Nokian Z G2

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Nokian Z G2

Příspěvek od MMira »

Po zniceni jedne z gum a naslednem velkem patrani jsem na WRX poridil vyse zminene Nokiany. A musim se podelit s par poznatky a velmi kladnymi dojmy.

Ty gumy maji od pohledu zajimavou konstrukci. Sice hodne siroke drazky, na druhou stranu jsou celkove sirsi nez obvykle. Ve srovnani s predchozimi Micheliny HP Primacy jsou pri stejnem rozmeru (225/45 R17) o 1 cm sirsi. Koupil jsem je s vahovym indexem 91, tedy nezesilene. Asi i to ma velmi dobry vliv na tlumeni nerovnosti.

Prvni dojem z jisty byla "sametovost". Pravda, nezkontroloval jsem tlak, na ktere je gumidkar nafoukal, ale nemyslim, ze by je nejak moc podhustil. Jizda po je takova mekci, lepe to zehli pricne praskliny.

Co se prilnavost tyce, zatim jsem najel jen nekolik par km, ale uz tak me stihly prekvapit. U novych gum mam ve zvyku obrousit povrchovou vrstvu opakovanym prudkym brzdenim. Docela nam tu lije, tak ta prvni brzdeni byla jak na ledu. Ale rychle se to zlepsovalo a posledni, ze 120 na 0 pri plne seslapnutem pedalu, uz bylo, vzhledem k vrste vody na ceste, famozni. ABS se ozvalo az nekde kolem 40, to jsem musel mirne povolit. Zkusil jsem i par kruhacu a mam pocit, ze je Reza min nedotaciva.

Az budu mit vice zkusenosti, dam samo vedet. Po vsch zklamanich s Bridgestony, Micheliny, Continentaly atd je prima zjisteni, ze existuje dobra opravdu guma pro kazdodenni jezdeni
ex Reza WRX 2,5 combi
iaacek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 14, 2009 2:12 pm
Bydliště: Valasske Mezirici/Brno

Re: Nokian Z G2

Příspěvek od iaacek »

Jsem hodne zvedav na tve zkusenosti. Na dalsi leto uz budu potrebovat nove gumy a zuzil jsem vyber na prave NOKIAN Z G2 XL 93W nebo KUMHO KU31 XL 93W. Budu ale brat jediny povoleny rozmer na 17" co mam v TP a to 205/50 R17.
Impreza MY2008 2.0R Sport - Obrázek
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Nokian Z G2

Příspěvek od MMira »

Dnesni jezdeni me vcerejsi dojmy potvrzuji. Sucho, mokro, zaplavy, stale to drzi vyborne. Prekvapive je, ze na suchu temer nepiskaji, evidentne se ta bocnice neborti.

iaacek: musis nutne mit XL gumy?
ex Reza WRX 2,5 combi
iaacek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 14, 2009 2:12 pm
Bydliště: Valasske Mezirici/Brno

Re: Nokian Z G2

Příspěvek od iaacek »

XL nutne mit urcite nemusim. Jde o to, ze 2 eshopy, co sleduji (http://www.pneunet.cz a http://www.rajpneu.cz) maji jak ty Nokian Z G2 tak i Kumho KU31 v rozmeru 205/50 R17 pouze ve verzi 93W XL. Ted mam na aute 91V Yokohamy a rychlostni index na me jezdeni staci vic nez bohate. Jezdim nejcasteji okresky.
Aby to nebyla XL guma, musel bych jit do jineho rozmeru napr. 215/45 R17, ty ale nemam v technicaku, jedine si je nechat dopsat, tot otazka. A jak jsem prave zjistit, tak obe vyse zminene gumy jsou i v tomto rozmeru k dostani jen v XL verzi...

EDIT: ale koukam, ze nevidim v tech eshopech ani ty tvoje. Jaky mas presne typ a kde jsi je kupoval?
Impreza MY2008 2.0R Sport - Obrázek
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Nokian Z G2

Příspěvek od MMira »

aha, ja jen, ze XL bude mit tuzsi bocnici a tim padem prides o cast komfortu

ja kupoval tu
ex Reza WRX 2,5 combi
arai
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: úte zář 08, 2009 10:00 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Tomšík
Bydliště: Lešná Příluky

Re: Nokian Z G2

Příspěvek od arai »

Od června mám na svém astmatickém šnekovi tyto nokiany v rozměru 215 45 R17 91W XL.
Najeto na nich asi 2.5 tis. km a 1 milimetr gumy už je pryč.
Na mokru i na suchu drží výborně, jen na těch naších cestách jsou dost hlučné zvlášť na placeném testovacím polygonu označeném D1. To bez interkomu není možné v autě komunikovat se spolujezdcama.
XV 1.6
ex: Impreza 2.0 GX kombi + LPG, MY 02
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nokian Z G2

Příspěvek od nasticka »

Mám je na forestovi něco kolem měsíce. Dojmy dobré, dobře drží na suchu i mokru, při prudším průjezdu zatáčkou mají sklon jako že by i pískly, ale tak zostra jsem ještě nejela. Hlučné docela jsou, ale to se dá přežít. :850: Za ty peníze si myslím velmi kvalitní pneu.
Forester SG 2.0XT - SíGr
MISTRI
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 175
Registrován: úte zář 08, 2009 10:14 pm
Jméno a příjmení: Martin Tomík

Re: Nokian Z G2

Příspěvek od MISTRI »

Měl jsem je na XTečku v rozměru 225/50/17 a spokojenost až do úplného sjetí cca 38 000km, následně 225/45/18 . Mohu jen doporučit. Mám dojem, že dokonce v nějakých testech z kraje letošního roku - nevím, jestli to byl ADAC, nebo nějaký němec časák posbíraly jen superlativy v hodnocení.
Ford Ranger 3,2 Limited

Mazda 3 MPS,
ex LEONE 1984 - pro radost - už dělá radost někomu jinému
ex Forester 2,5 XT - Ecu Tek 194 kW
arai
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: úte zář 08, 2009 10:00 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Tomšík
Bydliště: Lešná Příluky

Re: Nokian Z G2

Příspěvek od arai »

Tak nokiany už jsou minulostí, vzorek 2 mm tak šly pryč. Výborné jízdní vlastnosti, jen trochu hlučnější. Ovšem výdrž slabší, najeto 19 tis. km.
XV 1.6
ex: Impreza 2.0 GX kombi + LPG, MY 02
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Nokian Z G2

Příspěvek od suubaru »

teď jsem obhlížel moje v rozměru 205/60/r16 a po 20 tkm (možná víc) je vzorek stále bezpečně nad 6 mm (dle řezaného indikátoru na gumě). Takže výdrž :826:

Mám teda ruskou výrobu z kw52/2010
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“