prestavba auta

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

prestavba auta

Příspěvek od vrgada »

Mam jedno stare auto a podarilo se mi v republice najit jine s nemeckymi doklady ale s vyrazne lepsi karoserii, ktera ma dokonce stejnou barvu a pravdepodobne i rok vyroby, motor je stejny, prevodovka taky, lze to nejak legalne prestavet na moje papiry, pac provozovane auto uz na tom neni nejlip. Motor problem asi nebude-vymaz cisla motoru, ale ja potrebui karoserii? Jde to legalne? cestou prestitkovani jit nechci
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: prestavba auta

Příspěvek od cerv »

Legalne to nejde,prehodit auto na papiry jinyho?jsi se zbaznil!Jediny co jde je VIN nahradni metodou,to v pripade,ze puvodni je poskozen apod...a nebo prestavba karoserie,ale jestli to neni unikat za milion,nevyplati se to a budou s tim jen starosti...driv slo spoustu veci...dnes uz ne!
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 918
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: prestavba auta

Příspěvek od macasubaru »

ahooj... pochopil jsem že se jedná o subaru a chceš vyměnit karoserii stejného modelu??

tak to jde bez jediného problému zažádat v subaře o výměnu karoserie.. stojí to potvrzení 1500 kč a novou STK udělat. dokonce ani nevadí karoserii která je automat vyměnit do manuální.musí sedět model BG..BH atd
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: prestavba auta

Příspěvek od vena »

to se podobá tej hajcusovo odpovědi =) (*_^) |,,,,
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: prestavba auta

Příspěvek od vrgada »

Diky moc, nejednalo se o subaru, ale o 25 let starou 3litrovou omegu, coz je taky moje srdcovka. Moje turbo legacy z roku 1992 opet ziskalo STK odklad od vrakoviste na dalsi 2 roky asi uz naposledy. Nasypal jsem do nej teto rok skoro 40 a uz to vypada na marny boj, presahujici me financni moznosti. Takze kdyby nekdo chtel si poridit za nesmylsne penize klenot, slo by se asi domluvit. Ja na to nemam, udelat z toho veterana.
...
Ad prestavba, dekuji za reakce, zil jsem v minule dobe, kdy za 50 korun poplatku, pry dovolili vymenit na favorita karoserii jako nahradni dil, jen se nesmel soucasne menit motor a karoserie. Doba se zmenila. Takze vygooglil jsem, ze teoreticky to jde. Musi byt souhlas (placeny) zastoupeni automobilky, coz asi nebude, protoze u Opla na mne koukali jak na mimozemstana, pak se to musi resit na magistrate a kdyby to vyslo, tak dokurvi puvodni vin a vyrazi na STK novy a protoze tohleto v zahranici neznaji, tak se s takovym autem nedoporucuje opustit republiku. Navic z hlediska potencialnih veterana je to znehodnocene auto
...
Zbyva asi posledni varianta, aby to puvodni majitel, ktery to privezl a odstavil po poruse dotahl do konce a aut prihlasil, vzhledem k tomu, ze momentalne nevrci a stalo nekolik let pod stromem, to taky neni moc realne. Skoda, prislo mi to jako dobry napad, jak ziskat veci, ktere uz mam po smrti nezniceny interier, samosvorny diferencial, ABS, fungujici topeni atd, atd, pry ma jen najeto po bazarnicku 100 000 :-)
...
dekuji
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: prestavba auta

Příspěvek od mnov »

vrgada píše:Diky moc, nejednalo se o subaru, ale o 25 let starou 3litrovou omegu, coz je taky moje srdcovka.
To je řadový šestiválec?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: prestavba auta

Příspěvek od vrgada »

Jestli se bavime o omeze tak jo. Kodove oznaceni motoru C30SE, 24ventilu 147kW, existovaly i upravy na 4litr s 200kW a pak samozrejme raritka predelana a doplnena dvema turby lotus-omega. Je to velkoobjemova atmosfera a strasne prijemne se s tim jezdi. To moje subaru ma taky 147kW je sviznejsi, ale je takova koza uskakana a musi se tocit, tj. jede to az od cca 2000ot/min, kdezto ten sestivalec tahne od volnobehu.
Obrázek
a
Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: prestavba auta

Příspěvek od mnov »

Ano tento motor jsem myslel. Párkrát jsem se s ním svezl a chodil opravdu pěkně.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“