Nenadale "skoceni" vykonu motoru

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Rascal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 31, 2018 4:51 pm
Bydliště: Písek

Re: Nenadale "skoceni" vykonu motoru

Příspěvek od Rascal »

Hm, tak nez jsem stihnul nechat zkontrolovat v AWD pri vymene oleje, coz uz bylo za rohem, tak dnes draha polovicka z cesty hlasi svitici kontrolku motoru :-/
Po jeji telefonicke konzultaci s technikem z AWD se autem vratila domu, do nouzaku to nejde.
Takze me ceka v pondeli AWD neplanovane, snad to nebude nic katastrofalniho...:-//
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nenadale "skoceni" vykonu motoru

Příspěvek od námořník »

Tak pokud ti svítí kuře, tak se aspoň najde co je za problém.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Rascal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 31, 2018 4:51 pm
Bydliště: Písek

Re: Nenadale "skoceni" vykonu motoru

Příspěvek od Rascal »

Tak doma popisuje zena toto:
Pred dalnici (rychlost cca ~80-90km/h) zapnut tempomat, celou dobu rezim Inteligent, 6.stupen. Na dalnici (~130km/h) - SET na 127km/h. Nekolik vterin (5-10s) rychlost drzi. Auto zacina zpomalovat, tak kouka, co se deje, tempomat uz neni nastaveny. Znovu zapnuti tempomatu a znovu zkouska SET, nastavuje se sam rezim Sport, kontrolka blika, mizi signalizace razeni (nahoru/dolu), sviti "kure", (blika tempomat, blika rezim Sport - (S), nejde zmenit rezim).

Auto jsem zkontroloval jak jen umim, naplne jsou.
Elektrika funguje, turbo funguje, teplota motoru nestoupa, nic nestandardniho nepozoruju. Vic na tom ja nevykoukam.
Diff. prepinat jde, ale nemuzu menit rezimy - Integent/Sport/Sport+.
Nefunguje tempomat. Podle reakce plynu je tam urcite Sport, ktery je vyznaceny a blika. Stejne jako tempomat.
Rascal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 31, 2018 4:51 pm
Bydliště: Písek

Re: Nenadale "skoceni" vykonu motoru

Příspěvek od Rascal »

Co sviti a blika :-/
Přílohy
20190706_175514.jpg
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nenadale "skoceni" vykonu motoru

Příspěvek od HonzaCZ »

SPORT je default režim. Ten se přepne vždy, když je nějaký problém s motor managementem. Vypnutí tempomatu taky. Kontrolky značí jen to. Pro zbytek je potřeba vyčíst paměti závad. Říct podle kontrolek, co se děje, už dávno není možný.

Je možnost si za 80 Kč koupit OBD2 dongle a vyčíst paměť závad. Doporučuju ale rozhodně nemazat. A pokud tomu člověk nerozumí, tak pro jistotu ani nekupovat ten interface.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Rascal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 31, 2018 4:51 pm
Bydliště: Písek

Re: Nenadale "skoceni" vykonu motoru

Příspěvek od Rascal »

Yep, diky za poznatky, o Sportu jako defaultu jsem nevedel.
O jednotce se ctenim chyb me zena informovala, hned jak jsem prijel. Zvladla to docela dobre, prekvapilo me, co vsechno stacila nacist, nez jsem se ukazal doma :))
Ambice na servisaka amatera nemam, takze mazat urcite nebudu, zajima me, co se tomu deje...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nenadale "skoceni" vykonu motoru

Příspěvek od HonzaCZ »

Myslel jsem to tak, aby tam ty chyby pak byly pro toho, kdo tomu bude rozumět. :-)

Ještě pro úplnost není úplně pravda, že podle kontrolek si nic nepozná. Když bude check engine blikat, tak je lepší zastavit a zjistit co se reálně děje. Protože to značí problém s tvorbou směsi a delší jízda třeba na chudou směs může mít nepříznivý vliv pro stav motoru.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Rascal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 31, 2018 4:51 pm
Bydliště: Písek

Re: Nenadale "skoceni" vykonu motoru

Příspěvek od Rascal »

Tak v pondeli navsteva AWD. K onomu "poskoceni", kvuli cemuz jsem zakladal toto forum mi (trochu prekvapive) technik nic nerekl. Odhad na zasah diferencilu a sledovat, kdy se to deje...
Co se kontrolky motoru tyce, po nacteni odhalena chyba "P2270 O2 Sensor Signal Biased/Stuck Lean Bank 1 Sensor 2" - zadni lambda sonda za katalyzatorem....ktery tam neni.
Odkazali me na KomvetRacing, kde byla provedena prvotni uprava, aby chybu zakazali v mape.
Jen me trochu prekvapilo, ze se chyba ukazala az po ujeti cca 4.000km

Za 2 tydny vymena oleje, brzdovky a nejaka prohlidka pred delsi cestou, tak uvidime co dal.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“