Poukaz Polygon Safety Experience / Kurz bezpečné jízdy

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
vsn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 11, 2019 8:02 pm
Jméno a příjmení: Ladislav Škramlík

Poukaz Polygon Safety Experience / Kurz bezpečné jízdy

Příspěvek od vsn »

Ahoj,

od prodejce jsem k BRZ dostal i poukaz pro kurz na polygonu. Předpokládám, že to mají všichni.

Zajímalo by mě jak ten kurz probíhá a co to znamená pro auto. Jaké hrozí poškození.

děkuji
Sába
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 28, 2019 11:46 am
Jméno a příjmení: Věra Klabíková

Re: Poukaz Polygon Safety Experience / Kurz bezpečné jízdy

Příspěvek od Sába »

Ahoj, já ten poukaz také dostala a po nějakém váhání i využila. Byl to super zážitek. A zjištění, co všechno auto umí. O sobě to radši tvrdit nebudu. Nicméně doufám, že tyto jeho schopnosti nebudu muset v reálném provozu použít. Moje auto (XV) přežilo bez ztráty kytičky. Ale někde v nějakém jiném vlákně tady někdo psal, že mu to poškodilo tuším, že servo nevrací se mu úplně volant. Proto u mne to váhání. A konečně asi taky sedím, tak jak se má a držím volant správně. Nejdřív jsem myslela, že se nikdy nezvyknu a po cca 2 měsících už mi to nedělá problém. Ono, když vidíš, co dokáže airbag se zápěstím při chybném držení...O(((( Jenže já jsem ještě generace za 10 min 2.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poukaz Polygon Safety Experience / Kurz bezpečné jízdy

Příspěvek od quickly »

Absolvoval jsem 4 "Kurzy bezpečné jízdy" (jinak Školu smyku) a vždy bez ztráty kytičky. V Jihlavě se skákalo po plným plynem do vany plné vody na ukázku aquaplaningu, v Hradci Ti kyvná deska škubne až metr do jednoho směru.
Jinak takovou jízdu bych dal povinně každému.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Avis
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: stř čer 05, 2019 8:49 am
Jméno a příjmení: Iva Svobodová
Bydliště: Praha

Re: Poukaz Polygon Safety Experience / Kurz bezpečné jízdy

Příspěvek od Avis »

Byla jsem s novým Otbackem a byl to zážitek. Nejprve trocha teorie a pak se jede se ve skupinách po několika vozech, projíždí se postupně různá pracoviště (brzdění v různých rychlostech na různém povrchu, kyvná deska na zadní nápravu, slalom mezi kužely, losí test v různých rychlostech, vyhnutí se překážce na mokru, smyk v zatáčce atd.). Autu to neuškodí, a je fajn si to zkusit, alespoň teď vím co od auta můžu čekat.
Stejně jako quickly bych to dala jako povinné školení každému řidiči.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT
vsn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 11, 2019 8:02 pm
Jméno a příjmení: Ladislav Škramlík

Re: Poukaz Polygon Safety Experience / Kurz bezpečné jízdy

Příspěvek od vsn »

ok, díky.

Kuželům se budu vyhýbat abych nepoškrábal lak. I když v losím testu s vyplou stabilizací to bude těžký. (To i nová Fabia dopadla líp :D ) https://www.youtube.com/watch?v=G9dLIR-ayJY

Jdu ve středu 11.12.
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 786
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Poukaz Polygon Safety Experience / Kurz bezpečné jízdy

Příspěvek od mirekst »

Před cca třemi lety jsem absolvoval (s minulým Outbackem - 2.5 AT, rv 2006, tj. v té době auto cca 10 let staré). Žádný problém.

Instruktor před kurzem uváděl, že za asi pět let, co tyto kurzy dělá, zaznamenal tři škodní události:
1/ drobná kolize mezi účastníky (nedobrždění), zjevná nepozornost zadního řidiče, škoda pár tisíc
2/ totální škoda starší fábie, které při nácviku smyku praskla přední pneumatika a auto šlo přes střechu - asi vadná guma, nebo už načnutá dřív - naštěstí se nikomu nic nestalo
3/ nezvládnutý smyk v zatáčce s kluzkým povrchem, auto skončilo v poli na boku - viníkem byl řidič auta, těžký frajer, který po vstupní instruktáži že tou zatáčkou nejde projet rychleji než cca 40 km/h a cokoliv výš končí venku z dráhy v oraništi, tam vletěl 76 km/h (měřeno radarem, který tam byl) - no a výsledek byla další totální škoda

Pokud vím, některé pojišťovny umožňují uzavřít speciální pojištění na takovouto akci - tuším Allianz to uměla (v té době, nevím jak teď - bylo to součástí nabídky tohoto kurzu).

Podobný kurs doporučuji každému.
Avis
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: stř čer 05, 2019 8:49 am
Jméno a příjmení: Iva Svobodová
Bydliště: Praha

Re: Poukaz Polygon Safety Experience / Kurz bezpečné jízdy

Příspěvek od Avis »

mirekst píše: Pokud vím, některé pojišťovny umožňují uzavřít speciální pojištění na takovouto akci - tuším Allianz to uměla (v té době, nevím jak teď - bylo to součástí nabídky tohoto kurzu).
Přímo před začátkem kurzu jsem na recepci pojištění uzavírala - stálo nějakou tu stovku, už si nevzpomenu přesně kolik.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“