první příspěvek-Forester 2018

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
francjin
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: ned říj 28, 2018 7:17 am
Jméno a příjmení: Jindřich Franc
Bydliště: Kladno

první příspěvek-Forester 2018

Příspěvek od francjin »

Ahoj všichni,
chci Vás pozdravit jako majitel nového Forestera SJ 2,0 (atmosféra, manuál, motor FB20). Z auta jsem nadšen, ale chtěl bych poradit v následujích věcech:
1. chtěl bych dát autu to nejlepší a plánuji antikorozní nástřik dutin-jaký je přístup k dutinám a prostoru za plastovými "prahy" a podběhy? Lze je snadno demontovat? A nemáte někdo zkušenost se slušným servisem, kde nástřik provádějí?
2. dosud nevím, zda má motor EGR ventil-nemohu se k této informaci dostat. Popravdě mě tato "vymoženost" už svým principem fungování děsí (je to s odpuštěním prasárna) a nejraději bych se jí zbavil.
3. výrobce konkrétně u mého motoru velmi doporučuje používání motorového oleje 0W20 (s alternativou 5W30-obvykle Motul 8100). Motor připouští normu A3 i A5 (C3,C2), tj použitelný bude nejspíš jakýkoli olej této ACEA klasifikace. O viskozitu mně nejde, spíš o HTHS-sílu olej.filmu. Přijde mi lepší používat klasické oleje ACEA A3 (min. 5w30). 0W20 se mi jeví i objektivně jako vodička, HTHS má 2,5...Diskuze o olejích je "neverending story", ale za jakýkoli názor budu rád.
Všem přeji klidné Vánoce a vše dobré.
Jindřich ;-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: první příspěvek-Forester 2018

Příspěvek od VDC »

Ahoj Jindřichu,
vítej mezi námi. Úvodem upozorním, že ještě 2 tvé příspěvky musí schválit moderátor, z důvodu ochrany proti spamu. To jen aby ses nedivil.

Stran Forestra a ochrany proti korozi se to má tak, že to žádnou solidní ochranu nemá. Stejně jako XV. Karoserie je vymáchána celá v barvě, takže přístup do dutin je dobrý. Pod plasty je spousta odtokových otvorů.

Napiš odkud jsi, pak se můžeme bavit o tom, kde by ti to mohli udělat slušně.

Podstatné je aby ten, kdo ti to bude dělat, opravdu odstrojil úplně všechno plastové obložení, jinak to prostě pořádně udělat nelze a bude to jen tak jako.

Přidej nějaké fotky Forestra, ať ti ho můžeme pochválit. :-) Já ti tohle vlákno potom přesunu mezi vozidla členů, tak na to upozorňuji, kdybys ho v technické sekci nemohl najít.

Co se oleje týče, 0W-20 je hrozná voda, i když je dneska výrobcem doporučován. Je to z důvodu nižších emisí a podobných nesmyslů. Osobně bych to v autě nenechal a nechal bych tam dát 5W-30.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
francjin
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: ned říj 28, 2018 7:17 am
Jméno a příjmení: Jindřich Franc
Bydliště: Kladno

Re: první příspěvek-Forester 2018

Příspěvek od francjin »

Díky moc za odpověď.
Jsem z Kladna. Fotky pošlu.
Ještě k té korozi-já té dodatečné ochraně prostě věřím. Táta měl kamaráda a ten to dělal na škodovkách a žigulících polovině okresu. Po dlouhých letech ani stopa koroze, stejně stará auta kamarádů byly jak liška. Díval jsem se na fotky koroze podběhu u Forestera a docela mě to vyděsilo, tak proto nebudu litovat peněz do pravidelné konzervace.
Měj se,
JF ;-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: první příspěvek-Forester 2018

Příspěvek od VDC »

No tak když sis pořídil Subaru, tak té dodatečné ochraně věřit musíš, protože bys splakal nad výdělkem. :-) Žádná pořádná ochrana tam není, v tom se to oproti škodofkám a žigulíkům nikam neposunulo. :-)
Dneska je hlavně problém najít někoho, kdo ti to udělá tak dobře, jako to dělávali tihle kamarádi našich otců...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“