Pomoc s trouble kódy

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
jakub285
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob srp 24, 2019 10:47 pm

Pomoc s trouble kódy

Příspěvek od jakub285 »

Zdravím,
potřeboval bych poradit ohledně trouble kódů u Subaru outback 3.0 H6 2005. V létě, nebo když je teplo (+25°C) tak je vše ok, nicméně pokud je pod, tak po nastartování zhasnou všechny kontrolky a zůstane mi svítit pouze stabilizace (ESP off), po ujetí třeba 5 km (zahřátí auta), kdy zastavím na pumpě a pak znova nastartuju zhasne vše včetně ESP off, takže vše v pořádku. Po načtení diagnostikou (delphi) napíše 2 kódy C0972 a C0160. Po koupi auta jsem okamžitě nechal vyměnit kroužek pod volantem, protože bylo řečeno, že je špatný/chybný (ESP svítilo pořád). Po objednání kroužku ze Subatechu a výměně auto začalo dělat že po zahřátí je to prostě ok a vše zhasne. Setkal se s tím někdo, ví někdo po čem jít? V servisním manuálu jsem nic nenašel.

Díky za každou radu
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s trouble kódy

Příspěvek od HonzaCZ »

Ahoj,

Jseš si jistej těma kódama? Ono Delphi totiž často pěkně kecá. Absolutně nerozlišuje mezi obecným DTC a Detailed code. Jednou vypíše jeden, pak zase druhej a často to spráská dohromady tak, že z toho není jasný vůbec nic. Uvedený kódy (ani jejich části) jsem nenašel v žádnym manuálu MY2004-2007.

Jinak ten tvůj problém je dost možná nízký napětí. Buďto špatná baterka (tomu by odpovídala i ta citlivost na teplotu) nebo někde nějaký vedení napájení, kostra atd. Nevím, jestli je o tom info v servisním manuálu, ale v manuálu k obsluze jo. Kontrolka ABS nebo VDC může svítit po startu klidně i několik minut.

Jestli to není baterka, tak by to chtělo líp zjistit ty chyby a detaily o nich. Přes budíky se daj vyčíst chyby. Sice u ABS/VDC se člověk nedozví ty detailní kódy, ale dozví se aspoň správně ten obecnej.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
jakub285
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob srp 24, 2019 10:47 pm

Re: Pomoc s trouble kódy

Příspěvek od jakub285 »

HonzaCZ píše:Ahoj,

Jseš si jistej těma kódama? Ono Delphi totiž často pěkně kecá. Absolutně nerozlišuje mezi obecným DTC a Detailed code. Jednou vypíše jeden, pak zase druhej a často to spráská dohromady tak, že z toho není jasný vůbec nic. Uvedený kódy (ani jejich části) jsem nenašel v žádnym manuálu MY2004-2007.

Jinak ten tvůj problém je dost možná nízký napětí. Buďto špatná baterka (tomu by odpovídala i ta citlivost na teplotu) nebo někde nějaký vedení napájení, kostra atd. Nevím, jestli je o tom info v servisním manuálu, ale v manuálu k obsluze jo. Kontrolka ABS nebo VDC může svítit po startu …

zkoušel 2 na sobě nezávislé delphiny a obě ukázaly ty samé chyby, jako je pravda, že stáří baterky nevím, nicméně zkusím vyměnit baterku (nemám tester) a uvidíme co to udělá, jinak když vyblikávám chyby tak proběhne čtení ale nic mi to neukáže (nebo s tím potom neumím :D )
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s trouble kódy

Příspěvek od HonzaCZ »

Já neříkám, že každej jednotlivej kus diagnostiky Delphi se chová jinak, ale, že je to obecně na prd s těma chybama. Hlavně při načítání z jednotek, který používají ty "detailed codes". Ono i při vyčítání živých hodnot tam jsou často nesmysly. A úplně nejlepší je si to ještě pustit v češtině - tam si člověk zanese další vrstvu chyb a disinterpretací. :-DDD

Zkus to "vyblikání" podle tohohle - https://subarufanclub.cz/wiki/navody/zo ... egacy_blbp

EDIT: A ohledně baterky, tak snad na základní diagnostiku nepotřebuješ tester, ne? Změřit napětí před startem, po startu, když to zhasne atd. snad není problém. :-) Lepší by bylo ale měřit napětí přímo na jednotce VDC. Napětí v různých jednotkách se dá vyčítat i diagnostikou z BIU.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“