Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

Doufám že negativa nebudou na všechny Nokiany. Mám nové pro tuhle zimu WR A4 z Ruska a zatím jsem spokojený, na mokru i sněhu pneu grip má. Předtím jsem měl 11 let jednu sadu Nokian WR4 a taky spokojený.
Teď je má snad ještě David Herda :-)
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Já A4 měl, ale loni přestaly fungovat a to nebyly zdaleka tak starý ani sjetý. Nový Pirelli jsou lepší na mokru i sněhu a obecně je vícero lepších pneu než Nokian.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

já bral vždy gumy na základě doporučení lidí co vyzkoušeli více pneu a jsou tady z horských podmínek , asi jsem se rozmlsal z opravdu skvělých pneu a teď jsem spolu s autem přišel k těm nokianům dostal jsem je k autu, taky jsem myslel že nemůžou být tak hrozné ale jsou hrozné já měl nokiany vždy jako aspoň lepší průměr , ale ani zdaleka se nedají srovnat s takovýma jako Dunlop SJ6, bridgestone DVM1,2 dokonce i savy nebo klebry se mi zdály znatelně lepší, srovnal bych je tak možná s barumkama polaris 2 nebo semperitama fakt bych řekl že jsem asi horší zimní gumy neměl
ty continentálky asi teda vezmu jsou skoro zadarmo aspoň na letošní zimu a budu mít víc času co vymyslet v tomto rozměru dál ale nic pořádného nevidím leda vraníky ale je to holt protektor a outbacka nemám jen do lesa , ty continentalky se mi od pohledu ale moc nezdají nejsou nějak extra měkké a vzorek cca 7 až 8mm a to prý jsou skoro nejeté tak jsem teda fakt zvědavý
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

Já těch zimních pneu neměl moc otestovat, tak nemohu zcela objektivně posoudit.
Záleží, kde všude s tím člověk jezdí a jakým stylem.
Jezdím většinou v nižších nadmořských výškách, čili povětšinu mokro nebo sucho a na to Nokiany stačí, navíc preferuji pasivní styl ježdění, tak proto se mi i snad zdají dobré. :-)
Jezdíval sem i Dunlop WD3 a nebyla to špatná pneu, stejně jako Pirelli snowsport. Tyto poslední mi přišli asi jako top co jsem kdy měl.
Určitě je více pneu, které jsou lepší, ale to už záleží na každém z nás.

Ještě co mi vlastně vedlo k Nokian..hledal sem zesílenou bočnici XL, cenu a předchozí zkušenosti s Nokianem.
Ne každá značka má zesílené boky.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10641
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od podvlada »

Uznávám, že moc srovnání nemám, ale Nokiany WR A4 mám teď třetí zimu (a první co za něco stojí) na Alfě, a zatím to vždy jelo tam, kam jsem zatočil. Když tady u nás v nížinách bylo něco jako kalamita, tedy to, že se udělá nejdřív sníh, pak břečka a pak je mokro, tak všichni jeli jak podělaný, mně to jelo pořád stejně dobře a celkem jsem si užíval. A když už to klouzalo a hrabalo, tak předvídatelně. Za mě cajk
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

No za mě Nokian právě taky cajk. Právě proto se divím.

Nemám s nimi nijak zvlášť bohaté zkušenosti, jen letní HT SUV a teď nové zimní D3 na Pažoutovi. Ale co jsem si tak všimnul, tak dost lidí kolem mě Nokiany kupuje právě pro jejich zimní vlastnosti na hory. A tohle vlastně potvrzují většinou i testy. I když je potřeba teda brát s velkou rezervou, tak se většinou umísťují za prémiovými pneu, a co se týče sněhu/ledu, tak bývají většinou top zcela, naopak ztrácí za ty další věci-sucho, hluk....proto se pak propadávají z té špice níž....

A když vezmu třeba ty své D3, právě ve sněhu a marastu jsou jejich přednosti. Mezi negativa patří třeba už zase hlučnost.
Dočetl jsem se, že někteří lidi si stěžují na házení co do výšky resp. že je potřeba je po několika stech km opět vyvážit. Nevím no. A tady z fanclubu jsem nabyl pocitu, že zcela markantně se mění jejich vlastnosti v čase. Jasně, každá guma ztrácí postupně své vlastnosti, zimní obzvlášť, ale že by Nokiany byly v tomhle zcela jinde než ostatní značky... :-/
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Zimní pneumatiky

Příspěvek od tomix »

Chlapi dostal jsem k Outbacku Nokian WR SUV3 XL, dle testů dobré, ale mě spíš zajímají vaše zkušenosti. Jde mi o to jestli si je nechat, nebo prodat, trochu přidat a koupit třeba Continental WinterContact (nebo Dunlop), který by měl být asi nej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Traveller »

Měl jsem je na Forejsovi a byl jsem spokojen. Snad jen to vedení do boku by mohly mít lepší. Občas se tomu do zatáček nechtělo tak, jak bych si představoval. Ale stále to stačilo na to, aby byl nejrychlejší široko daleko. ;-D ;-D
Trošku víc to vadilo v terénu, kam jsem ovšem moc nejezdil (vlastně jen na srazech), takže mě to tolik netrápilo. Tam, když se jelo bokem ke svahu, tak to prostě ujíždělo na stranu. Prostě klasický šípový vzorek i s jeho slabinami.
Takže já tu gumu hodnotil celkem pozitivně a byl jsem s ní na Forejsovi vcelku spokojen.

Teď mám na STIhačce Dunlopky wintersporty a to je trochu jiná liga, ale opět záleží na použití. Na silnici špičková guma, ale v terénu to asi, vzhledem k podobnému vzorku, bude podobné těm Nokianum.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

tomix píše:Chlapi dostal jsem k Outbacku Nokian WR SUV3 XL, dle testů dobré, ale mě spíš zajímají vaše zkušenosti. Jde mi o to jestli si je nechat, nebo prodat, trochu přidat a koupit třeba Continental WinterContact (nebo Dunlop), který by měl být asi nej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Já bych je na tvým místě vyměnil, buď hned a nebo na příští zimu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no já je budu měnit, ale třeba mám nějakou nepovedenou serii nebo co, jednak žena nevyjela s outbackem ani k baráku to se jí nestalo kromě dvou případů ani s peugeotem bez 4x4 teda za těch 12 let co jsme jej měli, když jsem s tím chtěl couvnout dolů a zkusit to znovu tak mě to ještě sehnalo smykem na zpátečku dolů z kopce což je trochu nepříjemné, no a pak za dva dny jsem se otočil na lehce zledovatělé cestě i když jsem dělal co jsem chtěl a to jsem nejel rychle a to byla poslední kapka pro jejich likvidaci
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Skulile »

neumím si představit ty rozdíly, jestli je to skladováním, používáním v teplém období nebo výrobní sérií?

já jsem měl Nokiany už na 3 autech a vždycky jsem byl spokojený
na 3er BMW jsem dokonce přešel z Michelinů na Nokiany a byl jsem naprosto spokojený a to na zadokolce, která když je prázdná, tak opravdu gumy poznáš! [3GEARS]
teď mám už na poslední sezonu, možná ani to ne, WR SUV3 s 5mm vzorku a pořád si nemůžu stěžovat [3GEARS]

ale je pravda, že jsem třeba teď jel v autě, co jezdilo zimáky i přes léto a ta guma měla úplně šílené vlastnosti, přitom byla rok stará a měla super vzorek!
tak třeba to může za různých podmínek ztrácet vlastnosti, např. při delších dálničních přesunech v teplejším období?
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Skulile »

jediný co mě na nich teď vadí, je hluk, asi ten nižší vzorek dělá větší bordel
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

To by spíš odpovídalo Polaris 1 ne 2 :-). Už se opakuju, ale já je měl před asi 10 lety na Sportagi. A hlavně co si pamatuju to vůbec na sněhu nebrzdilo a byl jsem rád že jsem je vyměnil za Dunlopy. To že se vyrábí na severu nic neznamená, protože tam jezdí s hřebíkama. Já se v tý době rozhodl že Nokiany už nikdy. To že první rok fungovaly je docela možný. Pak už teda určitě ne :-). A v létě jsem je nejezdil.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Skulile »

no jestli mluvíš o stavu před 10 lety, tak to Nokiany nebyly ještě vůbec dělané pro "středoevropskou" zimu = většinou jezdíš po suchém asfaltu
já je nikomu nechci vnucovat, už si je nejspíše taky nekoupím, ale důvod je ten, že se u nic zvyšuje cena, ne že bych je nechtěl kvůli vlastnostem

každopádně mi přijde, že poslední dobou stále častěji dostávám dost rozporuplné informace na stejnou věc od jiných uživatelů
jako chápu, že každý má jiný pohled na věc, ale tohle mi už přijde moc

všeobecně jsou gumy dělené na 3 kategorie, lowcost, střední segment a premium
já jsem povětšinou v tom středu a je tam na mé potřeby z čeho vybírat
když jsem se dostal k prémiovým, tak ano, jsou lepší, ale za tu cenu stejně víc nevydrží a radši trochu zvolním, protože ikdyž moje gumy budou stále fungovat, tak neovlivním to, co se děje kolem mě a to mi pak ani sebelepší gumy nepomůžou
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Subaru70 »

..jak už jsem psal, mě na Nokianech ani tak nevadí hluk, je to zimní guma, ve sněhu jsou slušný,ale co mi vadí jsou ty zatáčky na mokro..tam mi to lítalo ven po čumáku a nevim proč..Divnomokro počasí to nemá rádo, jak je nasmrkáno hrne se to ven..třeba tu gumu ještě zajedu,ale nevim nevim..Jinak má zesílený bočnice což je super a na klidný ježdění je to guma v cajku..prostě na pohodu, žádný bejkárny s tim na mokru určitě dělat nejdou
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“