Subaru a nezavisle topeni?

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od krytech »

Mam dotaz ohledne nezavisleho topeni v Subaru. Jsem cekatelem na Outback MY19 (dodani prelom brezen/duben). Psal jsem si s Kolbenem, ktery ma jen spatnou zkusenost a celkem mne od teto investice odradil...

Mam tedy dotaz - je tady vubec nekdo, kdo ma s nezavislym topenim v Subaru dobrou zkusenost a aktivne jej vyuziva? Idealne nekdo s modely 2015+

Diky.
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od námořník »

Kolben ti určitě vysvětlil proč nemůže mít nikdo dobrou zkušenost. Na vině nejspíš bude inteligentní dobíjení,diky kterému když auto odstavíš, tak se může stát že má vybitou baterku. No a to ti pak je celé nezávislé topení na prd.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od krytech »

Ja vim, ale porad doufam, ze se nekdo spokojeny najde. Prodejce mi rikal, ze to do Outbacku montuji celkem casto a ze si zatim nikdo nestezoval, ale verte prodejci, ze? :-)
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
Robert000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 29, 2018 4:21 am
Jméno a příjmení: Robert Machala
Bydliště: Volary

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od Robert000 »

Ahoj
Já mám v XT 2014 nezávislé topení a jsem spokojenej používam každý den a v létě když je horko a jdem do auta tak se to nechá i vychladit teda nahnat tam chladnější vzduch než tam vlezes baterka zatím ok
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od outback »

krytech píše:Ja vim, ale porad doufam, ze se nekdo spokojeny najde. Prodejce mi rikal, ze to do Outbacku montuji celkem casto a ze si zatim nikdo nestezoval, ale verte prodejci, ze?
Mně prodejce říkal totéž, ale věřte prodejci, že?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od vrgada »

Psal jsem si s Kolbenem, ktery ma jen spatnou zkusenost a celkem mne od teto investice odradil...
...
a ted hledam nekoho, kdo mi to schvali, protoze to mit v aute chci. Tak treba ja, Sice zadnou zkusenost nemam, ale podporuji tve rozhodnuti utratit penize :-)
...
Ale vazneji, soused mel nezavisle topeni na naftovem galaxy a strasne si to pochvaloval a ja mu jednu zimu zavidel ometajic snih hucici roztapejici se auto. Dalsi rok uz skrabal stejne jako ja a v ramci dobrych sousedskych vztahu jsem se neptal, co se prihodilo
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od spm »

Já nad tím taky chvíli přemýšlel, byť do starý vrány, ale odradilo mě asi nejvíc to, že to auto na to není nikterak připravený (což třeba ty koncerny jsou). A mám trochu obavu, že ty nový auta jsou v tomhle úplně stejný. Což reálně znamená, že když s tím večer zaparkuješ a počítáš s tím, že ráno budeš vytápět na dálku, tak je potřeba tu klimatizaci ručně nastavit tak, aby to dělalo co si představuješ (typicky dát teplotu na max, větráky na max a ofuky na okno). A pak ještě doufat, že ta automatika se bude chovat jak chceš, protože to nezávislý topení prostě akorát zapne klimatizaci, nic víc...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Robert000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 29, 2018 4:21 am
Jméno a příjmení: Robert Machala
Bydliště: Volary

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od Robert000 »

Klimacku mi to ještě nikdy nezaplo ale zapínám každé ráno a vše funguje jak má venku např. -17 vlezu do auta na oleji v motoru kolem 30 tak je to lepsi,ale musí vše fungovat jak má já auto koupil už stim ale co jsem koukal na fakturu tak kolem 30 tis
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od spm »

Klimačku jsem myslel jako celkově ten bazmek, co vytápí nebo chladí interiér.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od VDC »

Problém je dle mého názoru v tom, jak je zapojená elektrika. Jestliže je to napojený přímo, bez jakékoliv podpěťové ochrany baterky, pak z toho můžou a musí plynout ty špatné zkušenosti. Kdyby to bylo připojené přes ochranu, kdy se to vypne při poklesu napětí pod stanovenou mez, tak to nemůže ničemu vadit. Je mi divný, že tohle nemají nějak ošetřeno, když to montují.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od outback »

Webasto samozřejmě tu podpěťovou ochranu má. Ale ono to není jen o odepnutí při určitém napětí - musíš zohlednit velikost a stav baterky a odebíraný proud. Kdby to mělo fungovat stoprocentně, tak to musí obsahovat nějaký inteligentní tester, který tyhle parametry měří - třeba měří vnitřní odpor, a pak přizpůsobuje vypínací napětí v závislosti na odebíraném proudu a vnitřním odporu. To je celkem černá magie, a bez měření vnitřního odporu magie nejčernější. Takže tipuju, že je to nastavený od oka, nějak aby to na slušné baterce vyplo včas. A když začne baterka umírat (což bude asi dřív než bez Webasta, protože jí dopřáváš mnohem víc hlubších cyklů), tak to nastavení od oka přestane fungovat a už nenastartuješ. A samzřejmě u některých auto to nastavení od oka může fungovat líp, u některých hůř - závisí to na velikosti baterky, kompresním poměru, objemu, asi i startéru a zapalování...tak jako některý modely auto snáší zaplynování lépe a některé hůře, podobně na tom bude dneska to topení. Stejně, kdybych neměl garáž, tak to asi risknu a objednám si to.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od outback »

spm: některé koncerny jako třeba galaxy nejsou jen připravený - ty mají to nezávislé topení ve všech stupních výbabvy, protože se to obří auto prostě odpadním teplem motoru nevytopí. A když si "dokoupíš webasto", tak si jen dokoupíš ty ovládací moduly, zbytek už tam je.

Měl jsem to ve staré vráně s manuální klimou, a bylo třeba nastavit ofuky ručně na čelní sklo a nastavit ventilátor nejlépe na předposlední výkonový stupeň. Webasto pak jen ohřívalo vodu a po chvíli spustilo větrák. Jak je to aut s automatickou klimou netuším, ale předpokládám, že to nějak ošetřený bude, aby to foukalo na sklo.

U auta na LPG bych řešil i prostor kolem motoru, když tam doděláš jak plyn, tak webasto, tak už dolů nepropadne šroubovák a každej servisák tě prokleje.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od vrgada »

je to bastl za 30 s rizikem nenastartovani...
...
amaterske pokusy vytapet interier horkovzduskou 2kW polozenou na dlazdicce mam taky za sebou, auto jsem sice nezapalil, ale je to na ho*no
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od ybrcek »

Já si teď webasto chválím. Umí odhalit slabou aku
Teď jak ráno sněžilo tak jsem to používal denně.
Holt nová baterka dává klid.

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru a nezavisle topeni?

Příspěvek od spm »

outback píše: Měl jsem to ve staré vráně s manuální klimou, a bylo třeba nastavit ofuky ručně na čelní sklo a nastavit ventilátor nejlépe na předposlední výkonový stupeň. Webasto pak jen ohřívalo vodu a po chvíli spustilo větrák. Jak je to aut s automatickou klimou netuším, ale předpokládám, že to nějak ošetřený bude, aby to foukalo na sklo.
Třeba u těch našich BHček s automatickou klimou se to dle manuálu řeší jak jsem říkal - prostě zapneš manuálně větrák a vysokou teplotu, než chcípneš auto... Ono to pak nějak funguje, max je 28 stupňů, na to to ráno asi jen tak nevytopíš (nebo vytopíš ale už to rozmrazí i ty skla). Ale prostě na jedný straně máš automatickou klimu, aby sis nemusel furt s něčim hrát a na straně druhý to pokaždý před vypnutim budeš půl hodiny nastavovat...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“