Plnění klimatizace

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Plnění klimatizace

Příspěvek od tango »

Tak nevín kam to hodit tak to píšu sem,pokud se to nohodí dej te to někam jinam :supeer: .
Tak přestala mně fachat klima :fuckoff: . No co s tím, byl jsem u jednoho borce a ten mi říkla, že klima je uzavřený okruh a že se tam nemůže nic ztratit, takže mám někde douru :670: . Tak jsem pak po společné konzultaci s mechanikem zajel v Liberci do Barumky a tam mi to napíchli na přístroj pro zkoušení klimi . Po vyzkoušení a vysatí mi bylo při procedůře řečeno, že tam není žádný olej a chladiva je tam 30dkg :686: což nedoplňoval to nikdo hodně dlouho. Po vyzkoušení vakuem ok :supeer: , těsnost malotlak ok 0procent ztráta, na vysokotlaku mezi 20 - 30 procenty :670: . Tak jsem se ptal, jestli to je problém a bylo mi řečeno, že pokud to mašina vypne před doplňováním chladiva tak to je problém :6066: , naštěstí napouštění a vše kolem dopadlo ok :supeer: , jen mi tam dali místo 0,37kg - 0,43kg 0,62kg chladiva :655: . No a teď problém chvíli to fungovalo a pak najednou ko :839: . Byl jsem pěkně naštvanej :839: :baseball: . Po otevření haupny mi větráky a klima spínala ve 3s intervalech s tím, že se zapla vypla :655: V autě vedro jak na Sahaře :686: tak co s tím. Mechanická zaváda ? Ne po konzultaci s odborníkem došlo k přeplnění klimi a zpětný ventil vypínal klimu z důvodu vysokého tlaku v systému, to proto aby nedešlo k poškození :845: . Takže jsem na doporučení jel zase do Barumky a odsáli mi 0,2kg chladiva a nefungovala :6066: . Tak tam dali 0,1kg a hle :670: vše ok :supeer: :supeer: . Závěr nepřeplňovat klimu a dodržovat na klimě daná čísla u Otíka 10/2004 0,37 - 0,43 kg chladiva :845: . No je tam resp. 0,5kg a pohoda :supeer: . No 3,5hod. nervů, že budu reklamovat klimu dopadla naštěstí dobře :657: :657: .
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od VDC »

tango hlavně že se problém vyřešil...jinak téma jsem přesunul do všeobecné technické diskuse, kam patří. :826:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od tango »

Ok děkuju VDC. Přesně jsem netušil kam s ním jako Neruda ::-DDD:
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od David »

Trochu nechápu ten postup ze strany servisu :670: :655:

Měnil jsem resp. čistil médium v klimatizaci několikrát. Pokaždé celé proceduře předcházelo seznámení se s konkrétním typem auta a jeho motorizací do moudrých tabulek, které jsou příslušenstvím přístroje na plnění klimatizace /stejně jako koncovky podle ventilků na naplnění/. Podle nich se vyčte konkrétní hodnota oleje a chladícího média. Tyto hodnoty se zanesou do přístroje a pak se celá procedura automaticky spustí :826:
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od saburafu »

Souhlasím s Davidovo příspěvkem, taky už jsem si nechával měnit náplň v klimatizaci z důvodu bídného výkonu chlazení. Vždy jsem byl přímo u toho a viděl jsem z jakých chytrých tabulek to vyčtou, týpek si našel můj konkrétní model a dle údajů nastavil onu mašinku, co to vše zmákne a pak to prostě frčelo. Postup, co popisuje tango je drobet zarážející ale hlavně, že to nakonec dobře dopadlo :wink:
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od David »

Ještě k tomu čištění klimatizace: před nějakou dobou jsem k tomuto tématu ne-přímo napsal příspěvek na CSC.cz viz. odkaz níže:

http://www.czechsubaruclub.cz/forums.php?m=posts&q=619

Třeba by to mohlo mít i pro vás informační přínos.

P.S.: Těch nejapných komentářů si prosím nevšímejte, znalým nemusím vysvětlovat "údolí sviní" :D
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od tango »

Jasný jak to myslíte a děkuju. Byl jsem u toho a doufám, že to popíšu tak nějak rozumně - tak v nějakém tom menu našel Subaru,pak hledal typ nomohl tam najít Outbecka, ale našel tam Legacy :713: , tak jsem tak nějak zkonstatoval, že je to téměř stejný tak ho ozn. a pak se mu tam objevilo mám dojem motorizace což je v mém případě 2,5 16V a pak se tam znovu objevilo Legacy Outabck :655: , n dost dobře jsem to nepochopil, ale dle přednastaveného nastavení tam bylo 0,62kg chladiva :713: :655: . No ale to comně bylo zase řečený od někoho jiného hele tady nahoře na chladiči je typ klimi nějaký olej :655: mám dojem a pak pod tím je 0,37kg - 0,43kg, což je tedy to médium :850: . No bylo mi pak zase řečený v Barumu, že se jim to zdá dost málo, že nějaký Kačko má 0,5kg a Koktávka asi přes 0,8kg. Tak to tam napálil a kolem 0,5kg se to zastavilo a šloto dost pomalu :655: . No pak počítač vyhodnotil, že došlo k překročení času a plnění bylo zastaveno :670: . No možná to popisuju trošku blbě za co se omlouvám :845: . No takhle plus mínus to tam probíhalo. A kolik máte v klimě tedy jiné modely obsahově chladiva ? :supeer:
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od ondrys »

Díky za odkaz Davide, některé komentáře jsou opravdu na :baseball:
Já si nechal v červnu vyměnit náplně + dezinfekci ultrazvukem v Pneumaxu v Liberci. Ne že by mi to do té nefungovalo, naopak mi to chladilo moc dobře, ale bylo před dovolenou a nevěděl jsem kdy byla klima naposled servisovaná. Tak jsem to tam dal preventivně abych předešel nějakému překvapení během dovči. Mám z toho ale blbý pocit, protože od té doby co to bylo servisováno, tak si ta klimoška občas při nastartování jakoby upšoukne, prostě to nějak divně smrdí, což se mi předtím nikdy nestalo. Příště se vyprdnu na nějaký ultrazvuk a šoupnu tam ten sprej.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od tango »

Ondrys a kolim to stojí v Pneumaxu ? Kolik ti tam doplnili chladiva? Já že s nima moc dobrý zkušenosti nemám :839:
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od ondrys »

Stálo to celkem 1308, 200 za 0,40 kg chladiva, 49 za 0,03 l oleje (fakt je to tak drahý), 660 za kontrolu naplnění klimatizace a 399 za dezinfekci. Byl jsem tam poprvé a taky naposled, nelíbí se mi jejich přístup k zákazníkovi.
shnilej_richard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: úte zář 08, 2009 10:18 pm

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od shnilej_richard »

Me klimatizace smrdi takovym pronikavym puchem, jinak chladi. Zrejme plisen diky zkondenzovane vode. Zvladne to ten granat z Auto Kelly?
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od quickly »

V červnu jsem si koupil v Lídlu sprej do klimatizace. Fungovalo to tak, že se auto nastartovalo, pustila se klimačka a vnitřní oběh. Sprej se dal doprostřed auta (já to dal na sklopená zadní sedadla) a stiskl. Potom jsem ihned opustil auta a zavřel. Sprej syčel cca 1-2 minuty a podle návodu jsem to tak nechal 5 minut. Potom jsem auto provětral. Opravdu to pomohlo a navíc zmizel i "zápach" psů (v autě vozíme 1-3 psy :845: ). Ovonění bylo cítit asi ještě týden, potom to vyprchalo, ale klimačka ok. Sprej stál cca 70 Kč
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od David »

Tak aplikace toho VALEA Clim Spraye je stejná, jak píše Quickly :826: jen ta cena je wo poznání "jinde" :713:
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od tango »

ondrys píše:Stálo to celkem 1308, 200 za 0,40 kg chladiva, 49 za 0,03 l oleje (fakt je to tak drahý), 660 za kontrolu naplnění klimatizace a 399 za dezinfekci. Byl jsem tam poprvé a taky naposled, nelíbí se mi jejich přístup k zákazníkovi.
Ondrys tak v Barumu 499 - kontola klimi,čištění a tak vše kolem - chladivo a asi i olej 200,ještě tam dali fluorescenční kapalinu pro hledání úniků, při problémech s klimou :657:
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Plnění klimatizace

Příspěvek od ondrys »

Čus Tango, pekná cena v tom Barumu, ale když tady čtu, že Ti to dělali na třikrát, tak na ně dlabu. Příště už jen VJ Cars.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“