Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Marty73 »

VDC píše:Martine kdybys měl cestu do sklepa kouknul by ses,co je to zač prosím ?
Na chalupě :( Ale podle vzorku to bude Discoverer. Ale tak rok 2014.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Nokiany A3 z Ruska sem měl. Byly gut, ale loni prostě přestaly fungovat. Vzorek měly, ale ta směs rokama úplně umřela.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48977
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Marty73 píše: Na chalupě :( Ale podle vzorku to bude Discoverer. Ale tak rok 2014.
Ok. Já ty WSC zkusím. Líbí se mi. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Stefan »

VDC píše:Štefane co tě vede k nákupu celoročních pneumatik ? Nesoudím. Jen se ptám.

Já se také chystám na nákup zimních pneumatik a musím říct, že mě dost zaujaly pneumatiky Cooper Weather Master WSC. Shlédnul jsem nějaké recenze na yt a skočím do nich.
Dôvod?
Pomerne často jazdím terén a preto som hľadal pneu s čo najhrubším a najhlbším vzorom a samozrejme zosilnené. V mojom rozmere, t.j. 215/60r16, je bohužiaľ výber veľmi špatný a 65-ky bez úprav podvozku tam už nedám.
Po dlhočiznom výbere mi ostali v site Vraníky GD HPL 4, Nokiany Weatherproof a tieto Maxxisi.
Vraníky sú vraj veľmi hlučné a napriek deklarovanej kvalite im veľmi neverím, Nokiany by ma vyšli o cca 40€/ks drahšie, tak zvíťazili tieto.
No a na offroadoch som už roky jazdil v zime v lete na kvalitných AT-čkach a nemal som žiadne problémy. Na spevnených cestách držali veľmi dobre (na ujazdenom ľade a hlavne mokrom nedržia ani víťazi testov zimných pneu) a v teréne sa im samozrejme nemohli vyrovnať žiadne zimné gumy.
Zhruba toto ma viedlo k výberu celoročiek.
Celkove po dvoch rokoch a najazdení cca 36tis. km som dospel k záveru, že aj keď som mal pri výbere šťastie na veľmi kvalitnú jazdenku SG-čka, nie je to auto úplne vhodné pre moje jazdenie a uvažujem o výmene, k návratu k offu. Najviac problémov, okrem iných, mám večne s nešťastne riešeným výfukom, ktorý nestíham opravovať ! :-/
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od PeteBiggy »

.dundee. píše:Může to být tím, že zimní Nokiany dodávané k nám jsou z Ruska. Vzorek je OK, ale co kvalita směsi. Ta se, podle mne, může od originálu lišit.
Vím že Ferenc je první rok docela chválil, ale druhou sezónu na ně už nadával.
Tohle bych neřekl. Pokud vím, tak fabriky ve Finsku a Rusku jsou od sebe vzdálené jen pár stovek km. A ta finská se zaměřuje spíš na pneu pro klasické osobáky a ruská zase na SUV a větší auta. Kvalitativně by to mělo být stejné, mají stejné kritéria a nároky na kvalitu. Navíc linky v Rusku jsou modernější....Zimákama jsou Nokiany proslulé a měl jsem letňáky HT SUV a taky to nebyly vůbec špatné gumy.


A už teda vůbec nemůže být řeč o originálu a neoriginálu. Jak finské, tak ruské jsou samozřejmě originál Nokian =)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48977
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Stefan píše:
Dôvod?
Děkuji, takto vysvětleno chápu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Skulile »

já teda musím Nokiany naopak pochválit, měl jsem je na BMW (WR G2 205/55/16) a nyní na Outbacku (WR SUV 225/60/17) a obojí max spokojenost (*_^) |,,,,
první rok mi teda na BMW dost rychle ubývaly, ale pak se to ustálilo a i na Outbacku už drží celkem dlouho a jízdní vlastnosti se mi líbí >B-)

jediný problém je, že u každého auta mi vždy po napadnutí sněhu výrazně stoupá spotřeba, ale kdo by odolal a nepřidal v každé zatáčce plyn, že? [3GEARS]
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

U Nokianů se kvalita netýká výroby v Rusku či Finsku. Ta ruská továrna byla největší na světě a byla mladší a modernější než ve Finsku, takže tam bych rozdíl neviděl. Slyšel jsem všeobecně o nokianech, že po sjetí na určitou hranici přestanou fungovat. A není to min, hranice, končí už na min. 6 mm. Bude to možná vzorek od vzorku, ale takto tu nejen u mě zafungovalo. 6 mm a konec. Sice ve sněhu jsem se vyškrábal kam sem potřeboval, ale na mokru klouzaly až hrůza.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Hermik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 211
Registrován: ned lis 21, 2010 8:50 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Hermik »

nemáte někdo na prodej kola i se zimním pneu na forestera? (5x100 r 18 ET48), možná výměna za 5x114,3 r18 s zánovním letním pneu.
ex Subaru Impreza WRX 2001
ex Subaru Impreza 2,0R combi 2005
ex Honda Accord Tourer Executive 2,4 AT 2007
ex Mitsubishi Outlander 2,2 AT 2010
Subaru Forester 2,0 XT AT 2015
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Hermi, co tě vede ke změně rozteče? To tam budeš dávat podložky? Máš nějaký fajnový kola na léto s 5x100?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21884
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak ty moje 10 let starý Nokiany Made in Finland se vzorkem cca 5 mm fungovaly celkem slušně zejména na mokru a suchu. Ale na uježděnym sněhu to nebylo úplně ono, ale nemám srovnání. Tak jsem zvědavej, jakej to bude rozdíl. Aby nakonec nebyly lepší, než ty nový Goodyeary... :-D :-D :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

Tak ty Nokiany WD4 jsem nakonec nakonec stopl, po přečtení příspěvků tady i v testech a taky článku, že se Nokian přiznal k tomu že v testech podváděl , a to tak, že do prodejní sítě dodával jiné pneu než do testů >:-f , jsem se nakonec rozhodl pro další neznámou =) . Tentokrát to ale nebude Nankang a podobní výrobci, ale novinka Michelin Alpin 6. V mém rozměru 225/45 R 17 94V je dokážu sehnat za 2 500,- / kus, což jde a propadák jako ti číňani nebo thaiwanci to určitě nebude, ty věci v ukázkách se mi líbí https://www.michelin.cz/auto-pneu/michelin-alpin-6 a taky použití nejnovější řady směsi by mělo být přínosem .....a nakonec pro Mišáky mluví i životnost. Po zimě určitě poreferuju =) .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Marty73 »

A6 bych klidně vzal, ale v mém rozměru 215/45/17 stojí zbytečně moc. Za 2500 bych je vzal bez přemýšlení. Moje A4 jsou v pohodě, jen životnost 22k není zrovna to, co jsem čekal.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

Rozměr 225/45/17 je asi hodně rozšířený, jinak nevím, proč by šířka 215 měla být skoro o litr dražší ......stejně jako profil 55, který jsem měl na Otíkovi. Věřím ale, že jejich životnost bude trošku lepší, slibují jednu až dvě sezóny navíc oproti konkurenci, tak jsem zvědav.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21884
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

Kurňa teď koukám, že v alternativních na moje auto je 225/45 R17... to jsem si asi mohl nechat zapsat a přejít na ně... :-/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“