Repase řízení - zkušenosti

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od spm »

Jelikož tady nikde nejsou ucelené informace, je to rozstrkané různě po vláknech a i u všech konkurentních klubů (a to nejenom Subaru) jsem našel úplný kulový, tak to zkusíme tady :-) Takže ti, co mají repasované řízení - přiznejte se, kdo vám to dělal a jak dlouho vám to už (ne)funguje?

U mě to začalo chcát, asi ne nějak drasticky, nebylo potřeba dolévat, ale spodek auta je celej zeblitej a na parkovišti v práci mám pokaňkaný místo (což teda mohl udělat i ten druhý zázrak, který zase teče pro změnu z motoru, ale dle pozice to vypadá taky spíš na řízení z outbacka). Takže bych s tím chtěl něco provést.

Nemám ještě úplně rozhodnuto co. Řešení jedna je odvézt to do servisu a nechat to vyřešit je; což zase znamená nechat tam auto nějakou dlouhou dobu nebo si tam nechat vyměnit vrak a pak to vyměnit zpátky, každopádně logisticky komplikovanější. Nebo si koupit jiné jeté řízení (už jsem poptával, v subatechu se něco vybrat dá - na repasi, i bez zeptání rovnou řekli, že chcát budou všechny), nechat si to zrepasovat a pak to nechat naráz vyměnit. Jenom teda nevím úplně moc kde (zkušeností a zvlášť dlouhodobých k nalezení úplně moc neni), logisticky je to taky trochu komplikace (asi to bude dost velký na posílání poštou) a celkově teda mám lehce obavu co si za řízení přivezu (asi si ho můžu vybrat, ale já pomalu ani nevím jak to vypadá, natož poznat jak moc je v háji :-D ). A cenu novýho řízení jsem radši nezjišťoval :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od Traveller »

Něco s řízením myslím kdysi dělal HonzaCZ a teď nedávno nechal repasovat (či jak to nazvat) řízení na stíhačce bushman1. Ani nevím, jestli už to má namontované na autě?!?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od spm »

Jo, o nich vím... HonzaCZ se tváří spokojeně, ale jednou to reklamoval, což je další logistická komplikace :-DDD bushman to na autě má, říkal že dobrý, ale je to taky jenom chvilka :-) (Nicméně nějaká další delší reference na tu firmu, co mu to dělala, by mě taky dost zajímala, pač kromě toho, že to bylo podezřele laciné, tak ji mám i v dojezdové vzdálenosti, takže bych to zvládal dovézt a vyzvednout).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od Traveller »

Tak promiň že žiju. :-D :-D :-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od spm »

Ale no tak, to já ti nic nevyčítám, jenom doplňuju informace :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od podvlada »

Cliffer taky myslím nechával repasovat na starším zlatým Otb 2.5. Jestli si to dobře pamatuju, posílal to někam snad k Ostravě. Ta firma to snad ani nemá na webu, že dělaj i řízení. Šlo myslím hlavně o přetěsnění, možná doleštění nebo přefrézování ozubů max, ale myslím že nechromují. A prej doporučujou dát k řízení na repas i servo, že když načatý řízení poškodí servo, to pak zase poškodí repasovaný řízení... a tak dokola.
Jo a edit: myslím, že říkal něco o 6000,-.

Já mám svoje starý tekoucí v garáži a čekám co s ním. Mělo krásnej hladkej chod od dorazu k dorazu, ale teklo. Nemálo. To co tam mám teď je z nějakýho vraku od Vrťase, neteče, ale přijde mi že si občas zavrní víc a jako by byla někde vůle, přitom tyčky vůli nevykazovaly - a byly i na starým, přendaval jsem je.

Tak přemýšlím co s tím. Jestli sehnat i jetý servo a nechat to pak repasovat obojí, vyměnit na auto rovnou s novýma tyčkama a mít to perfektní, ale říkám si, jestli to není zbytečný, když tohle funguje a neteče. Druhá varianta je, to tekoucí prodat někomu, komu taky teče, ale zrepasuje si ho sám a pak vymění rovnou za hotový.

Ale úplně vidim, jak ho prodám za pár drobnejch a začne téct to co mám a budu kupovat stejnej vrak zpět za dvojnásobek.
Tak jako tak, nevydělam na tom ani v jednom případě :-D

Mimochodem, na nový ani nekoukej. Tady máš kolik to stojí na BP, nepočítám, že bys to měl na BH moc levnější...

Další edit: ještě je varianta to rezervní rozebrat doma a přetěsnit si ho sám (sada asi 2,5k), ale co pak, když bude vnitřek poškozenej? To asi ale není varianta pro tebe, předpokládám že se v tom vrtat nechceš ani nemáš kde.
Přílohy
rizeni.png
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od MrRichie »

Já dával repasovat řízení někam k Bohumínu, vyšlo to něco okolo 5000 Kč i s prací servisu myslím. Bylo to z nějakého Legacy, myslím, že H6... Teklo a mělo vůli. A pak ještě další dvě... U toho prvního jsem chvíli čekal, než si sehnali díly, pak už to měli v merku a bylo to v pořádku.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od spm »

No, já nechal přetěsnit servo, protože kvičelo. Po přetěsnění přestalo kvičet, ale začalo chcát řízení :-DDD Taknějak nevim, na tom servu se stejně nedá dělat nicmoc jinýho, než ho přetěsnit, takže samotný řízení by mohlo stačit, ne? Zvlášť když "jenom" teče.

Pojď to dát zrepasovat, třeba nám někde daj hromadnou slevu :-DDD :-DDD

Jako rozebrat kde bych to měl. Problém je, že když to rozeberu, tak už to většinou nesložím :-DDD A taknějak bych tady v té situaci uvítal i, aby se tam pořešily ty mechanický věci, co se s tím dá udělat, ať to nemusím za rok řešit znova kvůli klepání nebo takněčemu :-))

Jinak ten neoriginál se ceně blíží některým repasím; ale na BHčko stejně druhovýroba nebude :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od podvlada »

Právě, to je druhá věc, i kdybych to nějak rozebral, přetěsnil, složil a bylo to dobrý, tak to za chvíli může odejít mechanicky.
OK, najdi něco kde nám to udělaj a pošlu to s tebou :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od podvlada »

Nebo aspoň dočasně nasypat pár různých O-kroužků do nádobky, třeba se to samo zatěsní tam kde to teče :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od spm »

Tak oni se nějaký utěsňovače prodávaj. Ale mě to asi neteče tak moc, abych to chtěl řešit něčim takovym, chci spíš mít funkční :-DDD

Hele, když už to tu někteří drželi v rukou - jak moc je to poslatelný nějakou přepravkou? Bohumín nemám úplně po ruce, ty TruckMotors, kde to měl Honza, taky zrovna ne :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od podvlada »

Řekl bych že bez velkýho problému jo... celý to má tak 10 kg, když sundáš tyčky a manžety, tak to je prostě asi metrová trubka, jen převodka kam se nasazuje tyč od volantu z toho trochu trčí, asi tak 15 cm. Normální přepravce imho v pohodě. Tohle mi vyběhlo na zaslat.cz, dal jsem 15 kg, 150x20x20 cm, Plzeň - Brno třeba.
Přílohy
zaslat.png
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od bushman1 »

Ta moje repase u https://www.autodilykracik.cz/ byla tak levna (3500Kc vs beznych 6500Kc) proto, ze jsem to mel udajne ve velmi dobrem stavu a bylo treba vymenit jen jedno tesneni a pak udelat tlakovku.
Za tech par mesicu od vymeny zatim vse funguje jak ma.
Pan byl velmi ochotny a udajne chvili prede mnou delal dalsi STI.
Nez to udelal (1-2 tydny), tak auto stalo v servisu v Plzni rozebrane.
Dokonce pan Kracik zajistil i odeslani baliku od nej ke me (stalo to tusim 200Kc) a poslal mi to cele na dobirku.

Poptaval jsem i http://www.truckmotor.cz/, ale ti byli drazsi (10000Kc) a meli vyrazne delsi dodaci lhutu (17 dni, repase v Italii).
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od HonzaCZ »

Když to vidím, tak bych asi klidně zkusil toho pana Kracíka. Poslal bych mu tam nějaký bazarový řízení. Na webu to vypadá slušně. A máš tady i přímou zkušenost. Já na něj tenkrát nenarazil, moc možností jsem nenašel a nikdo ani neuměl poradit. A máš tu i další zkušenosti, takže bych řekl, že máš celkem slušnou půdu pro vytvoření názoru a akci. Tak nebrblej. :-DDD

Jinak já, abyste věděli (kdo si ještě za ty asi 2 roky nevšiml :-D ), tak mám na prvním příspěvku svého vlákna o autě rozcestník, aby člověk nemusel hledat mezi blábolama nějaký podstatný info. ;-)

Ohledně řízení konkrétně zde.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Repase řízení - zkušenosti

Příspěvek od spm »

bushman1 píše:Ta moje repase u https://www.autodilykracik.cz/ byla tak levna (3500Kc vs beznych 6500Kc) proto, ze jsem to mel udajne ve velmi dobrem stavu a bylo
Jo, té ceny jsem si všiml, ale i těch 6500,- mi přišlo jako relativně dost levná cena na repasi i s mechanikou. Ale asi se začínám přiklánět k tomu, že jej také zkusím - ty máš referenci, Honzovi to podle webu připadá slušný (a to je co říct :-D), mně to taky zaujalo a mám ho i v relativně blízké dojezdové vzdálenosti, že jsem schopný to tam přivézt / odvézt osobně.

Jenom teda mám teď problém s tím bazarovým řízením. Původně jsem myslel, že si udělám výlet do Mříčný a něco přivezu, ale ve světle událostí z vedlejšího vlákna jsem propadl panickému strachu, že si koupím řízení na něco jinýho a zjistím to až po repasi :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“