Vymena nebo repas

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od spm »

ale přímo z motoru by to i tak snad kouřit nemělo...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

spm píše:ale přímo z motoru by to i tak snad kouřit nemělo...
Kouřilo se mi uprostřed z toho paroží.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, tak to já nemyslel, že to je hlavní problém. Jenom, co znamená blikající kontrolka. :) Zřejmě nějaký větší problém - někde nějaká díra, ve vejfuku (svodech), v sání, bloku? Kontrolka samozřejmě byl jen doprovodný jev, protože se tím mechanickým problémem "rozbilo" i spalování.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Auto normálně šlo nastartovat jenže se stále coudilo z motoru a občas jakoby tam zaskublo a tím pádem i vice toho koure.
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Našel by se někdo kdo by mi odtáhl nepojizdne legacy z Brna do Roudnice nad Labem?

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Ahoj tak se po dlouhé době ozývam a prinasim nové info o me poruše. Pry to jsou zadreny pístní krouzky.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od Mira »

Tak to je vážně pech. Tomu bazarníkovi bych zajel uříznout koule, protože ti evidentně prodal úplnou vraždu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
lukeb
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 143
Registrován: čtv led 22, 2015 6:36 am
Bydliště: Brno

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od lukeb »

Otazka je, jestli o tom bazarnik vubec vedel.. Nikdo nevidi do motoru a neni mozne aby bazarnik vedel vse o vsech autech na place.
A dokazuj mu to.
US OTB 03 2.5 AT
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od petr »

jestli to žralo hodně olej tak to svědčí o zapečených kroužcích, moc dobře to bazárník věděl - to si myslím já , beztak to kouřilo z výfuku už když to kupoval, je to fakt pech jsi neskutečný klidas, kéž by bazárník narazil na někoho kdo mu ty koule fakt uřízne
další věc je co se ještě mohlo poškodit jestli to takhle jezdilo se zapečenýma kroužkama ...
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od bahamut77 »

Nerad se osobně k tomu vracím, ale koukám že nejsem jediný kdo špatně koupil Subaru a v severních čechách.
Ale jak se říká chybama se člověk učí a byla to má první koupě auta této značky a ani tak na značku nenadávám.

Já to koupil od fyzické osoby a snažil jsem se to řešit i přes právníky, ale bezúspěšně.
Není to tak jednoduché jak se zdá. Je potřeba znaleckého posudku poškozené části kde soudní znalec určí zda takový problém může být skrytá vada, nebo nemůže.
Jinak obecně na skryté vady je u fyzické osoby záruka 1/2 roku a u bazarů až 1 rok. Ale těžko přetěžko se skryté vady dokazujou.

Když bych to měl zjednodušit, tak u mě byl problém s motorem, po několika týdnech od nákupu se rozsvítila kontrolka motoru, kouř z výfuku a podivné klepání od pravé strany motoru při prudkém sešlápnutí plynu a s tím související i cukání.(mám Legacy 2.0 MY06 a ATF)
Po několika neúspěšných pokusech s malými servisy na jihu čech(nikdo tu SUBARU fakt pořádně nerozumí), jsem se naštval a dal to do AWD. Jsou to opravdu odborníci a nechají si za to zaplatit, ale u mě od první návštěvy spokojenost.
Na motoru bylo zjištěno, že jezdil nějakou dobu bez oleje takže vydřené všechny 4 vačky i šály(od toho to klepání při prudkém sešlápnutí plynu) a k tomu vydřený jeden válec a špatné pístní kroužky.(od toho ten kouř z výfuku) Motor tedy tak akorát na GO...
Na výběr tak byla buď kompletní GO motoru, nebo sehnat jiný na vrakovišti. Zvolil jsem levnější variantu(i když více riskatní), kterou byla koupě motoru na vrakovišti.
Rozhodl jsem se i kvůli tomu, že se mohlo na tom starém motoru ještě najít X dalších problémů a řekl jsem si, že ani po GO už tomu motoru nemůžu nikdy více věřit.
Kluci z AWD spolupracují pouze s vrakovištěm u Kladna(to zřejmě bude Vrťas - to potvrdí ty zkušení z klubu) a od nikoho jiného z vrakoviště brát nechcou.
Tam ale stejný motor neměli. Nakonec jsem ještě vyhledal a po referencích kontaktoval i Subatech.
Jak po emailech, tak i po telefonu je pan Kuzel velice nápomocný a sympatický. Motor měli a dávají na vše záruku 14 dní na vyzkoušení.
Nakonec jsem tedy zvolil cestu výměny motoru. Stejný motor z Imprezy i se servisní knížkou s nájezdem necelých 120 000km a bez LPG.
Nedavno jsem od nich ze stejného auta(tedy Impreza bez LPG) koupil i katalyzátor, protože nový stojí nekřesťanské peníze,tak snad několik desítek tisíc km ještě vydrží.
Následovala domluva s AWD bez problémů a tak ze Subatechu putoval PPLkem motor do AWD s platbou na dobírku. Kluci v AWD ho převzali a zaplatili. Motor vyměnili a zavolali až když bylo vše odzkoušeno a funkční. Já přijel, zaplatil jim za práci a i za motor.
Teď už konečně jezdím. Když pominu peníze, tak mě nejvíc štve ten promarněný čas s řešením problémů a ty nervy...čert vem peníze ,,|,, (>_<) ,,|,,

Ještě mám v plánu zajet do místa bydliště prodávajícího a něco nekalého mu udělat, ale zatím mi za to nestojí >>:-@@

Tak držím palce ať ti to dobře dopadne...
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

bahamut77 píše:Nerad se osobně k tomu vracím, ale koukám že nejsem jediný kdo špatně koupil Subaru a v severních čechách.
Ale jak se říká chybama se člověk učí a byla to má první koupě auta této značky a ani tak na značku nenadávám.

Já to koupil od fyzické osoby a snažil jsem se to řešit i přes právníky, ale bezúspěšně.
Není to tak jednoduché jak se zdá. Je potřeba znaleckého posudku poškozené části kde soudní znalec určí zda takový problém může být skrytá vada, nebo nemůže.
Jinak obecně na skryté vady je u fyzické osoby záruka 1/2 roku a u bazarů …
Taky pěkný příběh, jsme na tom skoro stejně az na to ze ja mel i v háji převodovku s předním difem. Po výměně a cca 20tis +ještě narvano cca 10 tis do repasu brzdících trmenu na přední nápravě a komplet výměny brzd., se mi stalo toto s motorem. Jo a na Slovensku na dovolené jsem řešil problém se zapalovacim kabelem:-D

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

petr píše:jestli to žralo hodně olej tak to svědčí o zapečených kroužcích, moc dobře to bazárník věděl - to si myslím já , beztak to kouřilo z výfuku už když to kupoval, je to fakt pech jsi neskutečný klidas, kéž by bazárník narazil na někoho kdo mu ty koule fakt uřízne
další věc je co se ještě mohlo poškodit jestli to takhle jezdilo se zapečenýma kroužkama ...
No nevím těžko soudit ale myslím si ze o tom taky asi věděl.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Mira píše:Tak to je vážně pech. Tomu bazarníkovi bych zajel uříznout koule, protože ti evidentně prodal úplnou vraždu.
No stát na dálnici s detma je velká vražda to je fakt, poprvé jsem nelitoval peněz za plnou asistenci od pojišťovny ze mi pujcily auto

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Jinak všichni mi radí ze se ho mám po opravě zbavit. Me se moc nechce co vy na to? radí mi koupit BMW 5xx nebo audi 6xx nebo nějakou skodovku ale tu jsem rychle zamítl:-D nejraději bych si nechal moje subarko

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od VDC »

Evidentně ti radí špatní lidé. :-) Po opravě to auto bude opravený, takže by mohlo do budoucna fungovat, teda až ještě vyřešíš tu převodovku, nebo co tomu ještě schází.
To, že si koupíš jinou značku neznamená, že si zase nekoupíš olítanej sráč, kterej tě za chvíli nenechá stát na kraji dálnice. Lhostejno, zda si koupíš Bavorský zázrak, nebo Náskok díky technice... Když koupíš blbej kus, tak budeš ve stejné situaci, jako jsi teď.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“