Dovoz i Italie

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Dovoz i Italie

Příspěvek od Zdvyna »

Zdravím ^_~|^_^

mám dotaz - scháním druhé auto do rodiny a zalíbila se mi jedna impreza na webu.
https://www.autobazar.eu/subaru-impreza ... 31413.html

mátě někdo zkušenosti s dovozem aut - dá se tomu věřit?

a jak by to bylo s tím LPG?

díky za jakékoliv rady
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od Majklaz »

Ahoj, zkušenosti s dovozem nemám, ale našel jsem tyto dva inzeráty
https://www.tipcars.com/subaru-impreza/ ... 93718.html
https://www.tipcars.com/subaru-impreza/ ... 14508.html
se stejným, nebo i menším nájezdem v ČR za stejnou, nebo i nižší cenu. Platit ještě navíc za dovoz a přihlášení mi v tomhle případě přijde zbytečné.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od quickly »

Myslím, že u LPG z Itálie byl problém s nalezením slušného servisu v CZ
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od quickly »

Je zajímavé, že první auto od majklaze je totožné jako v prvním příspěvku, ale o trochu levnější

Tak jsem se blbě díval, cena stejná
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od Jackylle »

quickly píše:Myslím, že u LPG z Itálie byl problém s nalezením slušného servisu v CZ
To si nemyslím, že by platilo obecně. Já mám z IT systém BRC a určitě nemám problém se slušným servisem B-)
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
jarda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 65
Registrován: sob úno 28, 2015 6:35 pm
Jméno a příjmení: Jarda Košulič
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od jarda »

Ahoj,

dovoz asi záleží na konkrétním kusu. Určitě se při dovozu snáz skryjí potenciální problémy (já bych byl asi lenivej volat do italských servisů a ověřovat pravost záznamů v servisce, například). Ale třeba to může být naopak výhra kvůli stavu (vícekrát jsem tu i jinde četl, že auta z Itálie bývají míň rezavá).

Já jsem měl dovezené Punto po lehké nehodě z Dánska, koupenil jsem v Čechách v bazaru... Risk to určitě byl, ale vyšlo to a problém jsem s tím za 7 let vlastnictví neměl (resp. neměl jsem s tím problém, za který bych si nemohl sám nebo by nebyl prostě normální a úměrný věku a nájezdu auta :-)). Teď mám dovezený Outback, ale to bylo přímo na moji objednávku ze Švýcarska. Problémy se mi snad taky vyhnout, ťuky ťuk (mám jej chvíli).

Pokud netrváš na Impreze a LPG, tak mrkni na můj Outback (odkaz v podpisu). Byl by za podobné peníze a z pohledu historie bez rizika (komplet historie zde v čechách, pravidelný servis). Potřebuje nějakou péči, ale pokud je to na kratší trasy a/nebo nejsi příliš citlivý na akustický projev auta, tak se řešení výfuku dá ještě o dlouho odložit a mimo to by měl být OK, po servisní prohlídce.

Ať tak nebo tak, přeju šťastnou ruku při výběru.
Outback 3.0R AT MY2009 švýcar
Tribeca 3.6R MY2008 američan či kanaďan
Ex Outback 2.5 AT MY2008
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od Zdvyna »

Mno já právě našel tohle protože po vzhledové i vybavou je to pro mě strašně lákavé, jen mám strach s tím dovozem z itálie což bych asi přežil.
Teď otázka je ta historie pravdivá nebo jen nějaký frajer ze známosti orazítkoval :D
LPG bych nerad po prá tis. km musel nechavat někde předělávat.

Ale co mě napadá poku je totak servisované jak píše ta historie - nemohl by to nějaký náš autorizovaný prodejce ověřit?
win tam je a databáze autorizovaného prodejce by měla být i mimo repopubliku ne?

co vy na to :)

Jarda: Outb. j pěknej ale mám jednu Imprezu v combi a tu bych nechal žene a sam bych pořidil kratkou ,,,,| (*_^) |,,,,
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od emve »

Itálie je specifická tím, že tam jsou velmi liknaví úředníci, policie a soudy. Takže dovoz z Itálie brát tak po roce od dovozu do Česka, jinak je pořád riziko, že přijde dopis, že je auto v Itálii kradené, nebo na leasing.

Autobazary dovozy z Itálie od lidí snad ani nevykupují, jedině, že si to dovezou sami z vlastního prověřeného zdroje, kde výše popsaná rizika nehrozí.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od Zdvyna »

Takže to co jsem uvedl v prvním odkazu NEBRAT? :-/
jarda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 65
Registrován: sob úno 28, 2015 6:35 pm
Jméno a příjmení: Jarda Košulič
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od jarda »

Zdvyna píše:Teď otázka je ta historie pravdivá nebo jen nějaký frajer ze známosti orazítkoval :D
Toš to nevím, ale pár razítek tam chybí. Tak buď je to pravé, ale několik (myslím dvě, jestli jsem se dobře koukal, ty otočené fotky moc nemusím) prohlídek bylo vynecháno, zbytek mírně přejeto, nebo to někdo falšoval inteligentně a říkal si "nikdo přece nebude podezírat z padělání dokument, který dokazuje nedostatky v servisní historii" :-)
Zdvyna píše:LPG bych nerad po prá tis. km musel nechavat někde předělávat.
To se určitě dá předem ověřit, jestli Ti to někdo v Tvém okolí bude schopnej a ochotnej servisovat. Já se teda na to při nákupu Tribecy vykašlal a v nejbližším rozumném servise trochu brblali, že zrovna ten systém už dlouho nedělají, ale nakonec mi to servisují (jinak bych musel jezdit 2x tak daleko).
Zdvyna píše:Ale co mě napadá poku je totak servisované jak píše ta historie - nemohl by to nějaký náš autorizovaný prodejce ověřit?
Zkus nějakému zavolat, samotného by mě to zajímalo. U Tribecy jsem chtěl ověřit aspoň svolávačky, ale neuspěl jsem, že prý americké VIN v DB nemají. Tak evropské by mít mohli :-) Zkusil bych C&K v Brně a rovnou se tam zkusil poptat, jestli by na to auto koukli a kdy by měli čas, je to z bazaru 50 km - pokud bazarník bude rozumný a bude chtít prodat, tak by nemusel mít problém tam v rámci předváděcí jízdy zajet.
Outback 3.0R AT MY2009 švýcar
Tribeca 3.6R MY2008 američan či kanaďan
Ex Outback 2.5 AT MY2008
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od Zdvyna »

Zdravím,

takže: v Subaru v Brně mi řekli, že pokud je auto dovezené ze zahraničí tak nejsou schopni prověřit jeho
historii [ŠIBENICE] což mi přijde docela divný na autorizovaného prodejce.

Nicméně auto tedy zůstane v bazaru >:-f

[THNX] všem za info a rady [SUBARU]
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od Jackylle »

Asi nejsem sama, kdo tu má auto z IT a bez problémů... přivezeno bazarníkem z autorizáku.
V servisce byly jen razítka a data prohlídek, nedalo se vyčíst, co s tím kdo prováděl, nevypadalo to padělané... ale jeden nikdy neví.
Já bych k tomu v prvé řadě vzala mechanika, který subaru rozumí a pořádně to prolustruje.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od sima »

Jak píše Jackylle:
Já bych k tomu v prvé řadě vzala mechanika, který subaru rozumí a pořádně to prolustruje.

Mám taky dovoz z itálie, forejs 2002, mám ho 4,5 roku a zatím jen plná spokojenost. Navíc stav podvozku, plechů, nebojím se říct ukázkový, nehledě navíc na ty roky. Aspoň to vše co jsme zatím ošetřili a odkryli, moc toho už nezbývá, téměř nic.
Auto si vybral ale první český majitel (celkově tehdy druhý, já jsem třetí a koupil ho zakrátko po dovozu sem) jen si ho nechal dovézt sem, přes bazarníka, placená služba- dovoz, nic víc.
Mělo to reálně vyplněnou servisku, kopu papírů z každé roční prohlídky a tudiž z kdejakého úkonu, oleje, žárovičky, kabely zapalování, nic jiného tam ani nebylo, jen jedna svolávačka skrz riziko rez předních ramen, to mě dokázali mimochodem potvrdit i tu v ČR.
Já bych se nebál ani ital auta z bazaru, jen jak psala jackylle...u mě by byl trochu problém s tím stávajícím lpg. Za mě když už auto na lpg, tak koupit ryzí benál a pak dát kvalitní zástavbu lpg.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od Austin »

Já bych se bál. Mám známého, který měl, už nemá, jeden z nej bazarů na Moravě.
Jeho velmi dobrý kamarád chtěl auto pro sestru, do 150 tis.

Čekal dva měsíce než tam bylo auto (z těch asi 70)
které nemělo právní vadu, nebylo bourané a nemělo stáčené km.
A to u něj stávalo i 5 Subaru, obvykle Outbacky.

Podmínka byla jen benzín, žádná barva apod. V Itálii jsou převážně benzínová auta.
A v Německu nebo třeba Maďarsku se dieselová auta daňově vyplatí jen při nájezdu 50 tis.km ročně. Takže když je 5 let staré má 250-500 tkm.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dovoz i Italie

Příspěvek od sima »

A dva měsíce je jako moc??? Pro mě teda ne, když jsem sháněl forestra, tak mě řekli místní dovozci, taky známí, jeden spolužák a druhý kámoš, že nějaký měsíc to bude trvat určitě, minimálně do dalšího dovozu, tj tak 2-3 měsíce, nebo i půl rok a víc a že ať si ale stejně vezmu kohokoliv na proklep, že s tímhle nemají problém a budou naopak radši, bo subaru nerozumí, to fakt řekli na rovinu.
Za mě platí ať je odkudkoliv auto, furt je to stejná bazarovka, nedal bych na bazarníka, oni opravdu navíc ani kolikrát nemůžou vědět co vše má auto za s sebou. Vem si, že si zajedou do talošky, vyberou dva kamiony ojetin. V horším případě tam ani nejedou. Ti mí známí aspoň jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“