Plnění klimatizace

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od draconis »

Když by to bylo odkrytý a přístupný, aby se to dalo zavařit, tak bych to asi domluvil. Dílnu mám k dispozici kdyžtak taky, otázkou je, co je na to všechno potřeba za cajky.
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od pleswi »

Tak servis mi nacenil opravu, novy chladic subaru bratru 13,5, OEM Hella za 5 a noname za 4, prace 900. Chladivo pry neplatim jakoze za ty trable. Hadice subaru kompresor-kastle 4,5. Takze budu shanet prelisovani nekde po okoli. Dnes jsem se bavil jeste s panem primo pres klimy, byl tak hodnej ze mi to trochu naplnil, vzal cuchacku a hledal, opravdu to jde od priruby chladice, ale podle nej to vidi spis na tu kostku, kde je ten prechod pres O krouzky, ktere menili (spatne? odflaknuto? nepasuji?), ale nebyl dole naraznik, tak rikal, ze to neni jiste. Doporucil mi sundat naraznik co nejdrive dokud je to pod tlakem a zkusit to jarovou vodou overit kde presne to utika. Takze musim na vikend najit navod jak sundat predni naraznik a asi si s tim zkusim pohrat.

Nicmene me dorazila skutecnost, ze servisoval svoje firemni auto (majitel firmy - dodavka) ve stejnem servise jako ja servisuji Alfreda a pry mu tam 4x!!! menili vstriky, nez to fungovalo (nejaka TCPA diesel dodavka). Pry ten motor ty vstriky nicil, platil sice jednou, ale rikal ze na to pokazde najel 100-300 km a odeslo to ted pry na poctvrte OK. tak asi na case se porozhlednout po jinem servise no.
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11895
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od Traveller »

Doplnil bych rychle se rozhlédnout po novém servise. :850: :845: Může to být jen blbá náhoda..., jenom když tě tak poslouchám, tak už je těch blbých náhod v provedení toho servisu nějak víc. :845:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od Fluval »

Zdravím všechny, nevíte někdo náhodou jaký typ ventilku je v tom připojovacím místě, kde se plní klimatizace chladivem? Utíká mi.
Outback 2005

Díky.
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od Fluval »

Fluval píše:Zdravím všechny, nevíte někdo náhodou jaký typ ventilku je v tom připojovacím místě, kde se plní klimatizace chladivem? Utíká mi.
Outback 2005

Díky.
Níkdo neví?
pecan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob lis 13, 2010 9:58 pm
Jméno a příjmení: Petr Jech

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od pecan »

úplně stejný jako v jakém koliv ventilku 1/4 na chlazení, akorát je rozdíl sání/výtlak
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od Nemmo »

Zdravím, neřešil tu někdo opravu kompresoru? Odešla mi viskospojka, tedy spíš ložisko, protože za studena kompresor sepne, jak se moc ohřeje, tak vypne (asi se kousne). Na kompresoru je jemný prášek, pravděpodobně z ložiska.....
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od pleswi »

Moje patalie s klimou pokracuji. :839: Pote co se vymenili hadice a trubky, chladic a unik byl stale, tak barvivo odhalilo unik do kabiny skrze vyparnik. Takze se to vsechno tedka vytahlo vyparnik se ozkousel a je v pohode, ale byly vcoudy O krouzky. Original subaru 46kc, dva dny dodani, jak ja jsem jasal. Predcasne. Stale unik. :fuckoff: Servisak si chce hodit masly na hadicich od moji klimy. Ukecam ho at to nedela a jeste se na to koukne. Vsechno ven znovu (posle fotky), zapojil to mimo kabinu a hledal po castech kde to utika. hadice ok, vyparnik ok, chladic ok, vsechny spoje ok. Zbyva kompresor. Po tom co rozebral elektromagnetickou spojku a dostal se k hrideli, tak zjistil, ze to teda syci kolem ni. :zachod:
Takze co ted? Zkusi zjistit, jestli se necha nekde kompresor opravit jestli se na to da neco koupit a pretesnit to. pokud ne tak hledat kompresor. Novy stoji nesmysl (18-25 tis, pravda nasel jsem nejakej za 7tis, ale to je dost podezrela cena). Z vrakace cenove dobry, ale riziko toho sameho, protoze cim dele se klima/kompresor nepouziva tim vice starne tesneni, ktere vyschne, protoze se prirozene nemaze a dojde k tomu samemu. Jedine nejakou cerstvou bouracku s pouzivanou klimou :( To je pro zmenu asi nerealne neco takoveho uhlidat a najit zrovna v tom konkretnim dile co potrebuji. No uvidime, doufam, ze se najde zpusob jak to opravit. Kolik to bude stat zatim nevim a snad ani nechci protoze tech hodin prace co na tom nechal..... Na druhou stranu je prvni, ktery se tim zabyva dost detailne a vazne se to snazi definitivne vyresit.
Budu rad za kazdou radu, tip, kde a jak nechat opravit gufero/tesneni kolem hridele kompresoru a nebo kde sehnat s nejakou vetsi jistotou slusnej jetej kompresor. Rikal, ze po jine strance jsou tyto modely kompresoru naprosto perfektni a temer nesmrtelne jedine co jim neprospiva je nepouzivani :(
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od Slavek_xxx »

pleswi> jojo, to by sedelo. Kolem hridele kompresoru je tesneni a kdyz se nepouziva, tak vysycha a neni mazany olejem v chladivu. Ale tohle snad pujde repasovat.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od u-geen »

pleswi: to me trochu strasis, doufam, ze me neceka obdobna story. mimochodem odkud je servisak?
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od pleswi »

Auto ke teď v AutoPas v Liberci. Přístup a ochotu chválím. Uvidíme co cena po te srande. Nicmene doufám, ze nějaký repas snad půjde. Jednoducha rada - klimatizace pořád na auto. A pokud se ztrácí tak řešit hned a důkladně ne jak u mě že to trvalo všechno téměř rok. Se všema těma pokusama.
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od VDC »

Tak to jsem zvědav, jestli na tom nebudu stejně. Už jí mám rok bez náplně. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od pleswi »

Potřeboval bych teď schrastit firmu na repas toho kompresoru. Subaru na to ofiko díly nemá. Novej 20+ nebo nějaká druhovýroba asi za 8 ale úplně tomu nevěřím. Vrakac je nesmysl, pokud by to nebylo čerstvě bourany a ideálně na zadek - šance asi tak 0. :-(
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od u-geen »

pleswi: aha, tam taky jezdim, posledneto trochu vazlo, ale tak to se neda nic delat, praci ale delaji dobrou (= neodflakujou to) ... zitra se tam stavim domluvit co a jak. Ja klimu na AUTO mam, myslim ze fungovala do jara - ale tezko rict, to zrovna neni obdobi kdy to clovek sleduje. Zatim jsem nasel mastnou prirubu na chladici i s trochou detekcni barvy.
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od pleswi »

Prirubou jsem zacinal :(

PS: maji ted 14 dni dovolenou.

Vsechny repas firmy jsou Praha, Brno :( To je proste :zachod:
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“