Servo - únik kapaliny

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo - únik kapaliny

Příspěvek od VDC »

To jo, to jsi měl poměrně kliku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Servo - únik kapaliny

Příspěvek od fiatisimo »

Akorát jak jsem jel z práce domů a pak do servisu bez oleje tak mám nacatou pumpu je slyšet:-( také mi zjistil že mám starý olej v převodovce ale ten jsem si nechal měnit v AWD v únoru a prý ty poskakující kola jsou od brzd že je mám v katastrofálním stavu.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo - únik kapaliny

Příspěvek od VDC »

Jakože jsi nechal v AWD vyměnit olej v převodovce, oni ti ho naúčtovali a teď ti mechanik tvrdí, že ho nevyměnili ? Tak buď kecá mechanik, nebo jim ten olej jeď ukázat. To by se mělo vysvětlit, kdo kecá.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Servo - únik kapaliny

Příspěvek od fiatisimo »

Jj přesně tak jak píšeš. Jako on mi ho i ukazoval a je cerny. Ale taky se mi nechce věřit že by mě takhle podelali v awd. A do převodovky ma byt olej ruzovy nebo žlutý a je zase nesmysl aby se takhle rychle prepalil a zcernal:(

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Servo - únik kapaliny

Příspěvek od HonzaCZ »

No, proto jsem ti říkal, ať tam něco naleješ. Flaška ATF u pumpy - 300 Kč? Nový čerpadlo...??? Hodně.

Jestli hned zčernal ATF v převodovce tak nejjednodušší vysvětlení je to, že majitel/é před tebou srali na výměnu a bylo to uvnitř zahnojený. Což AT se celkem zahnojuje, když je tam spousta dílů, co pracují na principu tření. Navíc se mění jen ani ne půlka náplně, takže pokud ten původní olej byl hnusnej, tak to "znehodnotilo" i ten novej. Takže bych jen nechal někoho schopnýho zkontrolovat, jak moc je to zahnojený a jestli ho tedy nevyměnit znova. Ty tam leješ normální ATF Dexron III nebo něco lepšího přímo od Subaru? Jestli normální, tak ten se dá kopit kolem 200 Kč za litr, to máš výměnu 800 a práce na půl hodiny. Když je to takhle fest hnusný, tak bych zvážil ještě výměnu i filtru převodovky. Nebo možná dokonce proplach celý převodovky tím spešl systémem, kdy se vymění kompletní náplň.

No a poskákování kol, nevím, o čem přesně mluvíš... jestli to, že se ti to v pomalu projeté zatáčce hrne a je cejtit, jak se nemůžou "domluvit" kola, který se jak rychle bude točit (přeskakujou), tak to určitě není brzdama. To je něco s mezinápravovou spojkou. A ve spojení s tím, že je tam černý olej bych se nedivil, kdyby bylo něco kolem tý spojky zanesený bordelem a ona špatně vypínala.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Servo - únik kapaliny

Příspěvek od fiatisimo »

Já ho nechával vyměnit ten olej v té prevodovce i s proplachem. Co se týče toho serva čerpadla tak í když jsem tam něco lil nemělo to ucinek.a pred každou jízdou jsem tam dolil plnou nádržku.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Servo - únik kapaliny

Příspěvek od fiatisimo »

A co se týče těch brzd. Tak jsem zkoušel jeden návod a to že po jízdě si sáhnout na kolo zda se nezahriva a přední kola byla úplně vařící.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“