Vymena nebo repas

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Ahoj potrbovsl bych poradit mam problem s mym legacy jak jsem již psal motor žere olej celkem dost asi 3l na 4tis dále ten proklet kol při plném rejdu (potvrzeno že je ko prevodovka) dále při rychlejší jízdě mi automat sam rychle preraruje na nižší a vyšší stupně. A olej v automatu je cítit jakoby spaleninou:-( teďka je otázka zda jít do repase nebo prodat na díly a koupit jiný. Měl bych spadeno na OTB 3.0.diky za rady

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od emve »

Další krásný příklad, proč nekupovat levné bazarové mrdky, kdybys něco připlatil a koupil Lego od Zdenyho, tak máš klid...

Já bych nacenil opravu třeba u BA, případně poptal díly přímo u Subatechu a pak se rozhodnul. Outback 3,0R je skvělá volba, pokud se zase nekoupí nějaký bazarový vrak, hlavně aby to bylo co nejlevnější...
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

emve píše:Další krásný příklad, proč nekupovat levné bazarové mrdky, kdybys něco připlatil a koupil Lego od Zdenyho, tak máš klid...

Já bych nacenil opravu třeba u BA, případně poptal díly přímo u Subatechu a pak se rozhodnul. Outback 3,0R je skvělá volba, pokud se zase nekoupí nějaký bazarový vrak, hlavně aby to bylo co nejlevnější...
Souhlasím s tebou ale zase tak levné to nebylo dával jsem za to 140 tis a je to 2005.coz je normál cena. Jinak za prvé si vemu ihned mechanika sebou.poradne to prohlidne atd.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od emve »

Hmm, tak to jsem myslel, že bylo levnější. Protože Zdenyho stálo tuším 170 (2006). A okolo těch 140 už začínaly i Outbacky 3,0R, třeba místní nzg, jestli se nepletu.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

emve píše:Hmm, tak to jsem myslel, že bylo levnější. Protože Zdenyho stálo tuším 170 (2006). A okolo těch 140 už začínaly i Outbacky 3,0R, třeba místní nzg, jestli se nepletu.
Uvedomuji si tu chybu.Prave outback 3.0R se mi líbí. Ale při koupi nebo legacy prevodovka dělala jen to že přeskakovali kola při plném rejdu ale radila krásné hladce že jsem vůbec nic necejtil.A to že to žere olej se jen tak lehce nepozná í když teďka po nastartování je tedka hnusný modry kouř z výfuku a při koupi nic nebylo cítit.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od emve »

Předfaceliftové 2,5i braly hodně oleje, ale ta převodovka...

Kolik to má (mít) najeto ?
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

No právě že jen 165tis ale mám podezření že je to stocene to se jen tak nedokáže

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od VDC »

Fiatisimo a kdybys teda šel do 3.0R tak tohle hodíš ze skály ? To na tom celkem provaříš ne ? To by bylo asi levnější nechat překroužkovat motor a sehnat jinou převodovku, nebo ji nechat taky zrepasovat...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

VDC píše:Fiatisimo a kdybys teda šel do 3.0R tak tohle hodíš ze skály ? To na tom celkem provaříš ne ? To by bylo asi levnější nechat překroužkovat motor a sehnat jinou převodovku, nebo ji nechat taky zrepasovat...
Nee na úvodu tohoto příspěvku jsem psal ze buď rozprodá nebo prodat na díly a nebo nechat zrepasovat. A nevím zda se to vyplatí atd tak právě jsem se chtěl zeptat zkušenějších. Prekrouzkovani motoru jsem si zatím zjistil že by to mohlo vyjít na 25tis ještě budu obvolavat dál.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od VDC »

Za míň to asi nepořídíš, ta cena je odpovídající. A přibližně stejnou částku by mohla stát repase převodovky. Není to málo, ale podle mě bys provařil víc, kdybys to chtěl rozprodávat na díly a kupoval jiný auto.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od emve »

Tak výměna se každopádně nevyplatí, ale být v Legacy 2,5i 4AT MY05 hned po půl roce za 200+, to je teda smutný příběh. A je otázka, co se tam podělá příště (už se tu řešilo servo, co bude dál...).
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od pufko »

A do motoru leješ aký olej? Viskozitu?
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

pufko píše:A do motoru leješ aký olej? Viskozitu?
Nejdříve jsem tam lil 10w60 bralo to stejně jako teďka co tam mám 5w40 mezi přechodem jsem udělal vyplach motoru. Takže bohužel í viskozita už ani nepomáhá. Teďka mám koupený zase proplach od LQ na uvolnění místních kroužků a vyplach usazenin co se naleje do oleje a jede se na to cca 100 až 300 km a pak se olej vymění. A mám koupený od Mobil1 5w50.

Jinak ano je to smutné ale nic mě neodradi od této značky protože vím jaké má předností sam jsem si je v zimě zkusil na sněhu a ledu.

Těšil jsem už to servo to je už v pohodě, repase brzdící na přední nápravě -pistky byli zasekle a brzdili mi trošku sami kola, vymena předních kotoučů a desticek (Brembo) zadní destičky brembo. Svicky, air filtr,oleje v difech


Jinak se musím přiznat že jsem krivdil AWD že mě povedla s tím olejem tímto se omlouvám:-( ta prevodovka je v háji a olej ihned znehodnotil.

Už se těším až budu mít auto v pořádku a bude mi dělat zase radost. Jinak další poznatek co jsem jel dnes ráno z prace tak prevofka na D radi někde kolem 6tis otáček. Při koupi a dotedka mi radila kolem 3-4tisObrázek

Jinak asi už taky jsem pro repase jako první půjde asi prevodovka a motor jako druhý bohužel na etapy to musí být jinak bych to nedalObrázek . Koho byste doporučily na repase převodovky? Mám v meeku nějaká firma fre-ko a ševčík v doksech nebo ještě mohu zkusit malý servis ten co mi dělal brzdy,servo a svíčky ten taky opravuje automaty.
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od pufko »

Tak to bola neštastná kúpa. Ja pri 5W40 mám úplne prijatelnú spotrebu - kolko presne neviem. Prevodovka bez problému a ja sám som pridal dalších 110tkm
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

pufko píše:Tak to bola neštastná kúpa. Ja pri 5W40 mám úplne prijatelnú spotrebu - kolko presne neviem. Prevodovka bez problému a ja sám som pridal dalších 110tkm
Ano byla, ale i když mám takové problémy tak nehanim značku jako polovina uživatelů co si koupila stejný vrak a haniji na netu atd. Vím že to prede mnou majitel na to úplně kaslal a jen jezdil.klimoska po koupi smrdela tak že mocuvka byl balzám. Po mem zásahu teda respektive sony spreji si krásné užívám klimosky maximálně po celém maratónu mám v plánu vyměnit chladivo a nechat projet pohonem klimosku.ale nejdřív prevodovka a pak motorObrázek

Vidavam v inzeratech lego 2.5 MY05 06 za 90 -100 tis o tom asi na začátku mluvil emve.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“