Ošetření podvozku

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
mog1993
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 09, 2023 8:53 am
Bydliště: Choceň

Ošetření podvozku

Příspěvek od mog1993 »

Ahoj, nevíte o někom šikovném kdo dělá ošetření nástřik podvozku. Rád bych nechal ošetřit své nové Subaru Outback.
Nejlépe Pardubický, nebo Královohradecký kraj. Děkuji za tipy.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od Majklaz »

Ahoj, kamarád si nechal dělat dvě nový auta v dopravním podniku v HK a prý dobrý.
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 787
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od mirekst »

Je tu celé vlákno: viewtopic.php?t=8953&start=60

Byl jsem tam loni, moc milý a šikovný pán, ale má plno, rozhodně nefunguje stylem v pondělí zavolám a ve středu to mám hotovo.
mog1993
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 09, 2023 8:53 am
Bydliště: Choceň

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od mog1993 »

ok, dík za info
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od Vladimir_xh »

Račineves je od HK trochu z ruky. Jinak kvalitní práce, ale vzhledem k tomu, že pan Protiva částečně žije / pracuje za hranicemi, tak bývají termíny na delší lokte.Tedy pokud se nezměnila situace
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od milan74ma »

Vy sa mate ... Aspon mate naokolo niekoho kto to vie a spravi aj ked treba cakat.
Ja som teraz pozeral video od chvalu kde si nechal riesit toyotu, cca za den hotovo.
co som ja nasiel na SK tak vsetci chcu tam auto nechat 3-5 dni. Na keru prdel preboha.
najhorsie je ze clovek nema jamu ani zdvihak - inak by si to vedel spravit aj sam
odstrojenie / nastrojenie + nastrek
aj ked som chcel dat nejaky bonus navyse a bez papiera ze by to spravili za den - rano pridem a odidem aj o 7-mej vecer - nezohnal som nikoho ...

najviac ma toci ked clovek pozera rozne zahranicne auto programy a vidi ze co a za aky cas sa da, ked je clovek odbornik ...
a tu ? >:-&
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od námořník »

Když ti to někdo udělá za den, tak to bude stát ranec a nebo to bude ojebaný
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4393
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od Tsakabaru »

den ti zabere to jenom odstrojit a pripravit tak, aby ses dostal kam potrebujes a nezflakal vsude vsechno... =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
MirekK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od MirekK »

Vladimir_xh píše: ned pro 17, 2023 10:43 am Račineves je od HK trochu z ruky. Jinak kvalitní práce, ale vzhledem k tomu, že pan Protiva částečně žije / pracuje za hranicemi, tak bývají termíny na delší lokte.Tedy pokud se nezměnila situace
Já jsem panu Protivovi odvezl v srpnu na ošetření obě naše auta. Přijel na dva týdny ze Španělska a měl toho hodně, tak jsem mu je tam taky několik dní nechal. Říkal mi, že příště přijede asi zase až za rok. Teď jsem měl auto u Lišky v Plzni na klempířskou práci, na niž mě pan Protiva upozornil, plus další věci, co byly potřeba ještě udělat. Mechanik u Lišky mi řekl, že ten antikorozní nástřik od pana Protivy nebyl vůbec špatný, ale nebyly ošetřené olejové vany. Tak to mi udělali ještě dodatečně.

Mně nevadí zajet si pro kvalitní servis přes půl republiky, když neznám nikoho, kdo je blíž. Obvykle to se ženou spojíme s nějakým výletem, někde přespíme... Teď naposled jsme se cestou z Plzně stavili v Žebráku a hodně nás to městečko překvapilo svojí příjemnou atmosférou a lidmi. Všichni, s nimiž jsme přišli do styku, byli velice milí a vstřícní. Žena se tam zúčastnila kurzu tvoření ozdob z Vizovického těsta v tamním muzeu a poté nám paní z muzea udělala nesmírně zajímavou přednášku. Bylo vidět, jak ji to hrozně baví a jaké má ohromné znalosti. Dověděli jsme se, mimo jiné, že tam mají dvě stě let starý ochotnický spolek, kam chodil i Karel Jaromír Erben, jehož první žena odtamtud pocházela. A co bylo moc hezké, tamní hasiči udělali dětem přes noc jako překvapení parádní sněhovou klouzačku – na náměstí, přímo před muzeem. To bylo radostného výskání. :-) Přespali jsme na Zeleném statku v nedaleké obci Bzová. Hostitel mi nabídnul zajímavé pivo – irský stout s názvem Nebožtík – a sdělil nám, že jeho žena pořádá jednou ročně v květnu kurzy pletení košů, které vede místní Francouz. Ten si vozí vlastní vrbové proutí až z Francie. Takže péči o naše čtyřkolé miláčky spojujeme s poznáváním vlasti a zajímavými akcemi. Třeba takové Kladno jsem až donedávna znal jen z někdejší školní četby Rudá záře nad Kladnem. A až díky setkání s Petrem Vrtílkou jsme poznali, jak hezké je to město. :-)
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od Vladimir_xh »

Mě když dělal p. Protiva Otb. tak jsme byli domluvený na 5ti dnech. Nakonec z toho bylo deset dní. Takže se to může i protáhnout
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od CoZmo »

podle čeho všichni poznáváte, že dobrý? Že sou plasty na svým místě?

Já po letošku dospěl k závěru, že sem to sice měl udělaný dobrý, ale ne dost dobrý a příště radši sám, resp. bejt u toho klidně jako asistent. Dobrý a pořádně je furt celkem rozdíl a potřebuješ zas někoho, kdo ví kde plejády hnijou s oblibou.

A za den to fakt tak odstrojíš a očistíš, za weekend když se maká a nekecá. U zlatýho to bylo "jen" obnovení a byl to pátek večer, sobota celej den a neděle nakonec do večera...fakt znalost, kterou bych si odpustil :-) A to byl zlatej udělanej pořádně. Bílej byl dělanej na zakázku a příští rok to radši doděláme...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od sima »

Je to skutečně záležitost na několik dní, pokud to má být uděláno aspoň rozumně kvalitně.
Zrovna v pondělí jsem se zkusil objedna u jednoho pána zde ve Stříteži u valmezu. Ti mí známí dělají spodek a levně, ale nedělají už dutiny...tak jsem si říkal, že i ty bych měl obnovit. No a taky tenhle pán je opravdu profík, živí se jen tímhle, už pár desítek let. Pán má dokonce už 65 let 8() a ano stále to dělá, mazec. Se smíchem říkal, že kdo to bude jednou dělat, že on teda neví, jak dlouho to ještě bude držet :-) a že přikoupil ještě jeden zvedák...
Má plno imrvére na rok dopředu. Tak jsem to přeci jen zkusil, ať mě hodí do pořadí, na stránkách měl uvedeno, že má ještě na říjen volno, ale to už taky neplatí, že to už zadal smazat, ale holt není...
Přesto mě zařadil a že většinou někdo vypadne, že se nestalo, že by někoho odmítl, málokdy teda.
Na spodek používá Wurth, Dinitrol ne, dle něho je lepivý, nachytá na sebe kdejaký bordel a ten rychlesnoucí je prý zlo, brzy se loupe, že jako dobré pro ty rychlé "kvalitní" nástřiky. Tu Tomáš má možná jiný názor, mu věřím teda taky, navíc je Dinitrolů beztak více druhů (?) Dinitrol dává do dutin, ale třeba do dveří jen málo, prý jen do vaničky, ať nezasere repro, elektriku, stahovačku...což je v mém případě dobře, protože mám vytlumené dveře a repro s elektronikou, to jsem ho i v objednávce upozornil. Jo a tak si nechám ošetřit část nerez výfuku, to jsem v objednávce zatrhl, nebo dle domluvy na místě. A to samé dle stavu mých světel, ale to teda ještě uvidím, to bude zas za vše darda.
Ceny jsou takové jsou, už to holt nebudu mít od kámoše za pětku, či za dvojku jako to ten jeden dělá, ale ten to neudělá zdaleka tak poctivě, nemá šanci, přesto lepší jak drátem do oka.
Teda snad se téhle akce dočkám, vyjde na mě řada a pán bude stále aktivní. Kdyby mě tyhlety práce na autě nedělal kámoš, který s tím má taky zkušenosti min. 30 leté, tak jsem u tohohle pána byl už dávno taky.
https://www.nastrikypodvozku.cz/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3651
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od StandaB »

Radku, dobres to napsal. Jak uz jednou rekl predseda,: "lepsi 2x neco, nez 3x nic," Co uz nastrikas je vec nazoru. Ja osobne verim vsemu, co obsahuje mastnotu a vosk. Vim ze to ma sve nevyhody, ale s temi mohu zit. Vyhybam se Bitumenu, mozna jsem mel spatny druh, nebo blbe postupoval?? Ale od te doby ho nechci. Ono,..kdyz te jednou vlcak natrhne prdel,...tak delas velky oblouk i okolo ratlika. :-DDD
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od VDC »

Není bitumen jako bitumen. I ten Dinitrol 4942 je na bázi bitumenu. Ale na bázi. Takže netvrdne a nepraská. Proto ho používám.
Proti wurthu nic nemám, nemohu, páč s tím nemám žádnou zkušenost. Ale týhle značce bych věřil.

Stran času ošetření, nový auto, čistě jako prevence, je 20 hodin práce. Možná to někdo zvládne za 18, ale ne za 10. Protože jenom stříkání a dutiny mi trvaly 10 hodin. Za jeden den to prostě udělat pořádně nejde. Už jenom kvůli prostému faktu, že když to nastříkáte, tak to musí alespoň přes noc zaschnout, aby se to dalo nastrojit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od milan74ma »

trosku off topic otazka - existuje nejaka ochrana na tu hranu na podvozku - falc kde sa aj podklada guma ked sa to dviha napr. na zdvihaku ?
kludne aj keby to malo take vyberatelne oko pre miesto kde sa to dviha. Ono to sice ma v strede ochrannu listu prahov ale len v strede po koncoch tam nie je nic a tam sa to da chytit najskor

dost naprd to ma Outback BS vyriesene. Ani na Sportage ani na firemnom Tucsone sa mi nestalo ze by sa ta hrana niekedy chytila.
Rozmyslam cim to ochranit. Streknut sa da ale to by aj tak islo dole ...

Napada niekoho nieco ?
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“