhle né moc rozšířenej. Jdem tam tedy něco jiného? A pokud ano tak jak to mám spáchat, aby to bylo legální. Dík Tango :wink:
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Příspěvek od hetzer »

tango: legalni je obratit se na zastoupeni Subaru a nechat si do technicaku napsat dalsi rozmery.
v praxi na silnici nikdo nema sanci zjistit ze mas obute neco jineho nez mas v technicaku. policie kontroluje jen jestli kola nevylezaji z blatniku
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Příspěvek od tango »

To je fajn,jenže tady v Liberci jsou ochotný jak p... :twisted: Tam jsem volal, zavolal si technika ten mu poradil,udělal ze mně vola :twisted: a tím to haslo. Právě proto jsem se chtěl zeptat jakou zkušenost máte ostotní subaráci :D .
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Příspěvek od HAD »

Tango, já mám dobrou zkušenost s panem Čermákem, ze zastoupení SUbaru ČR. Na dotazy odpověděl. Pošle ti to dopisem s razítkem a stím pak půjdeš na městskej úřad a necháš si to do techničáku dopsat. Vím, že už to takhle pár lidí dělalo a dopadlo to dobře.

tady je na něj email: <martin.cermak@subaru.cz>
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Příspěvek od tango »

Hade díky. Tak snad tam nebudu muset kupovat ten nelogický :? rozměr pneu. Co si budem povídat, když máš koupi pneu 4x je to ranec :( . No ale to se dalo čekat, jenom se mi nechce dávat třeba i 4000 za jednu :evil: . Jinak pokud bude schválen jinej rozměr třeba 205-60-r16 má to vliv na jízdní vlastnosti oproti 215 8O ?
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Příspěvek od hetzer »

tango: kazda zmena pneu ma vliv na jizdni vlastnosti
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Příspěvek od HonzaCZ »

tango píše:Hade díky. Tak snad tam nebudu muset kupovat ten nelogický :? rozměr pneu. Co si budem povídat, když máš koupi pneu 4x je to ranec :( . No ale to se dalo čekat, jenom se mi nechce dávat třeba i 4000 za jednu :evil: . Jinak pokud bude schválen jinej rozměr třeba 205-60-r16 má to vliv na jízdní vlastnosti oproti 215 8O ?
Já teda nevim, ale pneu je to poslední, na čem bych šetřil a rozměr bych asi dodržel. Dělá se jich spousta.
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Příspěvek od HAD »

Každá pneumatika mění jizdní vlastnosti, ale každý řidič to nemusí vnímat stejně. Kolikrát už jsem v diskuzích četl, tahle pneu tam mě vyhovuje, je super a druhý má hned kontra, jaký to je šmejd. Ty pocity z jízdy jsou individuální, zvlášť, když nejsme profíci. Každý má svůj styl jízdy.
Pokud v Subaru.CZ napíšou seznam schválených pneu pra daný typ vozidla, nevidím problém je používat.
Naposledy upravil(a) HAD dne čtv srp 13, 2009 9:44 pm, celkem upraveno 1 x.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Příspěvek od tango »

Ok. To si myslím to samé. Pokud nebudu jezdit brzda plyn a kroužit zatáčky jako šílenec, což nemám v úmyslu :D manželce to nedělá dobře :? a máme 1,5roční holčičku tak si myslím, že by bylo vše ok. Jde taky o konfort a ten chci zachovat profilem pneumatiky. :D Díky Hade pošlu na adresu p. ďŒermáka dotaz a dám vědet.
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Příspěvek od Harry »

Já teda nevim, ale pneu je to poslední, na čem bych šetřil a rozměr bych asi dodržel. Dělá se jich spousta.
[/quote]

HonzoCZ, i když si Tvých názorů považuji, s tímto nelze jednoznačně souhlasit!
Na pneu se dá ušetřit tisíce, a to pouze jejich správnou volbou! :!: :wink: :!:
Pokud pominu ty, co volí pneu podle ceny, dostane se početná řada lidí do omylu tím, že volí pneu přesně podle výsledků testů!
Tam často získavají nejpřednější místa gumy s největší výdrží, s nejmenším valivým odporem (přímá úměra ke spotřebě PH), a nakonec i s nejmenší hlučností 8O na úkor těch opravdu důležitých parametrů z hlediska jízdní bezpečnosti! :evil:
(O vlivu jiných zájmů nemluvě! :wink: )
Takže abych to zkrátil do jednoduchého příkladu: Pokud nechci závodit, a vynechám specielní sportovní pneu, a chci užívat auto, tak, jak píše "tango", určitě nezvolím "neopotřebovatelné a nehynoucí" Michelin za 4 litry/kus, které bych mimo jíné mohl snadno lehce proříznout na tramwajových kolejích, třeba v Liberci nebo v Praze,:) nebo poměrně drahé, i když "slušné" o málo levnější "Continentaly" ale v úplně snadno, lehce v rytmu, :) koupím něco od Dunlop, nebo Uniroyal....
Právě tímto způsobem ušetřím zhruba 4 x 1500 Kč..........

Prostě, chce to jednak vědět, co potřebuji, a za druhé si to umět najít!

P. S.
pokud si nikdo z vás nevšiml, pneu na Outbackca a Forestera nepatří do kategorie "osobních" ale ani úplně a zcela do "off road"!
Ten rozměr pasuje nejlépe do pneu na dodávkové vozy, takže výběr není zatím tak jednoduchý!!! :!:
Vývoj se vyvíjí....!.... :lol: :D vzniká kategorie SUV pneu, snad se dočkáme........ :)
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Příspěvek od tango »

Harry děkuju za podporu. Ne žebych si chtěl někoho rozhněvat :D to určitě ne. No byla to zkrátka upřimné a přesně takhle to myslím i já jak říkáš Harry. Jinak p. ďŒermák ze Subaru má dovolenou, takže musím počkat a určitě dám vědět jak jsem dopad :D . Jinak mám možnost koupě pneu Kumho za solidní peníz :D . Co vy na tuhle značku. Podle toho, že jsi je vybrala do nabídky pneu i Mercedes a osazuje je na své vozy tak to asi nic špatného nebude ne? :D
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Příspěvek od hetzer »

tango: skoro kazda znacka dela dobre i spatne pneu. hodnoceni znacek je proto nesmyslne. slysel jsem chvalu na kumho kh16
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Příspěvek od tango »

Ok hodnecení ano, ale stejně to záleží na tom jak se ti nanich jezdí :D . Tak to je super. Tak to budu muset něco vykoulet.Díky
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Příspěvek od HAD »

Já jsme spokojenej s korejceme Hankook. 8) Ale mám dozajista jiný rozměr než ty 8O .

Zdarec
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Příspěvek od tango »

To vím Hade, to jsme rozebírali :D . No po tvém doporučení nad nima taky uvažuju :idea: . No dodělam tyhle co tam dle výrobce a techničáku nestandartní jsou, protože tam byla při koupi. No a hlavně příští rok chcem prubnout Chorvatsko tak chci už dobrý pneu :D. No třeba na zimu budou nějaké slevy tak se poněčem poohlédnu.
Ještě by mně zajímalo jak je na tom oprava pneu sadou na defekty? Teď dle vyhlášky nebude muset být rezerva a místo ní sada na opravu. Má ta sada opravdu takové dobré parametry na to, aby to zvládla tak pozitivně, aby se s tím dalo jezdit? A je ta oprava nějak limitovaná následným dojezdem? Co vy na to :D 8) ?
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“